Sport

Puchar Davisa: organizatorzy sprawdzą nowy system rozgrywek

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 19:01
W przyszłym sezonie mecze Pucharu Davisa w grupach niższego szczebla będą rozgrywane w ciągu dwóch dni, a każde ze spotkań - do dwóch wygranych setów - ogłosiła w piątek Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF).
Tenis
TenisFoto: pixabay.com/dietmaha

Nowa formuła będzie obowiązywać w Grupach I i II stref amerykańskiej, euro-afrykańskiej oraz azjatycko-australijskiej (2. i 3. szczebel rozgrywek). Obejmie więc także reprezentację Polski, która po porażce w Bratysławie ze Słowacją 1:4 spadła do Grupy II strefy euro-afrykańskiej.

W Grupie Światowej mecze nadal będą trwać trzy dni, a poszczególne pojedynki oraz debel - do trzech wygranych setów.

- Jeśli próba wypadnie pomyślnie, nowy system mógłby być wprowadzony również w Grupie Światowej po 2018 roku - oświadczył prezydent ITF David Haggerty.

Zmianę formuły Pucharu Davisa postulowano od dłuższego czasu. W tym roku wielu czołowych tenisistów, skarżących się na przeładowany kalendarz turniejowy, zrezygnowało z występów w swoich reprezentacjach daviscupowych.

ps


Zobacz więcej na temat: Tenis
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrowersyjny tenisista za każdego asa przekaże 50 dolarów ofiarom huraganu Maria

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 09:59
Znany z wybuchowych zachowań na korcie Nick Kyrgios zadeklarował, że przekaże 50 dolarów na rzecz osób poszkodowanych przez huragan Maria za każdego posłanego przez niego do końca roku asa serwisowego. Australijczyk w ten sposób zasili zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Portorykankę Monicę Puig.
rozwiń zwiń