Sport

PŚ w skokach: czołowi zawodnicy nie ominą kwalifikacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 20:26
Międzynarodowa Federacji Narciarskiej (FIS) podczas kongresu w Zurychu zadecydowała w piątek, że w zbliżającym się sezonie 2017/18 Pucharu Świata w skokach narciarskich kwalifikacje będą obowiązkowe również dla czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej.
Kamil Stoch
Kamil Stoch Foto: Shutterstock

Do tej pory dziesięciu najlepszych zawodników udział w konkursie miało zapewniony. Zmiana była najpierw testowana w trakcie cyklu Letniej Grand Prix, a w piątek ostatecznie wprowadzono ją także do zimowych zmagań.

Inną nowością zatwierdzoną w Szwajcarii jest format zawodów w Willingen. Na tzw. "Willingen Five" złożą się wyniki uzyskane w obu konkursach (3-4 lutego) oraz poprzedzających je piątkowych kwalifikacjach. Zwycięzca otrzyma dodatkowe 25 tysięcy euro.

Sezon 2017/18 rozpocznie się 18 listopada konkursem drużynowym na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Dzień później skoczkowie będą rywalizowali indywidualnie. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem inauguracyjnych zawodów.

W piątek zaprezentowano także wstępny kalendarz na sezon 2018/19. Ten cykl również ma zacząć się od dwóch konkursów w Wiśle (17-18 listopada). Zakopane najlepszych skoczków ma natomiast gościć w styczniu, również na dwa konkursy.

ps

Zobacz więcej na temat: Skoki narciarskie sporty zimowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LGP w skokach: Dawid Kubacki wystrzeli na śniegu ? Tak nakazuje historia

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 11:36
Dawid Kubacki pokazał, że może zostać następcą Adama Małysza i Kamila Stocha - polski skoczek narciarski triumfował w cyklu letniej Grand Prix. Jak poprzedni biało-czerwoni zwycięzcy przełożyli ten sukces w sezonie zimowym?
rozwiń zwiń