X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

PjongCzang 2018: za 50 dni startują igrzyska paraolimpijskie. Skromna reprezentacja Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 22:29
9 marca rozpoczną się zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pjongczangu. Polskę ma reprezentować dziesięciu sportowców, ale kadra może się jeszcze zwiększyć. Skład reprezentacji zostanie potwierdzony w lutym. 
Audio
  • Jak mówi dwukrotna mistrzyni paraolimpijska w biegach narciarskich Katarzyna Rogowiec, zimą jest znacznie trudniej o medale (IAR)
  • Prezes Polskiego Komitetu paraolimpijskiego Łukasz Szeliga przyznał, że będzie bardzo zadowolony z przynajmniej jednego medalu (IAR)
  • Jak zapewnia minister sportu i turystyki Witold Bańka, resort mocno wspiera sport niepełnosprawnych (IAR)
Katarzyna Rogowiec
Katarzyna RogowiecFoto: PAP/ITAR-TASS Veremeichik Konstantin

"Biało-czerwoni" wystartują w czterech dyscyplinach: biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biathlonie oraz snowboardzie. Polscy sportowcy przywożą z zimowych igrzysk znacznie mniej medali niż z letnich. W 2014 roku w Soczi nie udało im się zdobyć żadnego krążka. 

- Zimowe igrzyska mają swoją specyfikę. Zima jest trudna w ogóle dla osób z niepełnosprawnością bo i dla wózka, który grzęźnie w śniegu i dla mnie nie mając obu rąk, kiedy muszę mieć długie rękawy, żebym nie zamarzła w zimowej kurtce. Jestem wtedy dużo mniej samodzielna. Dlatego zima jest mniej ulubiona przez paraolimpijczyków - przyznała paraolimpijka w biegu narciarskim na 5 i 15 km Katarzyna Rogowiec.

Prezes Polskiego Komitetu paraolimpijskiego Łukasz Szeliga przyznał, że będzie bardzo zadowolony z przynajmniej jednego medalu. - Ja myślę, że już sukcesem dla naszych zawodników i szkoleniowców jest to, że na mistrzostwach świata w ubiegłym roku zarówno Igor Sikorski w konkurencjach alpejskich jak i Witek Skupień w narciarstwie biegowym wywalczyli srebrne medale. Oby udało powtórzyć się jeden z tych sukcesów w Pjongczang. 

Witold Bańka Ja wielokrotnie powtarzałem, że sport nie ma barier 

Minister sportu i turystyki Witold Bańka zaznaczył, że jest znaczny wzrost nakładów pieniężnych na sport paraolimpijski i resort mocno wspiera zbliżające się igrzyska w Pjongczangu - Słowa przekuwamy w czyny. Przejawia się to w wielu obszarach, przede wszystkim w tym aspekcie niezwykle istotnym - finansowym. Jest znaczny wzrost środków na sport paraolimpijski. Ja wielokrotnie powtarzałem, że sport nie ma barier - przyznał minister. 

Pjongczang 2018 w liczbach:

670 zawodników,

6 dyscyplin paraolimpijskich: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, hokej na sledgach, curling, para snowboard,

80 kompletów medali do zdobycia:

Narciarstwo zjazdowe: 30 konkurencji: 15 K, 15M, 60 kobiet, 130 mężczyzn,

Biathlon i biegi narciarskie: 38 konkurencji: 18K,18M, 2mieszane, 70 kobiet, 100 mężczyzn,

Hokej na sledgach: 1 konkurencja: 8K, 136M,

Snowboard: 10 konkurencji: 4K, 6M, 36 kobiet, 70 mężczyzn,

Curling na wózkach: 1 konkurencja, 12K, 48M.

mb, paralympic.org, polskieradio.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak