Sport

Podnoszenie ciężarów: Trybunał w Lozannie bezlitosny dla Tomasza Zielińskiego. Podtrzymano czteroletnią dyskwalifikację

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 18:55
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie odrzucił w czwartek odwołanie sztangisty Tomasza Zielińskiego i potwierdził czteroletnią dyskwalifikację, nałożoną na niego po pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej.
Tomasz Zieliński
Tomasz Zieliński Foto: PAP/Tytus Żmijewski

W organizmie młodszego z braci Zielińskich wykryto nandrolon tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, gdzie miał startować w kategorii 94 kg.

U Adriana Zielińskiego, złotego medalisty olimpijskiego z Londynu w 2012 roku w kategorii 85 kg, również stwierdzono tę samą substancję i nie dopuszczono do występu w igrzyskach w Rio.

Zawodnik odwoływał się od nałożonej nań przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie kary czteroletniej dyskwalifikacji, ale 12 grudnia ubiegłego roku panel dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Antydopingowej potwierdził werdykt pierwszej instancji.

Adrian Zieliński twierdzi, że nandrolon przyjął nieświadomie, a zanieczyszczona nim miała być zażywana przez niego witamina B12. Przysługuje mu odwołanie do CAS.

Jego młodszy brat Tomasz jest mistrzem Europy z 2016 roku. Na igrzyskach w Londynie w 2012 roku w kategorii 94 kg zajął dziewiąte miejsce, ale ma... otrzymać brązowy medal olimpijski po dyskwalifikacji za doping sześciu rywali.

pm

Zobacz więcej na temat: podnoszenie ciężarów SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czteroletnia dyskwalifikacja Adriana Zielińskiego utrzymana w mocy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 10:11
Panel dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Antydopingowej utrzymał w pełni orzeczenie wydane w pierwszej instancji – czteroletnią dyskwalifikację nałożoną na ciężarowca Adriana Zielińskiego.
rozwiń zwiń