X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Podnoszenie ciężarów: Trybunał w Lozannie bezlitosny dla Tomasza Zielińskiego. Podtrzymano czteroletnią dyskwalifikację

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 18:55
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie odrzucił w czwartek odwołanie sztangisty Tomasza Zielińskiego i potwierdził czteroletnią dyskwalifikację, nałożoną na niego po pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej.
Tomasz Zieliński
Tomasz Zieliński Foto: PAP/Tytus Żmijewski

W organizmie młodszego z braci Zielińskich wykryto nandrolon tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, gdzie miał startować w kategorii 94 kg.

U Adriana Zielińskiego, złotego medalisty olimpijskiego z Londynu w 2012 roku w kategorii 85 kg, również stwierdzono tę samą substancję i nie dopuszczono do występu w igrzyskach w Rio.

Zawodnik odwoływał się od nałożonej nań przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie kary czteroletniej dyskwalifikacji, ale 12 grudnia ubiegłego roku panel dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Antydopingowej potwierdził werdykt pierwszej instancji.

Adrian Zieliński twierdzi, że nandrolon przyjął nieświadomie, a zanieczyszczona nim miała być zażywana przez niego witamina B12. Przysługuje mu odwołanie do CAS.

Jego młodszy brat Tomasz jest mistrzem Europy z 2016 roku. Na igrzyskach w Londynie w 2012 roku w kategorii 94 kg zajął dziewiąte miejsce, ale ma... otrzymać brązowy medal olimpijski po dyskwalifikacji za doping sześciu rywali.

pm

Zobacz więcej na temat: podnoszenie ciężarów SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czteroletnia dyskwalifikacja Adriana Zielińskiego utrzymana w mocy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 10:11
Panel dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Antydopingowej utrzymał w pełni orzeczenie wydane w pierwszej instancji – czteroletnią dyskwalifikację nałożoną na ciężarowca Adriana Zielińskiego.
rozwiń zwiń