X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Igrzyska zimowe w Vancouver zakończone!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 05:15
W Vancouver zakończyły się 21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ich uroczystego zamknięcia dokonał przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge.
Audio

Uroczystość zamknięcia igrzysk odbyła się w mogącej pomieścić 60 tysięcy widzów hali BC Place w Vancouver. Ceremonia zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich rozpoczęła się od.ponownego zapalenia znicza olimpijskiego. Było to nawiązanie do ceremonii otwarcia podczas której nastąpiła awaria jednego z masztów na którym miał płonąć ogień olimpijski. Igrzyska Olimpijskie w Vancouver uroczyście zakończył przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge

Program artystyczny przedstawiło 1000 artystów -wolontariuszy reprezentujących wszystkie 86 państw, których sportowcy rywalizowali w Vancouver. Młodzi ludzie ubrani w białe stroje i trzymający w rękach czerwone deski snowboardowe przedstawili symbole olimpijskie. Później na arenie BC Place w Vancouver pojawili się sportowcy. Zgodnie z tradycją nie byli oni podzieleni wedle wedle państw, a wszystkie flagi państw uczestniczących w "festiwalu sportów" były niesione razem. Podczas ceremonii zamknięcia dokonano uroczystej dekoracji zwycięzców biegu na 50 kilometrów mężczyzn. Przedstawiciel Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego uhonorował Norwega Pettera Northuga, Niemca Axela Teichmanna oraz Szweda Johana Olssona.
Następnie odśpiewano hymn olimpijski a z masztu zdjęto flagę, którą chwilę później Jacques Rogge i burmistrz Vancouver George Robertson przekazali na ręce Anatolija Pachomowa, burmistrza Soczi, gdzie za cztery lata odbędą się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Chwilę później widzowie zgromadzeni w hali BC Place w Vancouver wysłuchali hymnu Rosji oraz mieli okazję zobaczyć prezentacje baletu oraz fragment opery Igora Borodina -"Kniaź Igor" będących wizytówką organizatorów igrzysk w Soczi w 2014 roku.

Ceremonię zamknięcia Igrzysk w Vancouver zakończyły występy Neila Younga, Michela Buble, Nickelback oraz Alanis Morisette.

W zakończonych zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver wzięła udział rekordowa liczba 2621 sportowców z 86 krajów, którzy rywalizowali w 86 konkurencjach, w tym 47-osobowa reprezentacja Polski.

Polscy sportowcy kończą udział w zimowych igrzyskach w Vancouver z sześcioma medalami - to zdecydowanie najlepszy występ naszej reprezentacji w historii. Nigdy wcześniej Polakom nie udało się na zimowych igrzyskach zdobyć więcej niż dwóch miejsc na podium.

Pierwszy złoty krążek od 38 lat wywalczyła Justyna Kowalczyk w biegu narciarskim na 30 kilometrów. Na olimpijskich trasach w Whistler zdobyła też srebrny medal w sprincie i brązowy w biegu łączonym na 15 kilometrów. Dwa razy na drugim stopniu podium stawał skoczek narciarski Adam Małysz. Brązowy medal, najbardziej niespodziewany, wywalczyła drużyna łyżwiarek szybkich: Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś i Luiza Złotkowska. To z kolei pierwszy medal w łyżwiarstwie szybkim od 50 lat.
Kowalczyk i Małysz znaleźli się w gronie mulitmedalistów, obok największych gwiazd igrzysk w Vancouver: norweskiej biegaczki Marit Bjoergen (3 złote, srebrny i brązowy medal), niemieckiej biathlonistki Magdaleny Neuner (2 złote i srebrny medal) czy szwajcarskiego skoczka Simona Ammanna i czeskiej panczenistki Martiny Sablikovej (po dwa złote medale).

dp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Zimoch opowiada o dziennikarskiej kuchni (Zobacz)

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2010 19:32
Kulisy pracy dziennikarskiej podczas igrzysk w Vancouver.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Zimoch - Jaka naprawdę jest Justyna Kowalczyk? (Zobacz)

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 19:32
Trzecia część filmu z dziennikarzem sportowym Polskiego Radia Tomaszem Zimochem oraz fragmenty relacji z Vancouver - przeżyjmy to jeszcze raz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vancouver opustoszało

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 20:35
Cisza, spokój, puste ulice, pozamykane sklepy - to obraz tętniącego w trakcie zimowych igrzysk życiem Whistler parę godzin po tym, jak zgasł olimpijski ogień.
rozwiń zwiń