Sport

Rekordowe igrzyska zimowe dla Czechów

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2010 09:27
Igrzyska w Vancouver były dla Czechów rekordowe pod względem liczby zdobytych medali, jak i zakładów bukmacherskich. Sportowcy przywieźli do kraju sześć krążków, najwięcej w historii.

Trzy, w tym dwa złote wywalczyła 22-letnia panczenistka Martina Sablikova, co pozwoliło Czechom wyprzedzić minimalnie Polskę (15. miejsce) w klasyfikacji medalowej.

Rozwój internetu spowodował, że liczba zakładów bukmacherskich wzrosła o pięćdziesiąt procent w stosunku do turyńskich igrzysk w 2006 roku, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Czeską Agencję Informacyjną (CTK). Jednak właściciele zakładów nie mają zbytnich powodów do radości. Wszystko dlatego, że bardzo wysoka była pula trafień - wygrane sięgały 90 procent.

Czescy kibice stawiali nie tylko na Sablikovą, ale i na szwajcarskiego skoczka Simona Ammann czy hokejową reprezentację Kanady. Najwyższa wygrana wypłacona przez jeden z zakładów bukmacherskich to 518 tysięcy koron.

Czytaj także

Sablikova zdobyła drugie złoto

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2010 23:35
Czeszka Martina Sablikova zwyciężyła w wyścigu na 5000 metrów łyżwiarek szybkich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szef MKOl: "Martina Sablikova królową igrzysk"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 06:32
"Ona jest dla mnie królową panczenistek. Kto wie, czy nie zostanie królową całych igrzysk" - powiedział Jacques Rogge, szef MKOl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czeska panczenistka będzie miała swoją statuetkę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 16:21
Czeski artysta pracuje nad statuetką trzykrotnej medalistki z Vancouver, panczenistkę Martinę Sablikovą. Pozłacana rzeźba z brązu ma mieć 70 cm wysokości.
rozwiń zwiń