Sport

Nowe dyscypliny olimpijskie w Soczi

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2011 14:17
Jagna Marczułajtis doczeka się debiutu slalomu równoległego w snowboardzie na igrzyskach olimpijskich. Ulubiona dyscyplina naszej najlepszej snowboardzistki zostanie rozegrana po raz pierwszy w Soczi.
Audio
  • Jagna Marczułajtis powiedziała, że decyzja MKOL ją zaskoczyła. Możliwe jednak, że wróci do wyczynowego uprawiania sportu, po to by wystąpić na igrzyskach za 3 lata
  • Mateusz Ligocki jest przekonany, że Jagna Marczułajtis ma realne szanse na występ w Soczi i przyznaje, że nikt w środowisku nie spodziewał się takiej decyzji MKOl
  • Poza slalomem równoległym program igrzysk poszerzono o jeszcze dwie konkurencje: slopstyle w snowboardzie i na nartach
  • Zdaniem Mateusza Ligockiego mamy kilku reprezentantów, którzy mogliby wystąpić na igrzyskach w Soczi w slopstyle'u

W rozmowie z IAR, Jagna Marczułajtis powiedziała, że decyzja MKOL ją zaskoczyła. Możliwe jednak, że wróci do wyczynowego uprawiania sportu, po to by wystąpić na igrzyskach za 3 lata. Jej warunkiem są jednak zmiany w związku snowboardowym.

Inny reprezentant kraju w snowboardzie Mateusz Ligocki jest przekonany, że Jagna Marczułajtis ma realne szanse na występ w Soczi i przyznaje, że nikt w środowisku nie spodziewał się takiej decyzji MKOl.

Poza slalomem równoległym program igrzysk poszerzono o jeszcze dwie konkurencje: slopstyle w snowboardzie i na nartach. Slopstyle to konkurencja rozgrywana na trasie ze sztucznymi przeszkodami terenowymi. Do klasyfikacji zalicza się zarówno czas przejazdu, jak i styl w jakim pokonuje się przeszkody.

Zdaniem Mateusza Ligockiego mamy kilku reprezentantów, którzy mogliby wystąpić na igrzyskach w Soczi w slopstyle'u. Michał Ligocki, Paulina Ligocka i Katarzyna Rusin - to jego zdaniem faworyci do występu w polskiej reprezentacji. Rusin w ubiegłym roku wygrała nawet puchar świata w tej konkurencji.

Dzisiejsza decyzja MKOl uzupełniła decyzję z kwietnia, gdy program igrzysk uzupełniono o skoki narciarskie kobiet, sztafetę mieszaną w biathlonie, narciarski halfpipe oraz drużynowe zawody w saneczkarstwie i łyżwiarstwie figurowym.

 

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja wie jak zdobyć medale w Soczi

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 08:00
Rosyjski komitet olimpijski chce zapłacić 5 milionów dolarów jednej z firm, która zobowiązała się tak przygotować reprezentantów tego kraju, aby na zimowych igrzyskach w Soczi zdobyli minimum 14 złotych medali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiąc dni do igrzysk w Soczi

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2011 14:54
Do zimowych igrzysk olimpijskich w 2014 roku w Soczi pozostało tysiąc dni. Z tej okazji uruchomiono w mieście specjalny zegar, ozdobiony płytami w kształcie gór, który odlicza czas do największej imprezy sportowej w Rosji od czasu upadku Związku Radzieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olimpiada sprzedana za ponad 4 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2011 22:29
Jeden z potentatów na rynku medialnym, firma NBC nabyła za 4,38 mld dolarów prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w USA w latach 2014 - 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Małysz pojedzie na igrzyska w Soczi

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 17:14
Adam Małysz pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 roku w roli attache polskiej reprezentacji. Stosowną uchwałę w tej sprawie jednogłośnie podjął zarząd PKOL-u.
rozwiń zwiń