Sport

Olimpijski medal pomoże chorej Zuzi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 15:43
Zofia Klepacka, tak jak zapowiadała przed igrzyskami, ogłosiła rozpoczęcie aukcji brązowego medalu olimpijskiego.
Audio
  • Zofia Noceti-Klepacka, brązowa medalistka z igrzysk olimpijskich w Londynie o aukcji dla 5-letniej Zuzi (IAR)
  • Monika Bobińska, mama Zuzi wzruszona akcją Zofii Noceti-Klepackiej (IAR)
  • Renata Susałko (PR1) rozmawia z Zofią Noceti-Klepacką i matką chorej Zuzi - Moniką Bobińską
Zofia Noceti-Klepacka
Zofia Noceti-KlepackaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Dochód przeznaczy na pomoc chorej na mukowiscydozę pięcioletniej sąsiadce. - Czuję potrzebę pomagania innym - przyznała.
- Przed olimpiadą w Londynie obiecałam Zuzi, że jeśli zdobędę medal - zlicytuję go. Bardzo się cieszę, że pomimo przeszkód pod koniec regat, kiedy pomyliłam trasę, udało mi się stanąć na podium. Dzięki temu mogę teraz pomóc Zuzi. Jej choroba wymaga inhalacji, żywienia pozaustrojowego oraz regularnego przyjmowania wielu leków. To wszystko jest bardzo kosztowne, więc mam nadzieję, że pieniądze uzyskane z aukcji pomogą Zuzi - powiedziała 26-letnia żeglarka YKP Warszawa.
Jak wspomniała, pięcioletnią Zuzannę Bobińską zna od urodzenia.
- Kiedy dowiedziałam się od jej matki o chorobie, już wówczas myślałam, co mogę zrobić, by pomóc. Mam to w sobie chyba od dziecka, że czuję potrzebę pomagania innym. Już wielokrotnie uczestniczyłam w akcjach charytatywnych, przekazałam sporo trofeów i nie zamierzam na tym poprzestać. Gdy zdobędę medal na następnych igrzyskach w Rio de Janeiro, też go zlicytuję - zaznaczyła.
Mistrzyni świata z 2007 roku i dwukrotna wicemistrzyni (2011, 2012) w deskowej klasie RS:X poinformowała na konferencji prasowej, że od piątku poprzez stronę medaldlazuzi.com rozpocznie się zbiórka pieniędzy, które potrwa do 18 października.

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piękny gest Klepackiej. Medal pomoże chorej dziewczynce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 12:16
Zofia Noceti-Klepacka, brązowa medalistka w windsurfingowej klasie RS-X, po powrocie do kraju potwierdziła, że zbyt długo nie będzie się cieszyć swoim medalem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót szlachetnej Zosi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 16:55
Zofia Noceti-Klepacka, która zajęła trzecie miejsce w windsurfingu podczas igrzysk w Londynie postanowiła zlicytować swój medal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zosiu! Trzymaj się tego... czegoś" - Trójka podsumowuje igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 09:14
Zbiorowe wyznanie "nie wiem, co się stało" czy najgorszy okrzyk dopingujący w historii radiofonii - to tylko niektóre z atrakcji, jakich dostarczyli nam w tych dniach sportowcy i dziennikarze. Musicie tego wysłuchać!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto, dlaczego Zofia Klepacka rozwaliła igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 11:02
Waży 400 gramów i – jak zapewniała w radiowej Jedynce Zofia Noceti-Klepacka - różni się od medali mistrzostw świata czy Europy. Jej brązowy krążek olimpijski wystawiony będzie na wyjątkową licytację.
rozwiń zwiń