X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Mucha zdecydowała: oni pokierują "Narodowym"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 13:31
Od 1 stycznia 2013 roku nowym operatorem Stadionu Narodowego zostanie przekształcona spółka PL.2012.
Joanna Mucha w studiu radiowej Jedynki
Joanna Mucha w studiu radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio/Andrzej Szozda

Narodowe Centrum Sportu (NCS), które zarządzało nim do tej pory, będzie miało natomiast za zadanie dokończenie inwestycji i jej rozliczenie - poinformowała minister sportu i turystyki Joanna Mucha. Jak podkreśliła, to kluczowy element wdrażania przez resort planu naprawczego na Stadionie Narodowym.

Nowy operator będzie odpowiadać za zarządzanie obiektem i zapewnienie przychodów umożliwiających pokrycie kosztów jego funkcjonowania. Spółka PL.2012+, jak od 1 stycznia będzie się oficjalnie nazywać, ma także promować Stadion Narodowy oraz zająć się komercjalizacją praw marketingowych i reklamowych.

Umowa na dekadę

Umowa, której szczegóły zostały już uzgodnione, podpisana będzie w najbliższych dniach i obowiązywać będzie przez 10 lat.

Obie spółki - NCS i PL.2012+ będą nadal działały, ale ich łączny budżet na 2013 rok będzie o 40 procent niższy niż koszty ich funkcjonowania w bieżącym roku. Zmniejszone zostanie także, o około 45 procent, zatrudnienie w obu podmiotach - zaznaczyła Joanna Mucha.

Rozliczenie inwestycji, utrzymanie stadionu

Dotychczasowy zarządca stadionu, pod nazwą NCS Rozliczenie, odpowiadać będzie za dokończenie wszystkich prac na obiekcie, rozliczeniem inwestycji, a także negocjacje z wykonawcami i współpraca z Prokuratorią Generalną, prowadzącą postępowanie w sprawie wzajemnych roszczeń inwestora i wykonawcy. Zadaniem spółki będzie w najbliższym czasie skompletowanie całej dokumentacji powykonawczej, mogącej być podstawą do końcowego rozliczenia. Dokumentacja ta nie została do tej pory przekazana przez generalnego wykonawcę.

Operator natomiast ma za zadanie utrzymanie stadionu w stanie pozwalającym na wypełnianie funkcji wielofunkcyjnego obiektu i generowanie dochodów pokrywających koszty jego utrzymania. Zdaniem minister Muchy osiągnięcie zysku operacyjnego nie będzie możliwe w 2013 i być może jeszcze w 2014 roku. Docelowo różnica pomiędzy kosztami a przychodami ma być przekazywana na dwa zadania - pokrycie kosztów funkcjonowania operatora oraz zasilanie funduszu inwestycyjnego, przeznaczonego na ewentualne remonty, konserwacje czy modernizacje.

Ministerstwo sportu, jako właściciel obiektu, wzięło na siebie pokrycie dwóch istotnych elementów kosztów - podatku gruntowego oraz ubezpieczenia. W zamian umowa przewiduje, że MSiT będzie miało prawo do zorganizowania na obiekcie sześciu imprez rocznie.

Dodatkowym zadaniem operatora będzie poszukiwanie ewentualnego partnera prywatnego zainteresowanego zagospodarowaniem otoczenia Stadionu Narodowego.

 

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

PAP/IAR/aj/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stadion Narodowy jak studnia bez dna?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 09:07
Ministerstwo Sportu musi wydać na dokończenie Stadionu Narodowego blisko 34 miliony złotych - ustaliła "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Prymas będzie pełnił funkcję prezesa Narodowego Centrum Sportu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 13:38
O dymisji dotychczasowego prezesa Roberta Wojtasia poinformowała dziennikarzy minister sportu Joanna Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stadiony mają szansę się zbilansować (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 16:10
Stadion Narodowy ma szansę na samodzielne utrzymanie. Zdaniem minister sportu Joanny Muchy obiekt powinien zarabiać na siebie już w 2015 roku.
rozwiń zwiń