Sport

Cztery mecze Śląska z podwyższonym ryzykiem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 16:08
Za mecze podwyższonego ryzyka policja uznała najbliższe spotkanie z Widzewem, a także pojedynki z Górnikiem Zabrze, Pogonią Szczecin i Lechem Poznań.
Kibice Śląska Wrocław
Kibice Śląska WrocławFoto: Śląsk Wrocław/Krystyna Pączkowska

Jak powiedział podczas konferencji prasowej zastępca komendanta wojewódzkiego dolnośląskiego policji insp. Artur Falkowski, do zabezpieczenia każdego spotkania policja przygotowuje się na podstawie analizy ryzyka, biorąc pod uwagę takie elementy jak liczba uczestników, miejsce rozgrywanego meczu, zagrożenia podczas dojazdu, powrotu i na samym spotkaniu.

- W ostatnich latach każde spotkanie Śląska z Widzewem niosło ze sobą różnego rodzaju incydenty, do których dochodziło na trasie dojazdu, wokół obiektu i na samym stadionie. Liczymy się z tym i dostosujemy do tego swoje siły i środki - zaznaczył Falkowski.

Dyrektor ds. bezpieczeństwa i organizacji w Śląsku Wrocław Małgorzata Korny poinformowała, że do łódzkiego klubu trafiło ok. 1250 biletów na sobotnie spotkanie. - Spodziewamy się przyjazdu ok. 500-700 kibiców - dodała.

Tymczasem na rundę wiosenną rozgrywek na mecze Śląska sprzedano dotychczas ok. 1,5 tys. karnetów, a na mecz z Widzewem dodatkowo ok. 500 kart wstępu.

- Z ostatnich doświadczeń wynika, że kibice kupują zazwyczaj bilety na ostatnią chwilę i im bliżej spotkania, tym ta sprzedaż wzrasta. Spodziewam się, że w sobotę na stadionie pojawi się od 15 do 20 tys. osób - powiedział prezes Stowarzyszenia Kibiców "Wielki Śląsk" Przemysław Piwowarski.

Śląsk z dorobkiem 26 punktów zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli ekstraklasy.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piłkarze uciekają z Polonii i żądają zaległych pensji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 18:59
Piłkarze Polonii, którzy opuścili zgrupowanie drużyny w Turcji, wciąż nie otrzymali zaległych wynagrodzeń. - Nie wrócą na obóz - powiedziała mecenas Agata Wantuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstraklasa z własnym kanałem telewizyjnym?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 16:39
Piłkarska Ekstraklasa SA złożyła wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie własnego programu telewizyjnego drogą satelitarną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstraklasa: Teodorczyk w Lechu już od rundy wiosennej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 13:59
Lech Poznań oraz Polonia Warszawa doszły do porozumienia w kwestii wcześniejszego transferu Łukasza Teodorczyka.
rozwiń zwiń