X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Liga Mistrzów: Real Madryt - Borussia. Trzech Polaków w finale!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 00:10
Borussia Dortmund z trzema polskimi piłkarzami w składzie - awansowała do finału Ligi Mistrzów. Mistrz Niemiec w półfinale wyeliminował Real Madryt.
  • Wojciech Szymański (PR Berlin) - Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów (IAR)
  • Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski o rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów Real Madryt - Borussia Dortmund (IAR)
  • Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski o występie polskich piłkarzy w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów Real Madryt - Borussia Dortmund (IAR)
  • Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski o rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów Real Madryt - Borussia Dortmund (IAR)
  • Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski o występie Roberta Lewandowskiego w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów Real Madryt - Borussia Dortmund (IAR)
Radość piłkarzy Borussii Dortmund
Radość piłkarzy Borussii Dortmund Foto: PAP/EPA/ALBERTO MARTIN

We wtorek Borussia poniosła pierwszą porażkę w 12. spotkaniu obecnej edycji Champions League, ale osiągnęła cel, o którym przed rozpoczęciem rywalizacji nikt w Dortmundzie nie marzył. O awansie zdecydowało zwycięstwo przed tygodniem 4:1, kiedy wszystkie bramki dla niemieckiego zespołu zdobył Robert Lewandowski.

Historyczny sukces polskich piłkarzy
Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Lewandowski znaleźli się we wtorek w wyjściowym składzie. Dwóch z nich dograło mecz do końca, natomiast trener Juergen Klopp zdecydował się zmienić swojego najlepszego snajpera w 87. minucie, by wzmocnić defensywę.

Cristiano
Cristiano Ronaldo (L) i Łukasz Piszczek (P)

Dopiero po raz drugi w historii LM w finale znaleźli się reprezentanci Polski. Dotychczas jedynym, który dotarł do decydującego spotkania rozgrywek, był Jerzy Dudek. Jego Liverpool sięgnął w 2005 roku po trofeum, pokonując AC Milan w rzutach karnych.
Szalone tempo od początku spotkania
Obie ekipy rozpoczęły rewanż agresywnie. W efekcie już w pierwszym kwadransie kibice obejrzeli kilka okazji pod obiema bramkami.
W czwartej minucie w sytuacji sam na sam z Romanem Weidenfellerem znalazł się Argentyńczyk Gonzalo Higuain, ale niemieckiemu bramkarzowi udało się wybić piłkę na rzut rożny.
Niespełna 10 minut później dał o sobie znać Lewandowski, który oddał strzał z bliska, jednak wprost w bramkarza Diego Lopeza. Po chwili to samo po drugiej stronie boiska zrobił Portugalczyk Cristiano Ronaldo i Weidenfeller popisał się drugą bardzo ważną interwencją.
Od 14. minuty goście musieli sobie radzić bez Mario Goetzego, który nabawił się urazu mięśnia uda. Pomocnika, który od przyszłego sezonu będzie grał w Bayernie Monachium, zmienił Kevin Grosskreutz.

Real
Real Madryt - Borussia Dortmund

Z czasem sytuacja na boisku uspokajała się, a obie jedenastki zaczęły grać bardziej ostrożnie. Taki rozwój wydarzeń był na rękę dortmundczykom, bowiem czas działał na ich korzyść. Piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku 0:0.
Na początku drugiej połowy groźną kontrę wyprowadziła Borussia. Marco Reus podał piłkę do Lewandowskiego, który z bliska uderzył potężnie na bramkę Lopeza, ale trafił w poprzeczkę. Kilkanaście minut później z najbliższej odległości prosto w bramkarza uderzył Ilkay Guendogan; nieatakowany w polu karnym zmarnował stuprocentową okazję, ponownie po podaniu Reusa.
W końcówce ataki Realu stały się niezwykle zdeterminowane. Przez ostatni kwadrans dortmundczycy byli zamknięci na własnej połowie.
"Królewskim" udało się w końcu pokonać dobrze dysponowanego Weidenfellera. Najpierw w 83. minucie na listę strzelców wpisał się francuski rezerwowy Karim Benzema, a chwilę potem na 2:0 podwyższył Sergio Ramos. Mistrzom Hiszpanii zabrakło jednak czasu na dołożenie trzeciego, decydującego trafienia.

Real

W środę w drugim półfinale Barcelona spróbuje przejść do historii, zostając pierwszą w historii Ligi Mistrzów drużyną, która odrobi czterobramkową stratę z pierwszego meczu (0:4 z Bayernem Monachium).

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:0 (0:0) (1:4 w pierwszym spotkaniu)

Awans - Borussia Dortmund

Bramki: 1:0 Karim Benzema (83), 2:0 Sergio Ramos (88)

Real Madryt: Diego Lopez; Michael Essien, Sergio Ramos, Raphael Varane, Fabio Coentrao (57. Kaka); Luka Modric, Xabi Alonso (67. Sami Khedira); Angel di Maria, Mesut Oezil, Cristiano Ronaldo; Gonzalo Higuain (57. Karim Benzema).
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller; Łukasz Piszczek, Neven Subotic, Mats Hummels, Marcel Schmelzer; Jakub Błaszczykowski, Ilkay Guendogan, Sven Bender (90. Felipe Santana), Mario Goetze (14. Kevin Grosskreutz), Marco Reus; Robert Lewandowski (87. Sebastian Kehl)
Sędzia: Howard Webb (Anglia).

Widzów: 80 350.

aby dodać komentarz
brak

Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek mogą we wtorek świętować awans do finału Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ich Borussia zmierzy się z Realem.

We wtorek i środę zostaną rozegrane półfinałowe mecze rewanżowe w Lidze Mistrzów. Murowanymi faworytami do awansu są zespoły z Niemiec, które w pierwszym spotkaniu wysoko wygrały z hiszpańskimi drużynami.

Przed środowym rewanżem w półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów Barcelona - Bayern Monachium ustanowiono rekord pod względem liczby dziennikarzy akredytowanych na mecz na Camp Nou - ogłosił kataloński klub.