X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Wyprawa na Everest: Cieszewskiego i Wróblewskiego zatrzymał wiatr

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 19:03
Piotra Cieszewskiego z Warszawy oraz Bartłomieja Wróblewskiego z Poznania zatrzymał w ataku szczytowym na Mount Everest (8848 m) silny wiatr na wysokości ok. 8000 m.
Mount Everest
Mount EverestFoto: Wikimedia Commons CC/Pavel Novak

Członkowie międzynarodowej wyprawy chcą uczcić 60. rocznicę pionierskiego zdobycia "Góry Gór".
- Pogoda się załamała. Prędkość wiatru dochodzi do 70 km/h. Pozostajemy w obozie czwartym na 7920 m. Jeśli warunki się poprawią, szczyt zaatakujemy tej nocy. Jeśli nie - będziemy schodzić - przekazał Wróblewski, dyrektor Instytutu Prawa na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu, któremu do Korony Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów) brakuje tylko Everestu.
Kilka dni temu zbyt silny wiatr sprawił, że z drogi na szczyt musiał zawrócić pochodzący z Cieszyna Grzegorz Michałek. Członek Klubu Alpinistycznego przy Grupie Beskidzkiej GOPR doszedł do wysokości 8250 m i tym samym został rekordzistą największej deniwelacji - 10 330 m. 13 sierpnia minionego roku osiągnął tzw. suche dno (2080 m) w najgłębszej znanej jaskini na świecie Krubera-Woronia, znajdującej się w Masywie Arabiki na pograniczu Abchazji i Gruzji.
Szerpa Tenzing Norgay i Nowozelandczyk Edmund Hillary byli pierwszymi wspinaczami, którzy stanęli na wierzchołku Everestu - 29 maja 1953 roku.

 

man

Zobacz więcej na temat: Himalaje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Pustelnik: spadł z Broad Peak, kupił linę i wrócił

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 15:38
– Dla mnie niedogodności wejścia są oczywiste, ale satysfakcja i motywacja to motor napędzający. I trzeba pamiętać, że w górach nikt i nic nie zwalnia z myślenia – powiedział w Trójce himalaista Piotr Pustelnik, jeden z trzech Polaków, którzy zdobyli Koronę Himalajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saudyjka zdobyła Mount Everest i milion dolarów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 17:17
25-letnia Raha Moharrak weszła na najwyższy szczyt Ziemi i przeszła do historii. Saudyjka jest pierwszą kobietą i najmłodszą himalaistką z tego kraju na szczycie Mount Everestu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski ratownik pobił rekord - z najgłębszej jaskini na najwyższą górę świata

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 15:52
Grzegorz Michałek pobił rekord świata w deniwelacji - 10 330 metrów. Z najgłębszej jaskini na świecie powędrował wprost na Mount Everest.
rozwiń zwiń