Sport

Primera Division: Casillas szpiegiem w szatni Realu Madryt?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 10:38
W ekipie Realu Madryt jest nielojalny wobec klubu zawodnik lub członek sztabu szkoleniowego - twierdzą hiszpańskie media. Według nich Królewscy mają w swoich szeregach szpiega, który regularnie przekazuje dziennikarzom informacje z szatni.
Iker Casillas
Iker Casillas Foto: Wikipedia/Elemaki

Liga hiszpańska - media: Real Madryt ma szpiega w szatni

Wiele wskazuje na to, że "kret" ujawnił przed sobotnim klasykiem z FC Barcelona nowe ustawienie zespołu.
Jako jeden z pierwszych informację o wycieku informacji z szatni Królewskich przez klasykiem podał madrycki serwis "Bernabeu Digital". Według niego trener Carlo Ancelotti poszukuje już w swoim najbliższym otoczeniu osoby, która przekazała poufne informacje do mediów na temat ustawienia, w jakim rozpocznie mecz Real.
Piłkarscy komentatorzy zgodnie twierdzą, że upubliczniony na kilka godzin przed klasykiem na Camp Nou skład Królewskich pomógł trenerowi FC Barcelony Tacie Martino dokonać odpowiednich przetasowań przed pierwszym gwizdkiem sędziego.
Według hiszpańskiego dziennika internetowego "El Confidencial" strategiczne w ustawieniu Realu Madryt miało być wystawienie Sergio Ramosa w środku pola. Hiszpan miał się zaopiekować Lionelem Messim. Argentyńczyk tymczasem nieoczekiwanie rozpoczął mecz na pozycji skrzydłowego.
Serwis ujawnił też, iż na kilka dni przed meczem Ancelotti miał prosić graczy Realu, by wykorzystali swe przyjacielskie relacje z występującymi w Barcelonie kolegami z reprezentacji Hiszpanii i zdobyli potencjalny skład rywala na sobotni klasyk.
- Plan szpiegowski poza Ancelottim mieli jednak także dziennikarze, którym ostatecznie udało się zdobyć wyjściową jedenastkę Realu na sobotni klasyk - odnotował "El Confidencial".
Media przypominają, że po sobotnim spotkaniu, w którym Duma Katalonii pokonała Real 2:1, Martino tłumaczył niestandardowe ustawienie swego zespołu informacjami zasłyszanymi w hiszpańskiej stacji radiowej "SER".

- Pomyślałem, że w środku pola będzie duży tłok, dlatego postanowiłem przesunąć Messiego na skrzydło - wyjaśnił po klasyku trener FC Barcelony.
Zdaniem hiszpańskich komentatorów Real Madryt nie pozbył się ze swoich szeregów obecnego za kadencji Jose Mourinho szpiega, który co jakiś czas ujawnia mediom tajemnice z szatni Królewskich. Portugalski trener często narzekał, że ktoś z jego bliskiego otoczenia przekazuje dziennikarzom przedmeczowe ustalenia.
Jednym z głównych podejrzanych w aferze szpiegowskiej w Realu Madryt jest bramkarz Królewskich Iker Casillas. Media przypominają o jego bliskim związku z hiszpańską dziennikarką sportową Sarą Carbonero oraz o wysłanym w 2012 r. przez golkipera SMS-ie do przyjaciół, w którym podał wyjściowy skład Realu.

ps

Czytaj także

Gran Derbi: FC Barcelona - Real Madryt. Piękny gol Sancheza i bezbarwny Real

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2013 13:00
Gole debiutującego w Gran Derbi Brazylijczyka Neymara i Alexisa Sancheza dały Barcelonie wygraną 2:1 meczu z Realem Madryt. W 10. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej najbardziej utytułowane kluby w kraju spotkały po raz 226. w historii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gran Derbi: FC Barcelona - Real Madryt. Piłkarski klasyk w liczbach

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 17:35
90 zwycięstw Realu Madryt, 87 - Barcelony i 48 remisów - to statystyczny bilans dotychczasowych 225 meczów uchodzących za największy piłkarski klasyk świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Primera Division: kanonada w Madrycie, Real pokonał Sevillę 7:3

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 08:53
W meczu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt pokonał u siebie Sevillę 7:3. W barwach "Królewskich" w podstawowym składzie zagrał Gareth Bale, który zdobył dwie bramki. Hat-trickiem popisał się natomiast Cristiano Ronaldo.
rozwiń zwiń