Sport

Ośmiornica typuje wygraną Niemców

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 09:47
Samiec ośmiornicy o imieniu Paul stawia na zwycięstwo piłkarskiej reprezentacji Niemiec nad Argentyną w sobotnim ćwierćfinale mistrzostw świata w RPA.

Ośmiornica o imieniu Paul to istny ekspert piłkarski. Wcześniej trafiła rozstrzygnięcia we wszystkich czterech spotkaniach drużyny trenera Joachima Loewa.

Urodzony w Londynie, ale "mieszkający" w akwarium morskim w niemieckim Oberhausen, Paul niemal godzinę zastanawiał się nad wyborem pojemnika z małżami. Do wyboru miał dwa, oznaczone flagami sobotnich rywali.

"To oznacza, że będzie dogrywka, a być może nawet rzuty karne" - wyjaśniła rzeczniczka akwarium Tanja Munzig.

Podczas piłkarskich ME w 2008 roku głowonóg przewidział prawidłowo 80 procent wyników drużyny Niemiec.

 

dm

Czytaj także

RPA 2010: 12. dzień mundialu - awans Urugwaju, Meksyku, Argentyny i Korei Południowej

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2010 22:40
Ostatnia runda fazy grupowej mundialu. W grupie A Meksyk przegrał z Urugwajem 0:1 a RPA pokonała 2:1 Francję. W grupie B: Nigeria-Korea Południowa 2:2 i Grecja-Argentyna 0:2.
rozwiń zwiń
Czytaj także

RPA 2010: Media w Niemczech - Zemsta za Wembley (Posłuchaj)

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 20:31
"Niemcy zdeklasowali zaciekłego rywala!", "Thomas Mueller odstrzelił Anglię!", "Odjazdowa zemsta za Wembley!" - piszą w niedzielę niemieckie media, komentując zwycięstwo Niemców nad Anglikami w piłkarskich mistrzostwach świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

RPA 2010: Niemcy gromią Anglię, ale po fatalnej pomyłce sędziego

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 18:15
Niemcy wygrali z Anglią 4:1 w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w RPA. Do zwycięstwa ekipy Joachima Loewa przyczyniła się jednak katastrofalna pomyłka sędziego.
rozwiń zwiń