X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

22 małżeństwa Henryka Sytnera

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 19:25
Dziennikarza sportowego radiowej Trójki znają wszyscy pasjonaci kolarstwa oraz porannej gimnastyki. Nie każdy jednak wie, że nieustępliwy propagator aktywnego stylu życia, obchodzący właśnie 50-lecie pracy zawodowej, ma także sukcesy na polu kojarzenia par oraz w tańcu towarzyskim!
Audio
Henryk Sytner podczas uroczystego otwarcia Alei Radiowej Trójki. Aleja znajduje się w warszawskim Parku Agrykola, tuż przy siedzibie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Otwarcia dokonał Prezydent Bronisław Komorowski (2P) na zdjęciu z  dyrektor Trójki Magdaleną Jethon (3P). Warszawa, 03.06.2011.
Henryk Sytner podczas uroczystego otwarcia Alei Radiowej Trójki. Aleja znajduje się w warszawskim Parku Agrykola, tuż przy siedzibie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Otwarcia dokonał Prezydent Bronisław Komorowski (2P) na zdjęciu z dyrektor Trójki Magdaleną Jethon (3P). Warszawa, 03.06.2011.Foto: fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

1 października 1962 roku Henryk Sytner złożył podpis na pierwszej umowie z Polskim Radiem. Od tamtej pory aż 30 lat przepracował w Trójce. Oczywiście swój podwójny jubileusz świętował nie gdzie indziej niż w Trójkowej audycji sportowej.

- Przechodziłem przez różne programy i etapy pracy w radiu, ale zawsze miałem tę samą pasję: zachęcanie, i młodzieży i dorosłych, do aktywnego stylu życia, który wpływa na poprawę kondycji i samopoczucia. Udaje się to do dziś - powiedział Sytner w "Trzeciej Stronie Medalu".

Posłuchaj także rozmowy Jubilata z Markiem Niedźwieckim >>>

Na antenie Trójki dziennikarz prowadzi poranną "Gimnastykę Henryka" (od poniedziałku do piątku, między godziną 4.00 a 6.00), rozdaje medale i namawia do uprawiania różnych aktywności w "Medalu dla każdego" (w środy o godzinie 15.05), a w ramach akcji "Wakacje na dwóch kółkach" zachęca młodych do organizowania wypraw i sam ich zabiera w rowerowe wycieczki, także zagraniczne. W tym roku przedsięwzięcie, które Sytner organizuje od 1970 roku, miało swoją 42. odsłonę!

- "Wakacje na dwóch kółkach" zaczynały się we Wrocławiu po moim pierwszym zwycięstwie w Wyścigu Pokoju. Henryk chodził za mną... Powiem szczerze, że był namolny i, choć na początku próbowałem się wymigać z wywiadów ,to zobaczyłem, że jest prawdziwym zapaleńcem, a to, co robi, jest naprawdę ważne - wspomina Ryszard Szurkowski wydarzenia z roku 1970. I dodaje: - Właściwie dobrze się stało, że nikt nie wpadł na pomysł, by powołać Henryka na kierownicze stanowisko, bo wtedy miałby mniej czasu na działalność sportową.

Henryk
Henryk Sytner i Ryszard Szurkowski w Trójce. fot. PR/A.Malecki

Ale rower to niejedyna pasja Henia, jak zwacają się do niego przyjaciele. Sytner bowiem od 1981 roku organizuje także obozy narciarsko-taneczne na Hali Szrenickiej. Nie jest żadną tajemnicą, że, czy to na stokach w ciągu dnia, czy na parkiecie wieczorami, udało się w Szklarskiej Porębie, której dziennikarz jest Honorowym Obywatelem, połączyć niemałą liczbę par! - Wiem o 22 małżeństwach, które spotkały się na tych obozach - przyznaje Henryk Sytner. I wcale go ten urodzaj nie dziwi, gdyż i jego serce szybciej bije w rytmie rock'n'rolla!

Ponieważ Sytner startował, a obecnie jest jurorem Konkurs Rock'n'rolla im. Billa Haley'a, to i w jubileuszowej audycji nie mogło tej muzyki zabraknąć. A także tortu w kształcie roweru!

Jakie przygody spotkały Henryka Sytnera i uczestników 42 już edycji "Wakacji na dwóch kółkach"? Ile ma kurtek narciarskich, w którym filmie wystąpił i czy zdecyduje się na pisanie książki? Dowiecie się, słuchając rozmów z jubilatem!

Henryk
Henryk Sytner i prace nadesłane na 38 edycję konkursu "Wakacje na dwóch kółkach"
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak