Nowa Tradycja 2021

Start zgłoszeń do Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja"!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 08:00
Po niemal dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, planujemy kolejną odsłonę corocznego muzycznego konkursu, towarzyszącego Folkowemu Festiwalowi Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
Nowa Tradycja 2019
Nowa Tradycja 2019Foto: Grzegorz Śledź

W związku z pandemicznymi obostrzeniami nie możemy jeszcze ze stuprocentową pewnością zapowiedzieć naszego dorocznego festiwalu w pełnym kształcie. Zwykle składają się na niego koncerty w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów, spotkania warsztatowe, kilka dni muzycznego święta, a przede wszystkim - Konkurs Muzyki Folkowej dla młodych solistów i zespołów, grających szeroko rozumianą muzykę folkową.

Ten punkt programu chcemy w tym roku zrealizować. Celem konkursu jest promocja muzyki wywodzącej się z tradycji, ale opracowanej już we współczesnej formie, zgodnie z ideą zabawy. Konkurs odzwierciedla bieżącą sytuację sceny polskiej folkowej i jest możliwością zaprezentowania się dla młodych, obiecujących grup.

- Zakładamy, że w tym roku, w jakiejś formule, na jaką pozwoli nam sytuacja, festiwal się odbędzie, choć jesteśmy bardziej, jako organizatorzy, przywiązani do takiej myśli, że to będzie przede wszystkim Konkurs Muzyki Folkowej. Konkurs zawsze był dla nas najważniejszym elementem festiwalu, chociaż sam festiwal przez lata obrósł w całą masę atrakcji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor festiwalu Nowa Tradycja, redaktor naczelny RCKL Piotr Kędziorek, podkreślając, że decydujące są tu kwestia bezpieczeństwa.

>>>JAK WZIĄĆ UDZIAŁ<<<

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 31 marca 2021. Spośród nadesłanych propozycji dziennikarze Radiowego Centrum Kultury Ludowej do 16 kwietnia wybiorą wykonawców i zespoły, które zakwalifikują się do przesłuchań konkursowych. Drugi, końcowy etap zmagań odbędzie się 14 i 15 maja w czasie Festiwalu. Uroczysty koncert laureatów odbędzie się 16 maja.

Zapraszamy do korzystania z elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2021 w zakładce Konkurs.

***

Konkurs Muzyki Folkowej razem z konkursami fonograficznymi Polskiego Radia (Folkowy Fonogram Roku, Fonogram Źródeł) stanowi najaktualniejszą i wszechstronną prezentację polskiej sceny muzyki folkowej i tradycyjnej minionego roku. W historii imprezy w jego jury zasiadało wiele znaczących postaci polskiej sceny muzycznej oraz mediów, w tym: muzycy i kompozytorzy (Jarosław Bester, Maciej Filipczuk, Zbigniew Namysłowski, Czesław Niemen, Edward Pałłasz, Jan Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Maria Pomianowska, Maciej Rychły, Krzysztof Trebunia-Tutka, Olo Walicki, Józef Broda, Wojciech Waglewski, Remigiusz Mazur-Hanaj, Jacek Hałas, Sylwia Świątkowska, Adam Strug, Maciej Filipczuk) oraz dziennikarze muzyczni (m.in. Maria Baliszewska, Tomasz Janas, Sławomir Król, Włodzimierz Kleszcz, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Wojciech Ossowski, Paweł Sztompke, Maciej Szajkowski).

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak