Nowa Tradycja 2021

Daj Ognia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:32
Podczas występu konkursowego zagramy utwory wiążące muzyczne tradycje Polski i Skandynawii. Piosenki z małopolskiej Lgoty zgromadzone przez uczniów Seweryna Udzieli przeplatać się będą z autorskimi melodiami, muzyką z innych regionów naszego kraju i inspiracjami zawleczonymi z ziem za Bałtykiem.
Daj Ognia
Daj OgniaFoto: mat. pras.

Strakharpa zabasuje do mazurka, dudy będą przekrzykiwać się z bębnami, a szwedzka polska pójdzie w tany z polką. Wśród zgiełku wybrzmią zarówno pieśni frywolne, jak i wołanie o śmierć w panieństwie. Muzyka skrzesana z końskiego włosia, kości i koziej skóry przywoła karczemne nastroje z urojonej wioski, gdzie do zaświatów wchodzi się wejściem dla personelu, a po materiały na wianki sięga się do najgłębszych wykrotów.

Regresywny dark folk z Krakowa. Nasza muzyka wykrzesana jest z tęsknoty za urojoną wioską, której nigdy nie było. Najbardziej miły jest nam plebejski rejwach i tupot bosych stóp po parującym klepisku, ogrywamy więc stare wiejskie melodie na własną anachroniczną modłę, tułając się po tancbudach, stypach i świętych gajach. Gramy pod nogę i ku zadumie ludziom spod strzechy i spod azbestowej dachówki, przeplatając tradycje muzyczne Północy i Południa. W grudniu 2020 wydaliśmy swój debiutancki album 'Wykrot'.

Anna Sitko - śpiew
Wit Rzepecki - strakharpa, dudy
Michał Górka - tagelharpa
Agnieszka Oramus -  bęben obręczowy, baraban
Michał Biel - bęben obręczowy, baraban, kości