Euro 2020

Euro 2020: dzień w cieniu dramatu Eriksena. RELACJA Z DRUGIEGO DNIA MISTRZOSTW

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 23:50
Sobota to drugi dzień Euro 2020. Najważniejsza wiadomość dnia - Christian Eriksen stracił przytomność na boisku i był na nim reanimowany. UEFA wydała komunikat, w którym napisała, że Eriksen został przewieziony do szpitala, a jego stan jest stabilny. Mecz Dania - Finlandia w Kopenhadze został wznowiony i Finowie sensacyjnie wygrali 1:0.

23:24

Dziękujemy za spędzenie z nami tego szczególnego dnia - przypomnijmy, Christian Eriksen odzyskał przytomność i jego stan jest stabilny - to najważniejsza informacja drugiego dnia Euro 2020.

22:52

KONIEC MECZU. Belgia - Rosja 3:0.

22:48

3:0 - Romelu Lukaku po raz drugi!

22:46

W meczu brak emocji, Belgowie cierpliwie kontrolują przebieg wydarzeń.

22:12

Rosjanie wyglądają nieco lepiej, niż przed przerwą, ale w ich grze brakuje precyzji.

22:06

Rozpoczęła się druga połowa. Rosjanie wściekli, atakują Belgów na ich połowie.

21:51

Przerwa - Belgia prowadzi z Rosją 2:0 i sprawia wrażenie zespołu, któremu rywale nie są dziś w stanie przeszkodzić.

21:37

Prawy wahadłowy wykorzystał błąd Szunina i podwoił prowadzenie swojej drużyny. Czy Rosja się podniesie?

21:34

2:0 Belgia! Bramkę zdobył Meunier!

21:29

KONIEC! SENSACJA! FINLANDIA WYGRAŁA 1:0 Z DANIĄ!

21:12

Niezawodny Romelu Lukaku rozpoczyna strzelanie Belgów.

21:10

GOL DLA BELGII!

21:09

HRADECKY BRONI! FATALNY STRZAŁ HOJBJERGA!

21:09

Paulus Arajuuri sfaulował Yussufa Poulsena.

21:08

RZUT KARNY DLA DANII!

21:03

Zaczął się mecz Belgia - Rosja. Składy:

Belgia: Courtois - Alderweireld, Boyata, Vertonghen - Castagne, Dendoncker, Tielemans, T. Hazard - Mertens, Lukaku, Carrasco.

Rosja: Szunin - Fernandes, Siemienow, Dzikija, Żirkow - Barinow, Ozdojew - Zobnin, Gołowin, Kuzjajew - Dziuba

20:55

Joel Pohjanpalo znakomicie wyskoczył do dośrodkowania i silnym strzałem głową pokonał Schmeichela! Dania - Finlandia 0:1!

20:54

GOL DLA FINLANDII! POHJANPALO!

20:52

Piłkarze reprezentacji rozmawiali z Christianem Eriksenem - poinformował szef duńskiej federacji Jakob Jensen. Potwierdza to informacje przekazane w komunikacie UEFA.

20:43

Ten mecz już przeszedł do historii futbolu.

20:40

Rozpoczęła się już druga połowa.

20:36

Pierwsza połowa meczu Dania - Finlandia zakończona. Wynik 0:0.

20:27

Trwa rozgrzewka, po reakcji piłkarzy wydaje się, że do gry nie zostali przymuszeni, a rzeczywiście chcą ten mecz rozegrać.

20:17

Duńczycy i Finowie wrócili na boisko.

20:14

Kolejna informacja od UEFA: mecz Rosja - Belgia rozpocznie się zgodnie z harmonogramem, o 21:00.

20:07

UEFA potwierdza: mecz Dania-Finlandia zostanie wznowiony o 20:30.

20:06

Arkadiusz Onyszko powiedział w TVP Sport, że mecz Dania - Finlandia zostanie wznowiony o 20:30.

20:03

- Christian Eriksen oddycha i może rozmawiać. Jest przytomny - to informacja od Martina Schootsa, agenta Eriksena, które cytuje Fabrizio Romano.

19:55

Najważniejsza informacja dnia: Christian Eriksen żyje, wszystko inne jest dziś mniej ważne. UEFA nie wydała jeszcze komunikatu w sprawie meczu Dania - Finlandia.

O 21:00 mecz Belgia - Rosja.

19:36

UEFA przekazała komunikat w którym potwierdziła, że Eriksen został przewieziony do szpitala, a jego stan jest stabilny.

19:27

UEFA przekazała komunikat w którym potwierdziła, że Eriksen został przewieziony do szpitala.

19:24

Arkadiusz Onyszko w studiu TVP przekazał informacje z duńskich mediów, że Christian Eriksen żyje. Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia.

19:15

W internecie pojawiły się zdjęcia znoszonego na noszach Eriksena, który jest przytomny!

19:14

Bramkarz Rafał Gikiewicz przekazał informację, że wg. Kickera, u Eriksena przywrócono funkcje życiowe.

19:10

Według informacji dziennikarza Bartłomieja Graczaka, Christian Eriksen żyje. Czekamy na oficjalną informację.

19:00

OFICJALNIE: mecz został przerwany.

18:58

Na stadionie jest przerażająca cisza.

18:56

Christian Eriksen został na noszach zniesiony z boiska.

18:55

Finowie zeszli z boiska.

18:46

Trwa walka o życie Christiana Eriksena. Rozgrywają się dramatyczne sceny.

18:45

Kibice na trybunach bliscy płaczu, piłkarze również.

18:43

Na boisku leży Eriksen, który stracił przytomność. Wygląda to bardzo groźnie.

18:18

Hradecky póki co bohaterem meczu - tym razem świetnie obronił strzał Eriksena.

18:15

Duńczycy bardzo bliscy zdobycia gola - strzał głową Hojbjerga broni Hradecky.

18:07

Rośnie przewaga Danii, po strzale Winda wybija Hradecky.

18:06

Pierwsza szansa Duńczyków, ale podczas zamieszania w polu karnym poradził sobie fiński bramkarz.

18:01

Za nami pierwszy gwizdek sędziego w meczu Dania - Finlandia.

17:20

W takim składzie zaczną Duńczycy:

17:19

Skład reprezentacji Finlandii:

17:08

Już o godzinie 18:00 mecz grupy B - Dania zagra z Finlandią.

16:55

Koniec meczu - Walia zremisowała ze Szwajcarią 1:1.

16:51

Sędzia doliczył pięć minut.

16:46

Ten gol nie zostanie uznany - w momencie podania Embolo do Gavranovicia, napastnik był na spalonym. Nadal 1:1.

16:44

1:2 - Gavranović sekundy po wejściu strzela bramkę! Ale czy nie było tam pozycji spalonej?

16:34

Świetnie rozegrany rzut rożny, dwa podania i dośrodkowanie w pole karne na głowę Moore'a - Walia wraca do gry!

16:33

REMIS! KIEFER MOORE DOPROWADZA DO REMISU!

16:24

Od kilku minut Walijczycy coraz śmielej atakują.

16:12

0:1 - Szwajcaria na prowadzeniu - autorem gola Embolo.

15:50

Chwilę przed przerwą Seferović zmarnował kolejną szansę - w meczu Walia i Szwajcaria bez bramek.

15:31

Haris Seferović nie wykorzystał dogodnej sytuacji - ciągle 0:0.

15:23

W 20. minucie Szwajcarzy bliscy objęcia prowadzenia - próbował głową Fabian Schaer, który również na inaugurację Euro 2016 popisał się golem. Tym razem jednak nieskutecznie, nadal 0:0.

15:19

Trwa przerwa w grze - opatrywany poza boiskiem jest Kiefer Moore.

15:08

Od dośrodkowań zaczęli Walijczycy, teraz odpowiedzieli tym Szwajcarzy. Czy gra skrzydłami będzie kluczem do sukcesu?

15:06

Mecz już trwa - oba zespoły od początku pokazują dużą determinację. Oby tak dalej!

14:54

Walia i Szwajcaria zmierzą się na stadionie w Baku.

Jak prezentuje się ten obiekt?

14:34

Wyjściowa "11" Walii:

14:33

Wyjściowa "11" Szwajcarii:

14:21

W konfrontacji Walii ze Szwajcarią trudno wskazać faworyta. Obie ekipy wierzą, że stać je na awans do fazy pucharowej.

- Turniej zawsze chce się zacząć dobrze. To nie koniec świata, jeśli nie wygrasz pierwszego meczu, ale gdy poważnie myślisz o sukcesie, to najlepszą inauguracją będzie zwycięstwo - powiedział Robert Page, selekcjoner reprezentacji Walii.

Page prowadzi drużynę narodową od listopada, kiedy aresztowany za napaść na dwie kobiety został Ryan Giggs. Pod wodzą Page'a Walia w meczach o stawkę przegrała tylko z Belgią 1:3 i odniosła trzy zwycięstwa. Nie zachwyciła jednak w ostatnich sparingach. Francji uległa 0:3, a z Albanią bezbramkowo zremisowała. Helweci natomiast 3 czerwca urządzili sobie festiwal strzelecki, pokonując Liechtenstein 7:0. Kilka dni wcześniej wygrali z USA 2:1.

14:17

Za nami też sobotnia konferencja prasowa reprezentacji Polski, dzisiaj wziął w niej udział Kamil Jóźwiak:

- Chcę grać w wyjściowym składzie - zapewnił skrzydłowy, który dotąd w kadrze Paulo Sousy pełnił głównie rolę wchodzącego z ławki rezerwowych.

Z Kamilem Jóźwiakiem rozmawiał też Mateusz Ligęza, dziennikarz radiowej Jedynki.

03:48 rozmowa Kamil Jóźwiak Ligęza.mp3 Mam przyjaciół w kadrze, mam też jednego w reprezentacji Słowacji - Kamil Jóźwiak w rozmowie z Mateuszem Ligęzą (Jedynka)

13:58

Tymczasem mamy dobre wieści z obozu reprezentacji Polski. Jan Bednarek, który doznał kontuzji mięśniowej, w sobotę rano normalnie trenował

13:57

Pierwszy mecz dzisiaj o 15.00 Walia - Szwajcaria

Więcej o bohaterach pierwszego meczu tutaj:

Walia - Szwajcaria

13:55

Witamy w naszej relacji na żywo z drogiego dnia Euro 2020

Euro 2020: Maciej Rybus zdobył uznanie Paulo Sousy? "Taka jest piłka"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:40
- Każdy musi być w gotowości, być skoncentrowanym i czekać na decyzję, czy wystąpi od pierwszej minuty - mówi w rozmowie z Polskim Radiem obrońca kadry Maciej Rybus. Biało-czerwoni w Gdańsku przygotowują się do pierwszego meczu Euro 2020 ze Słowacją (14 czerwca, godz. 18.00).

W pierwszym sobotnim meczu Euro 2020, Walia zremisowała ze Szwajcarią 1:1. Było to drugie spotkanie w grupie A, której liderem pozostają Włosi.

Nagłe zasłabnięcie Duńczyka Christiana Eriksena w trakcie meczu z Finlandią w Kopenhadze przyćmiło wszystkie inne wydarzenia mistrzostw Europy. Reanimacja przeprowadzona jeszcze na murawie uratowała mu życie, a mecz dokończono po 1,5 godzinnej przerwie na prośbę piłkarzy.

Euro 2020: kontrowersyjna decyzja o wznowieniu meczu Dania - Finlandia? "Eriksen rozmawiał z piłkarzami"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 21:21
"Piłkarze reprezentacji rozmawiali z Christianem Eriksenem" - poinformował szef duńskiej federacji Jakob Jensen. To miało zadecydować o tym, że zawodnicy chcieli wznowić mecz z Finlandią, przerwany nagle w 43. minucie, kiedy 29-letni pomocnik zasłabł na murawie.