Euro 2020

Euro 2020: Anglicy i Austriacy zaczęli od wygranej. Holandia - Ukraina wspaniałym zakończeniem dnia [DZIEŃ NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 19:30
Niedziela to trzeci dzień piłkarskich mistrzostw Europy. Anglicy pokonali Chorwatów (1:0), a Austriacy Macedończyków (3:1). W Amsterdamie odbył się najlepszy mecz tych mistrzostw - Holandia wygrała 3:2 z Ukrainą w spotkaniu pełnym zwrotów akcji.

22:54

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy już jutro. Przypominamy: o 18:00 początek meczu Polska - Słowacja!

22:52

KONIEC! HOLANDIA - UKRAINA 3:2. ZA NAMI NAJLEPSZY MECZ MISTRZOSTW!

22:47

Sędzia doliczył pięć minut.

22:42

Nathan Ake dośrodkował z lewej strony, a zamykający akcję Dumfries wygrał pojedynek w powietrzu z Zinczenką i pokonał Buszczana. Niesamowity mecz!

22:41

3:2! DUMFRIES!

22:36

Malinowski dośrodkował lewą nogą z rzutu wolnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Jaremczuk i pokonał Stekelenburga. Remis w Amsterdamie, co tam się dzieje!

22:35

2:2 - UKRAINA WYRÓWNUJE, CO ZA MECZ!

22:32

Ukraiński skrzydłowy w stylu słynnego Arjena Robbena - zbiegł z prawej strony do środka i uderzył nie do obrony lewą nogą.

22:31

2:1! JARMOŁENKO! UKRAINA WRACA DO GRY!

22:17

Dumfries wbiegł w pole karne i zmusił do błędu ukraińską obronę, a Weghorst dopadł do "bezpańskiej" piłki i skierował ją do siatki. 2:0 w Amsterdamie!

22:16

BRAMKA ZOSTAŁA UZNANA!

22:16

Trwa analiza VAR.

22:15

I czy Dumfries nie zasłonił bramkarza, czym uniemożliwił mu interwencję?

22:15

Ale czy chwilę wcześniej nie było faulu Dumfriesa?

22:15

2:0! WEGHORST!

22:09

Dumfries dośrodkował z prawej strony, piłka minęła Weghorsta, jednak wychodzący Buszczan wypuścił ją przed siebie. Tam czekał już doświadczony "Gini" Wijnaldum i otworzył wynik meczu!

22:08

1:0 HOLANDIA! WIJNALDUM!

22:02

Piłkarze wrócili na boisko - przed nami druga połowa.

21:46

Przerwa. Holandia - Ukraina 0:0. Za nami najbardziej dynamiczna połowa tych mistrzostw.

21:45

Ukraińcy jeśli wyprowadzają ataki, to prawą stroną gdzie błyszczy Jarmołenko. Przed chwilą jego rajd powstrzymał dopiero Stekelenburg.

21:40

Holendrzy marnują kolejne okazje, ale takiej ofensywnej dominacji jednego zespołu jeszcze podczas tych mistrzostw nie widzieliśmy.

21:11

Szybka zmiana w reprezentacji Ukrainy - urazu doznał Zubkow, w jego miejsce wejdzie Marlos, naturalizowany Brazylijczyk.

21:08

Holendrzy zdominowali Ukraińców i mieli już trzy okazje bramkowe - po Depayu swoje szanse zmarnowali Dumfries i Wijnaldum.

21:03

Już w drugiej minucie Memphis Depay po indywidualnej akcji był bliski zdobycia gola. Mecz zapowiada się na bardzo otwarty.

21:00

Rozpoczął się mecz.

20:27

O godzinie 21:00 rozpocznie się mecz Holandia - Ukraina. Składy:

Holandia: Stekelenburg - Dumfries, Timber, de Vrij, Blind, van Aanholt - de Roon, Wijnaldum, de Jong - Weghorst, Depay.

Ukraina: Buszczan - Karawajew, Zabarnyj, Matwijenko, Mykołenko - Zinczenko, Sidorczuk, Malinowski - Jarmołenko, Zubkow, Jaremczuk.

19:53

Koniec meczu. Austria - Macedonia Północna 3:1.

19:48

Świetne wyjście do prostopadłego podania i zimna krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem - Austriacy chyba już nie wypuszczą z rąk wygranej.

19:47

3:1 - ARNAUTOVIĆ!

19:36

Znów bramka pada po dośrodkowaniu z lewej strony - tym razem dośrodkował Alaba, a Gregoritsch uprzedził niepewnie wychodzącego Dimitrievskiego. Austria - Macedonia Północna 2:1!

19:35

NO I GOL! GREGORITSCH! CO ZA ZMIANA! 2:1 DLA AUSTRII!

19:35

Niecały kwadrans do końca meczu i wynik się nie zmienia, nadal jest 1:1.

19:25

Waleczni Macedończycy od kilku minut sprawiają wrażenie, jakby opadali z sił. Czy utrzymają remis?

19:05

W przerwie jedna zmiana w austriackim zespole - Philipp Lienhart za Aleksandara Dragovicia.

18:47

Przerwa - Austria remisuje z Macedonią Północną 1:1.

18:29

Bachmann popełnił fatalny błąd - wyszedł do piłki i nie utrzymał jej w rękach, co wykorzystał Pandev - 1:1.

18:28

Fatalne nieporozumienie w austriackiej obronie wykorzystuje doświadczony Goran Pandev!

18:27

1:1 PANDEV!

18:19

Świetne "zamknięcie" dośrodkowania z lewego skrzydła zapewnia Austriakom dość szybkie prowadzenie. Jak zareagują Macedończycy?

18:18

1:0 DLA AUSTRII! LAIMER!

18:00

Sędzia rozpoczął mecz. Ze środka boiska Austriacy.

17:53

Do meczu Austria - Macedonia Północna zostało kilka minut. Czy będzie to popis doświadczonego Gorana Pandeva?

17:21

W meczu Anglii z Chorwacją doszło do historycznego wydarzenia - Jude Bellingham, który wszedł na boisko, został najmłodszym w historii uczestnikiem mistrzostw Europy. Czy jutro stanie się nim Kacper Kozłowski?

17:04

O godzinie 18:00 mecz Austria - Macedonia Północna, czyli reprezentacje, które grały z Polską w kwalifikacjach do Euro 2020. Oto składy zespołów:

16:50

KONIEC! Anglia wygrała z Chorwacją 1:0 po bramce Raheema Sterlinga.

16:47

Schodzi z boiska Sterling, za niego Calvert-Lewin.

16:46

Sędzia przedłużył mecz o cztery minuty.

16:46

Rozpoczął się doliczony czas gry.

16:44

Bolesne zderzenie w powietrzu Domagoja Vidy z Jude Bellinghamem. Anglik mocno poturbowany.

16:32

Stones o własnych siłach zszedł z boiska, zapewne lada chwila na nie wróci.

16:31

Problemy ze zdrowiem Johna Stonesa - obrońca Manchesteru City nie podnosi się murawy.

16:23

67. minuta - Mason Mount uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad bramką.

16:18

Z napastnikiem już wszystko w porządku - za chwilę wróci na boisko.

16:18

Bliski zdobycia gola Harry Kane. Po strzale wpadł na słupek bramki i nie podnosi się z murawy. Sztab medyczny Anglików ruszył na pomoc.

16:13

Świetne rozegranie Kalvina Phillipsa, który znalazł w polu karnym wychodzącego Sterlinga, a skrzydłowy Manchesteru City celnym strzałem otworzył wynik meczu. 1:0!

16:12

1:0 DLA ANGLII! RAHEEM STERLING!

16:03

Oba zespoły wróciły na boisko bez zmian w składach.

15:45

Anglia - Chorwacja, do przerwy bez goli.

15:43

Pierwsza połowa zbliża się do końca - na Wembley bez bramek i nie zanosi się na to, aby wynik szybko uległ zmianie.

15:21

Za nami 20. minut meczu - Anglicy wciąż atakują, Chorwaci mocno cofnięci.

15:12

Ciężki początek Chorwatów - Anglicy póki co dominują na boisku i zmuszają rywali do błędów.

15:06

W 6. minucie Anglicy bliscy objęcia prowadzenia - piłka po strzale Fodena trafia jednak w słupek. Chorwaci mieli dużo szczęścia.

15:03

Za nami początek meczu Anglia - Chorwacja. Składy:

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Mings, Trippier - Phillips, Rice - Sterling, Mount, Foden - Kane.

Chorwacja: Livaković - Vrsaljko, Vida, Caleta-Car, Gvardiol - Brozović, Modrić, Kovacić - Kramarić, Rebić, Perisić.

14:27

14:15 - W sobotę najważniejszym wydarzeniem mistrzostw był dramat Christiana Eriksena, który podczas meczu z Finlandią miał atak serca.

Pomocnik Interu dochodzi do siebie w szpitalu, jego stan jest stabilny, a lekarze przeprowadzają badania.

14:12

14:00 - Zaczynamy relację z kolejnego dnia na mistrzostwach Europy. Niedziela przyniesie trzy kolejne spotkania grup C i D. Wieczorem obejrzymy mecze Austrii z Macedonią Północną oraz Holandii z Ukrainą.

A pierwsze spotkanie tego dnia, zresztą najciekawiej się zapowiadające, rozpocznie się już za godzinę - zmierzą się w nim Chorwacja i Anglia.

Chorwacja:

Anglia:

Piłkarz reprezentacji Portugalii Joao Cancelo uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. We wtorek obrońcy tytułu zagrają w Budapeszcie z Węgrami w pierwszym meczu grupy F mistrzostw Europy.