Euro 2020

Euro 2020: Belgia i Holandia meldują się w 1/8 finału. Trudna sytuacja Danii, Macedonia za burtą [7. DZIEŃ EURO]

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 22:54
W pierwszym czwartkowym meczu Ukraina z trudem pokonała Macedonię Północną 2:1. O 18 osłabiona brakiem Christiana Eriksena Dania mimo wielu okazji bramkowych uległa Belgii 1:2. Z kolei w ostatnim spotkaniu Holandia pewnie pokonała Austrię 2:0, zapewniając sobie awans do 1/8 finału turnieju.

22:56

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy jutro!

22:52

W związku ze zwycięstwem Holandii z turniejem żegna się Macedonia Północna.

22:52

Holandia wygrywa 2:0 z Austrią i melduje się w 1/8 finału Euro 2020

22:37

Kapitan reprezentacji Szwecji Sebastian Larsson przyznał, że miał bardzo niespokojną ostatnią noc, gdy dowiedział się i zobaczył na zdjęciach, jak jego samochód, zaparkowany pod willą w Eskilstunie, doszczętnie spłonął.

”Od razu pomyślałem o żonie i dwóch córkach, ale szybko dowiedziałem się, że ich nie było w domu. To sąsiad wezwał straż pożarną, kiedy zobaczył mój samochód w płomieniach” - przyznał Larsson.

”Auto zapaliło się wieczorem. Na całe szczęście, nie w nocy. Stał tak blisko domu, że mogło wszystko spłonąć razem z moją rodziną. Strażacy nie byli w stanie go ugasić i tylko odholowali płonący pojazd od willi” - zrelacjonował piłkarz przebywający w Sankt Petersburgu, gdzie w piątek Szwecja spotka się ze Słowacją.

22:26

Kapitalny kontratak Holendrów prezentował się tak:

22:25

2:0! Błyskawiczna kontra Holendrów, którą po podaniu Donyella Malena kończy Denzel Dumfries.

22:19

"Bilard" w polu bramkowym Austriaków - strzelali de Ligt i de Vrij, ale austriaccy obrońcy ostatecznie wybili piłkę i "Oranje" prowadzą wciąż tylko 1:0.

22:09

Hiszpańscy piłkarze, przygotowujący się do sobotniego meczu mistrzostw Europy z Polską w Sewilli, po jednym dniu odpoczynku wznowili treningi. W ekipie Luisa Enrique wciąż brakuje doświadczonego Sergio Busquetsa, który 6 czerwca miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

W czwartkowych zajęciach wzięło udział 23 zawodników. W tej grupie wciąż nie ma kapitana Sergio Busquetsa, co stawia pod coraz większym znakiem zapytania jego ewentualny występ w sobotę.

21:57

Do przerwy 1:0 prowadzą Holendrzy. Oto statystyki meczu:

Holandia - Austria - statystyki do przerwy Holandia - Austria - statystyki do przerwy
21:42

Dwie kapitalne szanse dla Holendrów - najpierw skiksował Depay, a po chwili swojej okazji nie wykorzystał Wijnaldum. Austriacy na razie są tylko tłem dla "Oranje".

21:38

Duńskie media bardzo żałują porażki z Belgią (1:2). ”Niestety źle poszło”, „Niesamowita walka duńskich chłopaków”, „Horror w Kopenhadze”, „Wyjaśnienie, dlaczego belgijskie nogi są warte miliony” - brzmiały tytuły internetowych wydań duńskich gazet w czwartek wieczorem.

„Przegrana pomimo wymarzonego startu i cudownej bramki zaraz na początku meczu. Spodziewaliśmy się więcej, ale i tak jesteśmy zadowoleni z niesamowitej gry naszej drużyny” - skomentował dziennik „Ekstrabladet”.

21:25

To już 27. trafienie Depaya w barwach "Oranje".

21:13

Depay pokonał Daniela Bachmanna w taki oto sposób:

21:11

Memphis Depay otwiera wynik meczu już w 11. minucie, wzorowo wykonany rzut karny!

21:09

Rzut karny dla reprezentacji Holandii! David Alaba fauluje Denzela Dumfriesa!

20:52

A co słychać u biało-czerwonych? Tak przedstawiają się ich plany na piątek:

20:42

Były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel w rozmowie z Polskim Radiem pochwalił reprezentacje Danii i Belgii, które, jego zdaniem, stworzyły jedno z najlepszych widowisk podczas Euro 2020.

00:38 Jerzy Engel o meczu Dania - Belgia.mp3 Jerzy Engel o meczu Dania - Belgia
20:32

Z kolei selekcjoner reprezentacji Austrii desygnował do gry następującą jedenastkę:

Bachmann; Lainer, Hinteregger, Dragović, Ulmer, Baumgartner, Laimer, X. Schlager, Alaba, Gregoritsch, Sabitzer

Rezerwwi: A. Schlager, Pervan, Ilsanker, Grillitsch, Lienhart, Trimmel, Schaub, Schopf, Onisiwo, Lazaro, Kalajdzić, Friedl

20:26

W kolejnym meczu zmierzą się reprezentacje Holandii i Austrii. Trener Frank de Boer wystawił następujący skład:

Stekelenburg; Dumfries, Blind, De Ligt, De Vrij, Van Aanholt, De Roon, Wijnaldum, Frenkie de Jong, Depay, Weghorst

Rezerwowi: Krul, Bizot, Veltman, Ake, Wijnal, Berghuis, Luuk de Jong, Promes, Klaassen, Gravenberch, Malen, Timber

20:24

Dzięki zwycięstwu nad Danią Belgia zapewniła sobie awans do 1/8 finału Euro.

20:19

Architektem zwycięstwa Belgów był Kevin de Bruyne, który w zaledwie 45 minut zdobył gola i zaliczył asystę.

20:15

Oto relacja Polskiego Radia ze spotkania na Parken:

01:02 Dania - Belgia - relacja.mp3 Relacja z meczu Dania - Belgia
20:07

Duńczycy i Belgowie dali prawdziwy popis w Kopenhadze. Oby więcej takich meczów na Euro 2020!

>>> Euro 2020: Duńczycy zagrali dla Eriksena. Prawdziwy spektakl w starciu z Belgią

19:55

Koniec meczu, Belgia wygrywa 2:1, ale to Duńczycy zostawili po sobie lepsze wrażenie. To jednak Belgowie są liderami grupy B z kompletem punktów po 2 meczach. Dania zagra "o wszystko" w ostatniej kolejce z Rosją.

19:53

Dania stawia wszystko na jedną kartę - Kasper Schmeichel pod bramką rywali!

19:46

Poprzeczka po strzale Martina Braithwaite'a! Duńczycy naciskają, ale tylko 1 z 18 oddanych dotąd przez nich strzałów znalazł drogę do siatki Thibauta Courtoisa. Na Parken wciąż 1:2.

19:33

Drugi gol dla Belgii był chyba jeszcze bardziej spektakularny niż pierwsze trafienie. Oto on:

19:30

Kolejny kapitalny atak Belgów i "Czerwone Diabły" wychodzą na prowadzenie! Koronkową akcję wykończył strzałem z linii pola karnego wprowadzony z ławki rezerwowych Kevin de Bruyne.

19:28

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Słowacji Marek Hamsik bardzo ostrożnie wypowiada się o szansach w meczu grupowym mistrzostw Europy ze Szwecją. W pierwszej kolejce Słowacy sensacyjnie pokonali reprezentację Polski 2:1.

- Może wygląda na to, że jesteśmy faworytami, bo znajdujemy się na pierwszym miejscu w tabeli grupy E, ale nie możemy tak do tego podchodzić. Nadal jesteśmy outsiderami. Każdą piłkę będziemy musieli sobie wywalczyć. Na boisku musimy pokazać, że zasługujemy na kolejne punkty czy zwycięstwo. Musimy pokazać dobrą grę, tak jak zrobiliśmy to w meczu z Polakami - zaznaczył były gracz Napoli.

19:18

Oto świetna kombinacja Belgów, którą wykończył skrzydłowy Borussii Dortmund:

19:14

Belgowie wyrównują po kapitalnej akcji! Lukaku do de Bruyne, pomocnik Man City do Thorgana Hazarda, a ten do siatki i mamy 1:1!

19:05

W przerwie Driesa Mertensa zastąpił Kevin de Bruyne, który w pierwszym meczu Euro 2020 pauzował z powodu urazu twarzoczaszki, którego doznał w finale Ligi Mistrzów.

18:49

Dania przeważa i do przerwy zasłużenie prowadzi z Belgią 1:0. Oto statystyki po pierwszych 45 minutach:

Statystyki po pierwszej połowie meczu Dania - Belgia Statystyki po pierwszej połowie meczu Dania - Belgia
18:42

W nieco gorszym nastroju jest selekcjoner Macedonii Północnej Igor Angelovski.

- W drugiej połowie pokazaliśmy, że mamy jakość, dzięki której zasługujemy na udział w takiej imprezie jak mistrzostwa Europy. Pożegnały nas brawa kibiców, a to znaczy, że zapracowaliśmy na nie postawą na boisku. To miłe, że jesteśmy doceniani, choć przegraliśmy dwa spotkania. W obu jednak toczyliśmy równorzędną walkę, byliśmy blisko, może nawet o centymetry, jak w tej sytuacji, gdy w pierwszej połowie Pandev zdobył gola, a sędzia odgwizdał spalonego. Niezależnie od wszystkiego w ostatnim meczu z Holandią postaramy się zdobyć choćby jeden punkt - powiedział.

18:33

W rozgrywanym o godz. 15 meczu Ukraina pokonała 2:1 Macedonię Północną. Trener zwycięzców Andrij Szewczenko nie kryje zadowolenia z postawy swoich zawodników, ale ciepłych słów nie szczędził także rywalom.

Myślę, że miło było oglądać taką Ukrainę w ataku jak dziś. Końcowy wynik chyba nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. Ale rywale też zasłużyli na pochwałę, m.in. za charakter, który pokazali. W następnym meczu nie możemy jednak tak bardzo cofać się pod własną bramkę, musimy zacząć bronić wyżej - oświadczył na pomeczowej konferencji prasowej.

18:18

UEFA wydała oficjalne oświadczenie ws. zachowania Cristiano Ronaldo, który na konferencji prasowej schował butelki Coca Coli, oficjalnego sponsora Euro 2020, zniechęcając widzów do picia tego napoju.

"UEFA przypomniała uczestniczącym drużynom, że umowy sponsorskie są integralną częścią organizacji turnieju i zapewniają rozwój futbolu w całej Europie, w tym rywalizację młodzieży i kobiet" - pisze federacja.

18:12

Piękne obrazki na Parken. Piłkarze wstrzymali grę, a kibice na stojąco oklaskują Christiana Eriksena.

18:06

Tak swojego 9. gola w reprezentacji strzelił napastnik RB Lipsk:

18:03

Kapitalny początek Danii! Już w 2. minucie gry Yussuf Poulsen wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

17:59

W 10. minucie meczu gra ma zostać przerwana, by uhonorować Christiana Eriksena, który w reprezentacji Danii gra właśnie z "dziesiątką".

17:34

Przed meczem z Belgią specjalną wiadomość do kibiców skierował kapitan reprezentacji Danii Simon Kjaer, który jako pierwszy ruszył z pomocą Christianowi Eriksenowi, gdy ten doznał zawału serca podczas meczu z Finlandią.

"Za nami wyjątkowe dni, w których piłka nożna nie była najważniejsza.

Szok, który będzie częścią mnie - częścią nas wszystkich - już na zawsze. Jedyne, co jest ważne i naprawdę się liczy, jest to, że z Christianem wszystko w porządku. Jestem dumny z tego, jak zachowaliśmy się jako zespół i staliśmy razem w tych trudnych momentach. Jestem wzruszony i bardzo wdzięczny za wszelkie wsparcie.

Dziś wyjdziemy na boisko przeciwko Belgii z Christianem w naszych sercach i myślach. Da nam to spokój w głowach, co pozwoli skupić się na grze w piłkę. Zagramy dla Christiana i dla całej Danii To dla nas wszystkich największa motywacja.

Jak zawsze: damy z siebie wszystko! #ForDenmark" - czytamy w jego mediach społecznościowych.

17:28

Z kolei Belgowie wyjdą w następującym zestawieniu:

Courtois; Meunier, Vertonghen, Alderweireld, Denayer, Tielemans, Dendoncker, Thorgan Hazard, Mertens, Carrasco, Lukaku.

Rezerwowi:

Mignolet, Sels, Boyata, Vermaelen, De Bruyne, Witsel, Praet, Trossard, Eden Hazard, Doku, Batshuayi, Benteke.

17:25

O godz. 18 zmierzą się Dania i Belgia. Oto skład Duńczyków na dzisiejsze spotkanie:

Schmeichel: Christensen, Kjaer, Vestergaard, Maehle, Wass, Delaney, Hojbjerg, Yussuf Poulsen, Damsgaard, Braithwaite.

Rezerwowi:

Lossl, Ronnow, Andersen, Jorgensen, Skov Olsen, Dolberg, Norgaard, Stryger, Cornelius, Jensen, Wind.

17:18

Tak mecz Ukrainy z Macedonią Północną podsumowano na antenie Polskiego Radia:

01:07 Ukraina - Macedonia Północna - podsumowanie.mp3 Ukraina - Macedonia Północna - podsumowanie
17:10

Po zwycięstwie nad Macedonią Północną Ukraińcy znacznie zwiększyli swoje szanse na awans do 1/8 finału Euro. Z kolei debiutanci najprawdopodobniej pożegnają się z turniejem.

>>> Euro 2020: debiutanci nie sprawili niespodzianki. Ukraina pokonała Macedonię Północną

17:01

Piłkarz reprezentacji Francji Kingsley Coman otrzymał pozwolenie na opuszczenie kadry narodowej, aby być przy narodzinach dziecka - podała tamtejsza federacja (FFF).

Decyzja została zatwierdzona przez trenera Didiera Deschampsa, a federacja udzieliła zgody na wyjazd skrzydłowemu Bayernu Monachium.

16:54

Koniec! Ukraina pokonuje Macedonię Północną 2:1. Pokonani sprawili jednak naszym sąsiadom spore problemy, a mecz był naprawdę wyrównany.

Statystyki z meczu Ukraina - Macedonia Północna Statystyki z meczu Ukraina - Macedonia Północna
16:40

Nie ma gola! Dimitrevski utrzymuje Macedonię w grze!

16:39

Przed szansą staną jednak Ukraińcy. Rusłan Malinowski dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka trafiła w rękę stojącego w "szesnastce" Macedończyka i sędzia wskazał na "wapno".

16:37

Mimo niekorzystnego wyniku Macedończycy mogą się dziś podobać. Podopieczni trenera Igora Angelovskiego nie przestają atakować i stwarzać sobie kolejnych szans bramkowych. Ukraińcy utrzymują jednak skromne prowadzenie.

Wszystko dają z siebie również macedońscy kibice...

16:20

Tak gola kontaktowego dla Macedonii Północnej strzelił Alioski:

16:14

Rzut karny dla Macedończyków! Intencje Alioskiego wyczuł Bushchan, ale przy dobitce pomocnika Leeds United nie miał już szans! Ukraina prowadzi już tylko 2:1.

16:12

Macedonia Północna wciąż naciera! Po strzale Elifa Elmasa piłka trafiła w poprzeczkę.

16:04

Macedończycy rozpoczęli drugą połowę od mocnego akcentu - w pole karne wpadł Ademi, ale jego intencje wyczuł Georgi Bushchan, który w świetnym stylu odbił jego uderzenie w krótki róg.

15:50

Do przerwy Ukraina prowadzi z Macedonią Północną 2:0. Absolutna dominacja podopiecznych Andrija Szewczenki.

15:43

Macedończycy zdobywają gola, ale arbiter boczny nie uznaje bramki Gorana Pandeva. 37-latek był na spalonym.

15:35

I już 2:0 dla Ukrainy. Po szybkim kontrataku do siatki rywali trafia Roman Jaremczuk. Macedonia Północna jedną nogą za burtą turnieju!

15:31

Ukraina wychodzi na prowadzenie! Po prawie pół godziny dominacji naszych wschodnich sąsiadów do siatki Macedonii trafia Andrij Jarmołenko.

15:29

Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie zamierza zwalniać selekcjonera reprezentacji Polski niezależnie od wyników meczów z Hiszpanią i Szwecją. - Nie ma to tym mowy, na pewno go nie zwolnię. (...) Życzyłbym sobie, żebyśmy w Polsce mieli jeszcze 10 czy 15 takich trenerów - oświadczył popularny "Zibi".

>>> Euro 2020: co z przyszłością Paulo Sousy? Zbigniew Boniek złożył jasną deklarację

15:22

Duński piłkarz Christian Eriksen, który miał atak serca podczas sobotniego meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1), będzie miał wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD) - poinformował lekarz tamtejszej drużyny narodowej Morten Boesen.

Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii w tegorocznym turnieju. Doszło u niego do zatrzymania pracy serca i był reanimowany. Później trafił do szpitala w Kopenhadze. We wtorek opublikował wiadomość, w której poinformował, że czuje się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności.

>>> Euro 2020: Christian Eriksen będzie miał wszczepiony defibrylator

15:10

Pierwszy groźny strzał Ukraińców - uderzeniem z linii pola karnego w krótki róg Dmitrevskiego próbował zaskoczyć Rusłan Malinowski, ale golkiper Macedonii był na posterunku.

15:06

Piłkarz reprezentacji Słowacji Denis Vavro oraz jeden członek sztabu trenerskiego mieli pozytywne wyniki testów na koronawirusa - poinformował selekcjoner Stefan Tarkovic. W poniedziałek ten zespół pokonał Polskę 2:1 w grupie E mistrzostw Europy.

Tarkovic poinformował, że chorzy nie mają żadnych objawów COVID-19 i przebywają w izolacji.

14:39

W takich składach drużyny rozpoczną spotkanie:

Ukraina:
Buszczan - Mykołenko, Matwijenko, Zabarny, Karawajew - Stepanenko, Malinowski, Zinczenko - Szaparenko, Jarmołenko, Jaremczuk.

Macedonia Północna:
Dimitrievski - Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski - Nikolov, Spirovski, Ademi, Bardhi, Elmas - Pandev.

14:35

W pierwszym meczu w czwartek zmierzy się Ukraina z debiutującą w mistrzostwach Europy Macedonią Północną.

00:40 Ukraina Macedoni O szczegółach meczu w korespondencji Roberta Skrzyńskiego.mp3 O szczegółach meczu Ukraina - Macedonia Północna w korespondencji Roberta Skrzyńskiego (IAR)

14:34

Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji z siódmego dnia Euro 2020.

Euro 2020: mecz Dania - Belgia zostanie przerwany. "Christian Eriksen nas usłyszy"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 08:15
Napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku zapowiedział, że w 10. minucie czwartkowego meczu z Danią w fazie grupowej mistrzostw Europy piłka zostanie wybita na aut, aby minutowym aplauzem oddać hołd Christianowi Eriksenowi.