Euro 2020

Euro 2020: Hiszpania - Polska. Biało-czerwoni zostają w grze, Lewandowski zapewnił remis w Sewilli

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 22:35
Reprezentacja Polski zremisowała na Estadio de La Cartuja w Sewilli z Hiszpanią (1:1) w meczu "o wszystko" grupy E na Euro 2020. Biało-czerwoni pozostają w grze i w ostatnim spotkaniu podopieczni Paulo Sousy zagrają ze Szwecją.
Robert Lewandowski po strzeleniu bramki w meczu ze Szwecją
Robert Lewandowski po strzeleniu bramki w meczu ze SzwecjąFoto: PAP/Adam Warżawa
  • Euro potrwa do 11 lipca. Finał zaplanowano na Wembley w Londynie - tytułu broni reprezentacja Portugalii
  • Polacy na inaugurację przegrali ze Słowacją 1:2
  • We wcześniejszym meczu drugiej kolejki grupy E Szwecja pokonała Słowację 1:0
  • Biało-czerwoni ostatnie spotkanie grupowe zagrają ze Szwecją 23 czerwca w Petersburgu
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Biało-czerwoni rozegrali mecz o wszystko w Sewilli i wydawało się, że są na straconej pozycji. Już po kilku minutach pierwszej połowy wynik otworzył Alvaro Morata, który pokonał Wojciecha Szczęsnego. Mimo, że to gospodarze operowali piłką, Polacy z czasem zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy wyrównać mógł Karol Świderski i potem Robert Lewandowski, ale nie udało się pokonać golkipera "La Roja".

53:50 Polska - Hiszpania - Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu (Jedynka) Polska - Hiszpania - Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu (Jedynka)

Po zmianie stron podopieczni Paulo Sousy ruszyli do ataku. Opłaciło się, bo już kilka minut po wznowieniu gry Lewandowski zdobył bramkę i biało-czerwoni wrócili do gry. Zaledwie chwilę później po faulu w polu karnym Polaków arbiter wskazał na rzut karny, ale fatalnie przestrzelił Gerard Moreno. Obie ekipy szukały swojej szansy, ale do końca spotkania nie udało się zmienić wyniku.

53:43 Polska - Hiszpania - Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu (Jedynka) Polska - Hiszpania - Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu (Jedynka)

Remis biało-czerwonych pozwolił na zachowanie szansy o awans do fazy pucharowej turnieju.

Polacy zainaugurowali Euro 2020 od przegranej ze  Słowacją (1:2). Kadrę Paulo Sousy czeka jeszcze decydujący mecz ze Szwecją (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Dla biało-czerwonych jest to czwarty występ w tej imprezie. Dotychczas dwukrotnie odpadli po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem - Portugalią.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie od wygranej Włochów z Turcją (3:0). Finał ME zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

GRUPA E: Hiszpania - Polska 1:1 (1:0)

Bramki: A. Morata - 26, R. Lewandowski - 54

Gerard Moreno nie wykorzystał rzutu karnego w 59. minucie

Żółta kartka - Hiszpania: Pau Torres, Rodri Hernandez. Polska: Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Robert Lewandowski.

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów: 11 752.

Hiszpania: Unai Simon - Marcos Llorente, Aymeric Laporte, Pau Torres, Jordi Alba - Koke (68. Pablo Sarabia), Rodri Hernandez, Pedri Gonzalez - Gerard Moreno (68. Fabian Ruiz), Alvaro Morata (87. Mikel Oyarzabal), Dani Olmo (61. Ferran Torres)

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek (85. Paweł Dawidowicz), Tymoteusz Puchacz - Kamil Jóźwiak, Jakub Moder (85. Karol Linetty), Mateusz Klich (55. Kacper Kozłowski), Piotr Zieliński - Karol Świderski (68. Przemysław Frankowski), Robert Lewandowski

Zapis Relacji LIVE:

22:54

90+5' - KONIEC MECZU !

REMISUJEMY Z HISZPANIĄ 1:1 I ZOSTAJEMY W GRZE NA EURO 2020 ! W DECYDUJĄCYM MECZU ZAGRAMY ZE SZWECJĄ.

22:52

90+4' - Lewandowski zobaczył żółty kartonik.

22:50

90+2' - Któraś z drużyn jeszcze pokusi się o gola?

22:49

90+1' - Sędzia dolicza pięć minut.

22:48

90' - Mija podstawowy czas gry!

22:46

88' - Ostatnie minuty meczu w Sewilli.

22:44

86' - Karol Linetty za Jakuba Modera.

22:43

86' - Paweł Dawidowicz w miejsce Jana Bednarka.

22:42

84' - Co za okazja Moraty, ale jeszcze lepsza interwencja Szczęsnego!!!!!!!!!!!!!!!

22:39

81' - Biało-czerwoni coraz bardziej nerwowo pod własną bramką...

22:39

80' - Ferran Torres bliski strzelenia gola, ale w ostatniej chwili interweniował golkiper Juventusu Turyn.

22:37

79' - Zapowiadała się dobra akcja Frankowskiego z Lewandowskim, ale ten pierwszy zatrzymany przez obronę "La Roja".

22:35

77' - Kacper Kozłowski na spalonym...

22:34

75' - Ostatni kwadrans. Zobaczymy jeszcze bramki w tym spotkaniu? Bednarek pozostaje na murawie, wydaje się, że wszystko jest w porządku.

22:32

73' - Marcos Llorente niekryty w polu karnym oddaje strzał głową, ale na szczęście dla Polski obok słupka bramki Wojciecha Szczęsnego.

22:31

72' - Pablo Sarabia posyła piłkę w pole karne Polaków, ale goście dobrze w obronie.

22:29

71' - Kontuzja Jana Bednarka. Lekarze wbiegają na boisko..

22:27

70' - Roszady w składzie robi również Luis Enrique. Ostatnie 20 minut regulaminowego czasu gry.

22:26

68' - Przemysław Frankowski w miejsce Karola Świderskiego.

22:24

66' - Stały fragment gry Koke, ale dobrze interweniuje Bereszyński. Biało-czerwoni oddalają zagrożenie.

22:23

64' - Hiszpanie szukają okazji, by odrobić straty i ponownie wyjść na prowadzenie.

22:18

60' - Godzina gry za nami! Robi się zacięty mecz w Sewilli!

22:17

59' - Moreno pudłuje!!!!!!!!!!!

22:16

RZUT KARNY DLA HISZPANII!!!!!!!!!

22:15

56' - Moreno przewrócił się w polu karnym. Będzie karny? Trwa analiza VAR....

22:14

55' - Kacper Kozłowski w miejsce Mateusza Klicha.

22:12

54' - Mamy GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAA Robert Lewandowski !!!!!!!!!!

22:10

51' - Zdecydowana przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki.

22:08

48' - Biało-czerwoni, póki co spokojnie. Starają się szanować piłkę.

22:06

Przypominamy transmisja spotkania również na antenie Programu 1 Polskiego Radia -

>>> Euro 2020: mecz Hiszpania - Polska w Progamie 1 Polskiego Radia. Komentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski

22:04

46' - Czas na drugą połowę meczu Hiszpania - Polska. Gramy !

21:57
21:54

21.54 - Polacy zdołają odwrócić losy spotkania na Estadio La Cartuja?

21:53
21:50
21:46

45+1' - Koniec pierwszej połowy. Polacy przegrywają z Hiszpanią 0:1.

21:46

45' - Co za okazja Moreno! Mogło być 2:0. Sędzia dolicza minutę.

21:44

43' - Uderzenie Świderskiego, ale piłka trafia w słupek. Dobija Lewandowski, ale broni Simon. Kolejna dobra szansa Polaków!

21:39

40' - Zbliżamy się do końca pierwszej części spotkania. Hiszpania prowadzi z Polską 1:0 po golu Alvaro Moraty.

21:37

36' - Mateusz Klich ukarany żółtą kartką.

21:36

35' - Bardzo dobra akcja polskiego zespołu. Robert Lewandowski zagrywał piłkę do Karola Świderskiego, ale ten powstrzymany przez gospodarzy!

21:35

34' - Gerard Moreno posłał piłkę w kierunku lewego słupka, ale obok bramki!

21:34

33' - Interwencja Kamila Glika i będzie dobra okazja dla Hiszpanów ze stałego fragmentu gry...

21:32

32' - Piotr Zieliński złapany na spalonym.

21:31

28' - Biało-czerwoni zdołają odpowiedzieć ?

21:30
21:29

27' - Wydawało się, że spalony, ale po analizie VAR Daniele Orsato wskazał na środek boiska. Niestety przegrywamy z Hiszpanią 0:1.

21:27

25' - Morata umieszcza piłkę w siatce bramki Szczęsnego!!!!!!!!

21:23

23' - Aymeric Laporte faulował. Sędzia przerywa grę. Zaczynają Polacy.

21:22

21' - Drużyna Luisa Enrique cały czas w natarciu, ale nadal nie mamy bramki w tym meczu.

21:20

19' - Cały czas akcja na stronie podopiecznych Paulo Sousy. Gospodarze próbują skruszyć polską obronę. W odpowiedzi Robert Lewandowski w osamotnionej akcji, ale kapitan kadry powstrzymany przez Hiszpanów.

21:17

17' - Koke i Alba mieli stałe fragmenty gry, ale skutecznie Polacy w grze obronnej.

21:16

15' - Hiszpanie coraz częściej przy piłce. Za nami pierwszy kwadrans, na Estadio La Cartuja w Sewilli wciąż bez goli.

21:13

12' - Kolejna próba gospodarzy z dystansu, tym razem Pau Torres, ale piłka daleko od bramki Szczęsnego.

21:11

10' - Pierwszy strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Próbował Dani Olmo.

21:10

9' - Akcja Hiszpanów, ale biało-czerwoni dobrze w obronie.

21:08

7' - Kadra Paulo Sousy cały czas stara się grać wysoko i wywiera presję na Hiszpanach.

21:07

6' - Mateusz Klich piękne uderzenie z dystansu, ale piłka nad poprzeczką bramki Simona.

21:04

4' - Teraz "La Roja" konstruuje akcje na stronie gości. Biało-czerwoni mocno pracują w defensywie.

21:03

2' - Biało-czerwoni od pierwszych minut wysoko i agresywnie pressingiem. Piotr Zieliński upada w polu karnym Hiszpanów, ale sędzie niewzruszony. Gramy dalej!

21:00

1' - Zaczynamy spotkanie Hiszpania - Polska!

20:57

20.58 - Gospodarze i "Marsz Królewski".

20:56

20.56 - Czas na hymny. Na początek "Mazurek Dąbrowskiego"!

20:54

20.54 - Obie reprezentacje wychodzą już na murawę.

20:46

20.45 - Ostatni kwadrans !

20:43

20.44 - Tak prezentuje się skład sędziowski na dzisiejszy mecz w Sewilli.

20:42
20:40

20.40 - Dzisiejsze spotkania możecie Państwo śledzić również na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Mecz komentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.

>>> Euro 2020: mecz Hiszpania - Polska w Progamie 1 Polskiego Radia <<<

20:38
20:32

20.30 - Pół godziny do decydującego spotkania kadry Paulo Sousy.

20:26

20.25 - Przypominamy, że w piątkowym meczu drugiej kolejki grupy E Szwecja wygrała w Sankt Petersburgu ze Słowacją 1:0. Biało-czerwoni nie mogą przegrać spotkania w Sewilli - w przeciwnym razie stracą szansę awansu do 1/8 finału.

20:21
20:15

20.15 - Jak wygląda sytuacja Polaków w grupie E przed meczem z Hiszpanią ?

>>> Euro 2020: skomplikowana sytuacja biało-czerwonych. Hiszpania - Polska meczem" o wszystko" [TABELA]

20:08

20:06

20.05 - Już wcześniej było wiadomo, że w dzisiejszym meczu nie zobaczymy Grzegorza Krychowiaka, który otrzymał czerwoną kartkę w spotkaniu ze Słowacją.

>>> Euro 2020: Niemcy wrócili w wielkim stylu. Obrońcy tytułu rozbici

20:00

20.01 - Obie reprezentacje udały się na rozgrzewkę.

20:00

20.00 - Godzina do pierwszego gwizdka Daniele Orsato na Estadio de La Cartuja w Sewilli.

19:58
19:58
19:55

19.55 - Za nami fantastyczny mecz w Monachium, gdzie Niemcy pokonali w Monachium obrońców tytułu Portugalię 4:2.

>>> Euro 2020: wielkie emocje w "grupie śmierci". Kibice czekają na Hiszpania - Polska [9. DZIEŃ NA ŻYWO]

19:52

19.51 - Na takie składy zdecydowali się Paulo Sousa i Luis Enrique  -

Hiszpania:
Simon - M. Llorente, Laporte, Pau Torres, Alba, Koke, Rodri, Pedri, Gerard Moreno, Olmo, Morata

Polska:
Szczęsny - Jóźwiak, Bereszyński, Glik, Bednarek, Puchacz, Moder, Klich, Zieliński, Świderski, Lewandowski

15:30

19.50 - Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z decydującego meczu reprezentacji Polski w kontekście walki o wyjście z grupy E na Euro 2020. Po porażce ze Słowacją (1:2) biało-czerwoni muszą wygrać z... Hiszpanią, by mieć jakiekolwiek szanse na awans do fazy pucharowej turnieju. Znamy już składy obu ekip. Zobaczmy, jakie XI od pierwszych minut delegowali Luis Enrique i Paulo Sousa.

red/PolskieRadio24.pl/PR1

Po jednym zwycięstwie i remisie oraz osiem porażek - to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski z Hiszpanią, jednym z grupowych rywali na Euro 2020. Bramki: 8-27 na niekorzyść biało-czerwonych.

W sobotę wszyscy kibice w Polsce oglądali "danie główne" sobotniego menu, czyli mecz Polski z Hiszpanią. Zanim piłkarze wybiegli na boisko w Sewilli, drugą kolejkę rozegrała grupa F, nazywana "grupą śmierci". Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z 9. dnia mistrzostw Europy.