Euro 2020

Euro 2020: Austria napisała historię. Rosja na kolanach, Belgia, Dania i Holandia w 1/8 finału [10. DZIEŃ EURO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 22:45
W poniedziałek poznaliśmy kolejne rozstrzygnięcia na Euro 2020 w grupach B i C. W fazie pucharowej turnieju zameldowały się Holandia, Austria, Belgia i Dania.

>>> TERMINARZ EURO 2020

Za nami dziesiąty mecz tegorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. W poniedziałek poznaliśmy kolejnych uczestników fazy pucharowej turnieju. Z grupy C awansowała Holandia i po raz pierwszy w historii w 1/8 finału zagra Austria. Z czempionatem pożegnała się reprezentacja Macedonii Północnej, w której swój ostatni mecz rozegrał 37-letni Goran Pandev. Był to również ostatni mecz w roli selekcjonera dla Igora Angelovskiego.

W rywalizacji grupy B do kolejnej rundy awansowali Duńczycy, którzy mimo dwóch porażek zapewnili sobie drugie miejsce, pokonując wysoko Rosjan 4:1. Z kompletem punktów grupę wygrali Belgowie, którzy w Petersburgu poradzili sobie z Finlandią 2:0.

We wtorek ostateczne rozstrzygnięcia w grupie D. Chorwacja zagra ze Szkocją, a Czechy podejmą Anglię.

Zapis relacji LIVE

22:52

22.52 - Dziękujemy za dzisiaj! Zapraszamy na kolejne emocje z Euro 2020!

22:51

KONIEC !

Belgia i Dania w 1/8 finału Euro 2020! "Duński dynamit" mimo dwóch porażek, z lepszym bilansem bramek zagra w fazie pucharowej turnieju. Finowie muszą liczyć na wyniki w innych grupach.

22:45

22.45 - Końcówka i wszystko będzie jasne w grupie B.

22:39

Finlandia - Belgia 0:2

Lukaku podwyższa wynik meczu!

22:39

Rosja - Dania 1:4

Joakim Maehle i Andreas Christensen. Dwie kolejne bramki dla gospodarzy !

22:33

Finlandia - Belgia 0:1

Jednak bramka samobójcza Lukasa Hradecky'ego...

22:32

GOOOOOOOOOOOL dla Belgów! Thomas Vermaelen autorem bramk.

22:31

22:31 - Ostatni kwadrans.

22:30
22:26

Rosja - Dania 1:2

Artem Dziuba zdobywa kontaktową bramkę !

22:21

Hradecky zawodnikiem meczu? W znakomitej sytuacji znalazł się Eden Hazard, ale ponownie lepszy bramkarz Huuhkajat.

22:19

22:18 - Zdecydowanie lepsze widowisko na Parken. W Petersburgu nie ma bramek i na chwilę obecną drużyna Markku Kanervy jest w 1/8 finału z drugiego miejsca.

22:16

Drugi gol na Parken ! Yussuf Poulsen podwyższa wynik meczu.

22:04

22.02 - Ostatnie 45 minut. Zaczynamy !

Rosja - Dania 0:1
Finlandia - Belgia 0:0

22:00

22:00 - Co do powiedzenia mieli po meczu trenerzy Macedonii Płn. i Holandii?

Igor Angelovski
: "To moja ostatnia konferencja prasowa. Mój kontrakt wygasa 31 lipca i potem nie będę selekcjonerem. Ta praca była wielką przyjemnością. Przeżyłem chwile, które zapamiętam do końca życia. Dziękuję wszystkim za udzielone mi wsparcie. To był nasz debiut na wielkiej imprezie i uważam, że nie powinniśmy czuć się zawiedzeni

Frank de Boer
: "Mieliśmy świetne momenty w trakcie meczu, ale również kiepskie. Szczególnie w pierwszej połowie zdarzało nam się grać niedokładnie. Rywale mieli okazje do kontrataków. To jest coś, na co musimy uważać. Ogólnie więcej było jednak pozytywów".

21:46

Koniec pierwszej połowy! Dania prowadzi z Rosją 1:0, a Finlandia bezbramkowo remisuje z Belgią.

Wracamy za 15 minut.

21:45

Teraz okazję miał Jeremy Doku, ale ponownie górą bramkarz Bayeru Leverkusen.

21:40

Działo się również w Petersburgu, gdzie Lukaku miał kolejną szansę na bramkę, ale paradą popisał się Lukas Hradecky.

21:38

Rosja - Dania 0:1

Mamy otwarcie w 38. minucie. Gola strzela Mikkel Damsgaard !

21:38

21.37 - Jeszcze przypomnienie pięknego gestu ze spotkania Macedonii Płn. z Holandią. Był to ostatni mecz w kadrze Gorana Pandeva.

21:34
21:31

21.30 - Pół godziny gry za nami i wciąż bez bramek.

21:20

Rosja - Dania 0:0

Szansę mieli piłkarze "Sborny". Zaskoczyć Kaspera Schmeichela chciał Aleksandr Golovin, ale duński bramkarz popisał się świetną interwencją.

21:16

Groźna akcja podopiecznych Roberto Martineza, ale Romelu Lukaku złapany na spalonym.

21:13
21:11

21.11 - Co po meczu Ukraina - Austria powiedzieli selekcjonerzy?

Andrij Szewczenko
: "Ekstremalnie trudny mecz, szczególnie pod względem fizycznym. Popełniliśmy za dużo błędów, przegrywaliśmy pojedynki indywidualne, nie mogliśmy złapać rytmu. Wyglądało, jakby drużynie brakowało energii. W drugiej połowie piłkarze rzucili na szalę wszystko, co mogli, ale są takie dni, kiedy nic się nie udaje".

Franco Foda
: "Piłkarze zagrali dziś fantastycznie. Taki zespół chciałbym oglądać zawsze. Od pierwszej minuty widziałem wiarę i chęć zwycięstwa. Byli zdeterminowani, by wygrać, awansować do 1/8 finału i napisać historię. Jestem dumny z drużyny. Podobnie jak z kibiców, którzy pokonali sporo kilometrów, by wspierać nas w Bukareszcie. Chcieliśmy im podziękować w najlepszy możliwy sposób, czyli wygraną. Włochy? W fazie pucharowej nie ma łatwych rywali. Oni nie przegrali przez całą wieczność, może więc zdarzy im się słabszy moment. Na pewno nie będziemy faworytem, ale zespół jest zwarty i gotowy, by pokusić się o kolejne historyczne osiągnięcie".

21:09

21.09 - Póki co spokojnie w obu spotkaniach. Dziesięć minut za nami i na razie bez goli.

Rosja
 - Dania 0:0

21:07

21.06 - Selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa podziękował kibicom za wsparcie.

Więcej o tym >>> Euro 2020: Paulo Sousa podziękował kibicom za doping. "To coś, co daje energię"

21:03

21.02 - Selekcjoner Macedonii Północnej Igor Angelovski po raz ostatni poprowadził reprezentację. Jego zespół przegrał z Holandią w ostatnim meczu grupy C na Euro 2020. Jego kontrakt wygasa 31 lipca i nie zostanie przedłużony.

"Ta praca była wielką przyjemnością. Przeżyłem chwile, które zapamiętam do końca życia. Dziękuję wszystkim za udzielone mi wsparcie. To był nasz debiut na wielkiej imprezie i uważam, że nie powinniśmy czuć się zawiedzeni" - powiedział na konferencji prasowej.

21:00

21.00 - Zaczynamy końcową rywalizację w grupie B.

G R A M Y !

20:46

Mecz w Petersburgu poprowadzi Niemiec Felix Brych, z kolei spotkanie na Parken Francuz Clément Turpin.

20:29

20.30 - Pół godziny do meczów w Sankt Petersburgu i Kopenhadze.

20:23

20.22 - Tak ostatecznie prezentuje się sytuacja w grupie C:

Tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty)

Finlandia
: Hradecky - Arajuuri, Toivio, O’Shaughnessy, Kamara, Raitala, Lod, Uronen, Pohjanpalo, Pukki, Sparv

Belgia: Courtois - Vermaelen, Boyata, Lukaku, Witsel, Chadli, De Bruyne, E. Hazard, Denayer, Trossar, Doku

20:16

20.15 - XI na mecz Rosja - Dania

Rosja
: Safonow - Mário Fernandes, Diwiejew, Dżykija, Kudriaszow, Zobnin, Ozdojew, Aleksiej Miranczuk, Gołowin, Kuziajew, Dziuba

Dania: Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard, Maehle, Wass, Delaney, Hojbjerg, Yussuf Poulsen, Damsgaard, Braithwaite

19:52

KONIEC!

Znamy sytuację w grupie C. Awans Holandii i Austrii.

Macedonia Płn.
 - Holandia 0:3

19:42

19.41 - Końcówka. Austriacy o krok od 1/8 finału i spotkania w Londynie, gdzie przeciwnikiem będą Włosi.

19:38

19.38 - Bez zmian w wynikach w meczach Macedonii Płn. z Holandią i Ukrainy z Austrią.

19:31

19.30 - Ostatni kwadrans.

19:21
19:20

Ukraina - Austria 0:1

Podopieczni Andrija Szewczenki szukają swoich okazji, ale wciąż przegrywają w Bukareszcie.

19:17

Macedonia Płn. - Holandia 0:3

Georginio Wijnaldum z drugim golem ! Będzie nokaut?

19:11

Macedonia Płn. - Holandia 0:2

Asysta Depaya... "Czerwone lwy" prawdopodobnie trzema porażkami pożegnają się z Euro 2020.

19:10

Georginio Wijnaldum podwyższa wynik meczu w Amsterdamie!

19:09

Macedonia Płn. - Holandia 0:1

A tak wyglądała sytuacja z pierwszej połowy, gdzie faulowany był Goran Pandev, a później padła pierwsza bramka...

19:04

19.03 - Wracamy do Amsterdamu i Budapesztu. Gramy !

18:49

Koniec pierwszych 45 minut. Czas na przerwę.

Wracamy za 15 minut!

18:46

Świetna okazja Marko Arnautovicia, ale przestrzelił z bliskiej odległości. Powinno być 2:0.

18:39

Powoli zbliżamy się do końca pierwszej połowy w obu meczach. Macedończycy przegrywają w Amsterdamie z Holandią 0:1, z kolei Austriacy prowadzą w Bukareszcie z Ukrainą 1:0.

18:33

Szansę mieli piłkarze Andrija Szewczenki. Próbował Mykola Shaparenko, ale na posterunku był bramkarz ekipy "Das Team".

18:31

Kolejna okazja dla piłkarzy Franka de Boera. Uderzał Denzel Dumfries, ale znakomicie między słupkami Macedończyków spisał się Stole Dimitrievski.

18:29

Chyba sporo kontrowersji przy golu dla "Oranje"...

18:28
18:27

Sędzia Istvan Kovacs pozostaje przy swojej decyzji. Gol dla Holendrów.

18:26

Będzie VAR, czy bramka była prawidłowa !

18:26

Chwilę przed stratą bramki okazję mieli Macedończycy, ale Aleksandar Trajkovski trafił w słupek.

18:24

Bramka w Amsterdamie ! Memphis Depay strzela gola dla "Oranje".

18:23

Podopieczni trenera Szewczenki zdołają odpowiedzieć ?

18:22

Christopha Baumgartner GOOOOOOOOOOOL ! Mamy otwarcie wyniku w 21. minucie spotkania w Bukareszcie.

18:21

Ukraina - Austria

Uraz Christopha Baumgartnera. Konieczna interwencja służb medycznych, ale wydaje się, że z piłkarzem TSG 1899 Hoffenheim wszystko w porządku.

18:13

Po 13. minutach bez goli w Bukareszcie. Podopieczni Andrija Szewczenki zbyt mocno cofnięci. Przeważają Austriacy.

18:11

Macedonia Płn. - Holandia

Piłka w siatce "Oranje", ale Ivan Trickovski na spalonym...

18:05

18.00 - Ruszyły mecze w grupie C.

- Holandia 0:0

Ukraina
 - Austria 0:0

17:50

17.50 - Dziesięć minut do pierwszych poniedziałkowych spotkań. Na początek grupa B. Z turniejem żegnają się już podopieczni selekcjonera Igora Angełowskiego. Pewni gry w 1/8 finału są piłkarze "Oranje". W decydującym starciu Ukraina zmierzy się z Austrią.

17:45

17.45 - Do decydującego spotkania szykują się również biało-czerwoni, którzy 23 czerwca w Petersburgu zagrają ze Szwecją w meczu o wszystko. Polacy awansować do 1/8 finału ME muszą wygrać.

>>> Euro 2020: Szwecja - Polska. Los biało-czerwonych w rękach rywali? "To zależy od nas"

>>> Euro 2020: polska "husaria" zaatakuje Szwedów skrzydłami? Puchacz: mamy kilka szybkich koni

17:44

17.43 - Problem na Euro mają podopieczni trenera Joachima Loewa. Kontuzji doznał Thomas Mueller z Bayernu Monachium. Niemiec nie zagra w ostatnim meczu grupowym, a kolejne stoją pod znakiem zapytania.

>>> Euro 2020: poważne osłabienie Niemców. Thomas Mueller kontuzjowany

17:36

17.36 - Wieczorem z kolei poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B. Oba mecze o godz. 21.00.

Rosja - Dania (Kopenhaga)
Finlandia - Belgia (Sankt Petersburg)

17:33

17:28

17.27 - Mecz Macedonii Płn. z Holandią poprowadzi rumuński arbiter István Kovács. Z kolei spotkanie Ukrainy z Austrią posędziuje Turek Cüneyt Çakır.

17:24

17.23 - Tymczasem kilka słów od selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy.

17:18

17.18 - Dzisiaj szczególny dzień dla gwiazdy Macedonii Północnej. 37-letni Goran Pandev po raz ostatni zagra w kadrze narodowej.

>>> Euro 2020: Goran Pandev opuści reprezentację Macedonii po meczu z Holandią

17:17

17.16 - Takie jedenastki delegowali od pierwszych minut selekcjonerzy w Bukareszcie -

Ukraina: Buszczan - Karawajew, Zabarny, Matwijenko, Mykołenko, Sydorczuk, Szaparenko, Zinczenko, Jarmołenko, Malinowski, Jaremczuk

Austria: Bachmann - Lainer, Hinteregger, Dragović, Alaba, Laimer, Grillitsch, Xaver Schlager, Baumgartner, Arnautović, Sabitzer

17:15
17:14

17.14 - Znamy już XI na spotkanie w Amsterdamie -

Macedonia Płn.: Dimitrievski - Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski, Trickovski, Bardi, Ademi, Ełmas, Trajkovski, Pandev

Holandia: Stekelenburg - Dumfries, De Vrij, De Ligt, Blind, Van Aanholt, Gravenberch, Frenkie De Jong, Wijnaldum, Malen, Depay

17:06

17.10 - Dzień dobry! Przed nami dziesiąty dzień z Euro 2020. Dzisiaj kolejne rozstrzygnięcia turnieju, tym razem w grupach B i C.

red/PolskieRadio24.pl

Dania, Rosja i Finlandia w grupie B oraz Austria i Ukraina w grupie C powalczą w poniedziałek o awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Spokojne mogą być już reprezentacje Belgii i Holandii, natomiast żadnych szans nie ma Macedonia Północna.