Lato z Radiem 2021

Anna Kaczorowska

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 12:05
Pani Anna Kaczorowska nadesłała wspaniałe świadectwo historii jej rodziców. Jej tata za członkostwo w Armii Krajowej i udział w Powstaniu Warszawskim w elitarnym Batalionie Pięść Zgrupowania Radosław, był po wojnie więziony. Korespondencja pomiędzy nim, a żoną pochodzi z tego właśnie okresu. Pani Anna pisze o tych archiwaliach: "Fotografie listów pisanych przez moją Mamę Donatę Kaczorowską do Taty do więzienia w Białymstoku dla więźniów politycznych, gdzie był osadzony od czerwca 1954 do stycznia 1955 roku pod zarzutem sabotażu. Ojciec Tadeusz Kaczorowski brał udział w Powstaniu Warszawskim, walcząc 63 dni w batalionie Pięść, kompanii Zemsta zgrupowania Radosław. Z więzienia wyszedł po rozprawie sądowej - uniewinniony. Jednakże udział w Powstaniu i pobyt w więzieniu "ciągnęły się" za nim do 1980 roku. Przesyłam dwa spośród kilkunastu listów, które pisane są ołówkiem, mają 67 lat. Wszystkie kapią łzami i miłością".
Pani Anna Kaczorowska nadesłała wspaniałe świadectwo historii jej rodziców. Jej tata za członkostwo w Armii Krajowej i udział w Powstaniu Warszawskim w elitarnym Batalionie Pięść Zgrupowania Radosław, był po wojnie więziony. Korespondencja pomiędzy nim, a żoną pochodzi z tego właśnie okresu.
Pani Anna Kaczorowska nadesłała wspaniałe świadectwo historii jej rodziców. Jej tata za członkostwo w Armii Krajowej i udział w Powstaniu Warszawskim w elitarnym Batalionie Pięść Zgrupowania Radosław, był po wojnie więziony. Korespondencja pomiędzy nim, a żoną pochodzi z tego właśnie okresu.Foto: Anna Kaczorowska/archiwum prywatne