X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"The Catholic Herald": Fawley Court protesty Polaków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2008 07:44
Audio

Polska społeczność w Wielkiej Brytanii jest oburzona planami sprzedaży Fawley Court – pisze The Catholic Herald przedstawiając zamiary zakonu Marianów. Zgromadzenie wystawiło na sprzedaż za 22 miliony funtów ośrodek Fawley Court w Henley-on-Thames ponieważ jak uznało, nie jest w stanie dłużej utrzymywać olbrzymiej posiadłości. Projekt sprzedaży spotkał się z gorącym sprzeciwem społeczności polskiej, zwłaszcza tak zwanej „starej emigracji”, która kwestionuje prawo zakonu do sprzedaży majątku kupionego ze składek Polaków. 

Pochodząca z XVII wieku posiadłość Fawley Court została zakupiona przez polską społeczność w 1953 roku. Zrujnowane budynki zostały wyremontowane bezpłatnie wysiłkiem setek Polaków i przez wiele lat w Fawley Court mieściło się męskie gimnazjum. Kiedy emigracja się postarzała i uczniów zabrakło, w Fawley Court zorganizowano centrum konferencyjne. Było to również miejsce zjazdów i pikników różnych polskich organizacji.

Krytycy Marianów argumentują, że czekali ze sprzedażą aż staną nad grobem dobroczyńcy, za których pieniądze zakupiono posiadłość i liczyli, że wówczas transakcja minie bez echa. Zgromadzenie broni się, że Fawley Court nie zarabia na siebie, na remont trzeba wydać 2 miliony funtów, a zakonu nie stać na taką inwestycję.   

Kilka polskich organizacji, które połączyły siły, pragnie uratować Fawley Court, ponieważ jest to ośrodek, który przez ponad pół wieku wrósł w polską społeczność w Wielkiej Brytanii i będzie potrzebny nowej emigracji, choćby nawet, tak jak kiedyś, jako szkoła dla rosnących szybko dzieci – stwierdza The Catholic Herald.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak