Kolejny sondaż polityczny: PO w dół, PiS w górę. "Coś się zaczyna zmieniać"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 10:00
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w miniony weekend, to wygrałaby je Platforma Obywatelska, zdobywając 42 procent głosów.
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: sxc.hu

Takie są wyniki sondażu GFK Polonia, publikowane w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Drugie miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość - 35 procent głosów, a trzecie Sojusz Lewicy Demokratycznej - 14 procent. Inne partie nie weszłyby do parlamentu. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskałoby 3 procent głosów.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że w porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla PO spadło o 2 punkty procentowe, o tyle samo wzrosło poparcie dla PiS. Różnica między tymi partiami wynosi 7 punktów procentowych i jest najmniejsza od sierpnia zeszłego roku. - Jest zbyt wcześnie, by mówić o jakiejś stałej tendencji, ale widać, że coś się zaczyna zmieniać - mówi politolog z Polskiej Akademii Nauk, doktor Artur Wołek. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, doktor Rafał Chwedoruk, zwraca uwagę, że Platformie "nie do końca" udały się ostatnie posunięcia, takie jak zamykanie stadionów czy przyjęcie Bartosza Arłukowicza. Sondaż przeprowadzono od 12 do 16 maja na 995-osobowej próbie dorosłych Polaków metodą bezpośrednich wywiadów ankietowych.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO traci poparcie. "Przygniotła ją codzienność"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 08:12
Z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia wynika, że na PO chciałoby oddać swój głos 32 procent Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż PR: PJN i ruch Palikota poza Sejmem. Wielu bez faworyta

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 18:05
Grupę niezdecydowanych zasilają głównie wyborcy PO - mówi Marcin Duma, szef firmy sondażowej Homo Homini. W porównaniu z poprzednim badaniem wyniki niewiele się różnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partia niezdecydowanych. 1/5 Polaków nie wie na kogo chce głosować

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 03:00
Wśród ogółu badanych przez TNS OBOP deklarujących zamiar głosowania niezdecydowani stanowią trzecią - pod względem wielkości - siłę. Więcej osób popiera tylko PO i PiS.
rozwiń zwiń