X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja reprywatyzacyjna ukarała Hannę Gronkiewicz-Waltz 30 tys. złotych grzywny

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:44
Komisja weryfikacyjna ukarała prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz 30 tysiącami złotych kary grzywny za niestawienie się na dzisiejszej rozprawie ogólnej. Prezydent stolicy swoją nieobecność tłumaczyła wyjazdem służbowym do Singapuru.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-WaltzFoto: Shutterstock

Z wnioskiem o ukaranie Hanny Gronkiewicz-Waltz 10 tysiącami złotych grzywny za utrudnianie pracy komisji i niewywiązywanie się ze swoich obowiązków wystąpił przewodniczący Patryk Jaki. Przeciwny był poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki. - Jeżeli bilety zostały kupione dużo wcześniej przed doręczeniem wezwania to jednak jest to usprawiedliwione - argumentował poseł PO.

Przeciwny argumentacji Roberta Kropiwnickiego był między innymi wiceprzewodniczący Sebastian Kaleta. Szef komisji Patryk Jaki po raz kolejny zaproponował, aby prezydent Warszawy sama wyznaczyła dogodny dla siebie termin przesłuchania. O zwiększenie kary grzywny do 30 tysięcy złotych wystąpił członek komisji Łukasz Kondratko: - Niestety organ administracji publicznej, jakim jest komisja, powinien stać na straży własnej godności i powagi. Jeżeli osoba, która pełni tak poważny urząd, po raz kolejny ignoruje prace komisji to trzeba w tym momencie zastosować środek przewidziany przez ustawę - wyjaśnił Łukasz Kondratko.

W głosowaniu zdecydowano, ze kara dla prezydent stolicy wyniesie 30 tysięcy złotych.

To kolejna z rzędu rozprawa ogólna, na którą nie stawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy nie stawiła się też ani razu na rozprawach poświęconych reprywatyzacji konkretnych adresów. Dotychczas na Hannę Gronkiewicz-Waltz nałożono 50 tysięcy złotych kary. Część z grzywien została uchylona przez sądy administracyjne.

Podczas dzisiejszego posiedzenia kary grzywny nałożono również na gen. Mariana Robełka, który swoją nieobecność tłumaczył opieką nad przebywającą w szpitalu żoną, oraz prezesa spółki Plater Mirosława Bieńka. Obaj mają zapłacić po 10 tysięcy złotych.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gigantyczny skandal". Patryk Jaki o instrukcji dla urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 10:52
- Z notatki podpisanej przez kierowników kluczowych biur w stołecznym ratuszu wynika, że od wszystkich decyzji komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, niezależnie jakiej treści, należy składać sprzeciw; to gigantyczny skandal - powiedział przewodniczący komisji Patryk Jak.
rozwiń zwiń