Donald Trump: prawdopodobnie poddam się testowi na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 22:55
Prezydent USA Donald Trump powiedział na konferencji prasowej, że prawdopodobnie podda się testowi na koronawirusa. Dziennikarze pytali wcześniej, czemu nie poddał się kwarantannie, mimo iż był w towarzystwie osób, które okazały się zakażone.
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Oliver Contreras/POOL
1200_Trump_USA.jpg
"Pokonamy to zagrożenie". Trump ogłosił stan nadzwyczajny w USA z powodu koronawirusa

Trump początkowo odparł, że nie ma symptomów koronawirusa, i że potwierdził to lekarz Białego Domu. Później dodał, że "najprawdopodobniej" przejdzie test na COVID-19 "bardzo szybko", ale powtórzył, że "nie ma symptomów zakażenia".

Prezydent Donald Trump ogłosił wprowadzenie w USA stanu nadzwyczajnego w związku z epidemią koronawirusa. Krok ten pozwoli na uruchomienie większych funduszy federalnych na walkę z COVID-19 dla władz stanowych.

pb

Czytaj także

Zakaz podróży do USA z Europy. Publicysta: Trump nie chce powtarzać pomyłek

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 11:22
- Wstrzymanie podróży z Europy do USA z pewnymi wyjątkami wzięło się stąd, że zdaniem Donalda Trumpa Europa nie podjęła wystarczających środków w celu powstrzymania koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender z TV Republika. Gościem audycji był również Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trump zamyka granicę dla Europy. Szef RE krytykuje decyzję prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 10:28
Szef Rady Europejskiej Charles Michel negatywnie odniósł się do zakazu prezydenta Stanów Zjednoczonych dotyczącym podróży z Europy do USA. Donald Trump podjął taką decyzję w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na Starym Kontynencie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Stan wyjątkowy w Nowym Jorku, groźba braku żywności

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 02:22
Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił stan wyjątkowy z powodu koronawirusa, przewidując, że liczba zachorowań może wzrosnąć w przyszłym tygodniu do 1000. Ostrzegł m.in. przed możliwością zamykania firm i brakami żywności.
rozwiń zwiń