Śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w Filharmonii Krakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 22:00
Prokuratura Rejonowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w Filharmonii Krakowskiej. Na tym etapie nikomu nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów.
Audio
  • Na tym etapie postępowania nikomu nie zostały postawione zarzuty (IAR/Magdalena Zbylut)
  • Zarząd Województwa Małopolskiego, nie ma zastrzeżeń do pracy dyrektora (IAR/Magdalena Zbylut)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Śledczy badają czy Bogdan Tosza, dyrektor filharmonii, działał na szkodę interesu publicznego, przekroczył swoje uprawnienia i czy dopełnił swoich obowiązków. Sprawa dotyczy lat 2012 - 2015. Dyrektor miał zawrzeć umowę zlecenie, wbrew obowiązującym przepisom, ze swoim zastępcą i wypłacić 7 tysięcy złotych honorarium za opracowanie koncepcji artystycznej osobie, która jej nie przygotowała. Badane jest także przyznanie premii dla kadry zarządzającej instytucją.

Prokurator Michał Żurek z Prokuratury Rejonowej w Krakowie przestrzega przed ferowaniem jakichkolwiek wyroków. Podkreśla, że jest to wstępny etap postępowania, na którym prokuratura gromadzi i analizuje dowody. Dalszy kierunek postępowania, jak powiedział Michał Żurek, będzie zależał od oceny dowodów.

Zarząd Województwa Małopolskiego, jako organizator finansowy, nie ma zastrzeżeń do pracy dyrektora - mówi Filip Szatanik z urzędu marszałkowskiego. Podkreślił, że liczne kontrole w filharmonii nie wykazały znacznych uchybień, a te nieprawidłowości, które wykryto, były - jak zaznaczył - poprawiane na bieżąco przez dyrektora. Według przedstawiciela urzędu marszałkowskiego, władze placówki uwzględniają zalecenia kontrolne.

Dyrektor filharmonii Bogdan Tosza pytany o komentarz, nie chciał zabierać głosu w tej sprawie. 

IAR/R.Kraków/Magdalena Zbylut/abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Makabryczne odkrycie w mieszkaniu w Krakowie. Strażacy wyważyli drzwi

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 13:16
Ciała kobiety i mężczyzny znaleziono w niedzielę w jednym z mieszkań na krakowskim Kazimierzu. Na miejscu pracują policjanci i prokuratorzy. Trwają oględziny, które zajmą kilka godzin - powiedział PAP rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej Janusz Hnatko.
rozwiń zwiń