Mieszkańcy Czarnego Dunajca już ponad miesiąc bez bieżącej wody. Nieznane źródło skażenia

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 13:45
Mieszkańcy miejscowości Czarny Dunajec od ponad miesiąca są pozbawieni bieżącej wody. Badania wykryły w niej silne skażenie bakteryjne. Władzom gminy nie udało się zlokalizować źródła zanieczyszczenia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: P A /Shutterstock.com

- Woda od końca sierpnia jest niezdatna do spożycia i nie nadaje się do celów higienicznych. Wodociąg jest na bieżąco czyszczony i dezynfekowany, ale przeprowadzane dotychczas badania wykazywały, że bakterie nadal są obecne w wodzie - powiedziała kierowniczka Referatu Ochrony Środowiska gminy Czarny Dunajec Magdalena Jarosz. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu zapowiedziała kolejne badania na środę. Wyniki spodziewane są pod koniec tygodnia. - Poprzednie badania wykazały, że wodociąg w Czarnym Dunajcu jest skażony bakteriami Escherichia coli, bakteriami grupy coli i enterokokami kałowymi. Ponadto woda jest mętna i ma nieakceptowalny zapach i smak - napisano w komunikacie nowotarskiego sanepidu.

Woda dla mieszkańców niespełna czterotysięcznej miejscowości jest codziennie dowożona beczkowozem.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kraków: rusza kampania "Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 07:16
Pod hasłem „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” pod Wawelem rusza kampania informacyjna, która ma skłonić mieszkańców do wymiany pieców węglowych i przypomnieć, że od 1 września 2019 r. w mieście wprowadzony będzie całkowity zakaz używania węgla do ogrzewania.
rozwiń zwiń