Gdzie najlepiej zapomnieć o jesiennej szarości? W malowanym słońcem Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 06:01
Czy w Meksyku można czuć się bezpiecznie? Jak odnaleźć się w tamtejszej stolicy? Co warto zwiedzić? - na te i inne pytania odpowiada Sylwia Mróz, dziennikarka Polskiego Radia, która od trzech lat mieszka w Meksyku.
Plaże Cancun z lotu ptaka
Plaże Cancun z lotu ptakaFoto: Dronepicr/Wikimedia COmmons/CC BY 3.0

- Do pobytu w Mexico City trzeba się bardzo dobrze przygotować - radzi dziennikarka. Jak podkreśla, w stołecznej aglomeracji mieszka ponad 25 milionów ludzi, dlatego Polakom trudno jest nawet wyobrazić sobie tak ogromne miasto. Sylwia Mróz poleca skupienie się na bardzo konkretnym wycinku meksykańskiej rzeczywistości, ponieważ podczas krótkich wakacji na pewno nie znajdziemy czasu na wszystko.

pejzaz-bez-kolcow-meksyk-sloncem-malowany.jpg

W rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Sylwia Mróz zdradza także, dlaczego warto powiedzieć Meksykaninowi, że jest się Polakiem i jakich miejsc lepiej w tym kraju unikać.

Sylwia Mróz jest autorką książki "Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany", w której opisuje Meksyk przez pryzmat własnych doświadczeń i lat spędzonych w tym kraju. Przedstawia w niej znacznie więcej praktycznych porad dotyczących wakacji w Ameryce Łacińskiej, meksykańskiej kuchni, a także przybliża czytelnikom niezwykły świat wierzeń, symboli i magii. 

Sylwia Mróz od wielu lat współpracuje z portalem PolskieRadio.pl, nieraz można było też usłyszeć jej barwne relacje z Meksyku na antenach Polskiego Radia.

bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ale Meksyk! Książka Sylwii Mróz

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 13:20
Mężczyzna w sombrero grający na gitarze i popijający tequilę - tak przeciętny Europejczyk wyobraża sobie Meksykanina. - Oblicza tego kraju są naprawdę różne. Rzeczywiście jest wielu ludzi, którzy grają na gitarach, śpiewają, tańczą - przyznaje mieszkająca w tym kraju Sylwia Mróz.
rozwiń zwiń