Luksusowe perfumy zainspirowane Warszawą. Jak pachnie stolica?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 11:50
Na rynku pojawiły się luksusowe perfumy, które mają kojarzyć się z Warszawą. Są wyjątkowe, ponieważ przy ich tworzeniu inspirowano się miastem i powstawały we współpracy z jego mieszkańcami.
Warszawa stała się inspiracją do stworzenia dedykowanych jej perfum.
Warszawa stała się inspiracją do stworzenia dedykowanych jej perfum.Foto: Skitterphoto/Pixabay.com

"Warszawa" Bowiego

Historia perfum o nazwie Warszawa rozpoczęła się niemal 30 lat temu, gdy Jan Vos z holenderskiego domu perfum Puredistance po raz pierwszy usłyszał utwór Davida Bowiego zatytułowany "Warszawa". Urzekła go muzyka, a nazwa miasta głęboko poruszyła, ponieważ brzmiała w jego uszach jednocześnie niepokojąco szorstko i intrygująco. Gdy wiele lat później Jan Vos, już jako właściciel Puredistance, odwiedził Warszawę, zachwyciło go miasto i ludzie, szczególnie kobiety, które spacerując ulicami z dumną elegancją zdawały mu się być wyjęte wprost z filmowego planu. Artysta z pasją zwiedzał Warszawę, fotografując ją i utrwalając jej życie na krótkich filmach.

Warszawę perfekcyjnie uosabiają kobiety, które tutaj spotkałem. To one oddają charakter miasta, a tym samym odzwierciedlają ducha mojej Warszawy! Jan Ewoud Vos

Jan Ewoud Vos - twórca perfum Warszawa.
Jan Ewoud Vos - twórca perfum Warszawa     Foto: puredistance.com

"Warszawę perfekcyjnie uosabiają kobiety"

Wrażenie, jakie na Holendrze zrobiła nasza stolica, zainspirowało go do stworzenia zapachu dedykowanego Warszawie. W przygotowaniu pomógł Antoine Lie, paryski mistrz perfumiarstwa, ale także mieszkańcy stolicy. Zapach Warszawa ma symbolizować cechy miasta, jego historii i ludzi. Jan Ewoud Vos tak opisuje swoje natchnienie: "Nie byłoby Warszawy bez mojej przyjaźni z rodziną Missalów oraz inspiracji, jaką stanowiła dla mnie Stanisława Missala. Jej klasa i elegancja kojarzyły mi się z szykownym pięknem dawnej Warszawy, zaś jej zdecydowany charakter i charyzma znalazły odzwierciedlenie w nowoczesnych nutach zapachu. Krótko mówiąc: Warszawę perfekcyjnie uosabiają kobiety, które tutaj spotkałem. To one oddają charakter miasta, a tym samym odzwierciedlają ducha mojej Warszawy!".

Czytaj także
Muzeum Perfum Paryż 1200.jpg
Zmysłowe zwiedzanie. Wielkie Muzeum Perfum w Paryżu

Galbanum, jaśmin, paczula

Warszawa w interpretacji perfumowej pachnie wytwornym i drogim bukietem kwiatów osadzonych na szyprowym tle. Kompozycję otwiera silny aromat liści fiołka i złudne przeświadczenie, że mamy do czynienia z perfumami czysto kwiatowymi, jednak po chwili wybija się gdzieś z oddali akcent klasycznego, zatrzymanego w czasie jakby pół wieku temu, szypru, potęgowany przez ostry i drażniący w nos akcent galbanum, które rzeczywiście kilkadziesiąt lat temu było modnym akordem, teraz jakby nieco zapomnianym.

Do listopada 2017 roku perfumy można nabyć na wyłączność w warszawskich perfumeriach, zanim trafią do oferty butików na całym świecie.

 

Źródło: YouTube/aIiensatemybrain

 

 

Źródło: http://www.perfumeriaquality.pl

Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dezodorant vs antyperspirant. Czym się różnią i który jest lepszy?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 16:30
Pocenie to naturalna czynność fizjologiczna naszego organizmu. Sam pot nie ma zapachu, ale w połączeniu z bakteriami z otoczenia wydziela nieprzyjemną woń. Aby tego uniknąć, producenci oferują szeroką gamę dezodorantów i antyperspirantów o różnych właściwościach i szerokim przeznaczeniu. Jak dobrać odpowiedni do naszych potrzeb, skóry i upodobań?
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 nietypowe gadżety w sprayu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 19:02
Pomysłowi wynalazcy robią wszystko, by ułatwić nam codzienność. Tym razem mamy na myśli geniuszy, którzy pomagają zaoszczędzić czas kobietom i sprawić, że ich życie staje się łatwiejsze. Wyróżniliśmy trzy produkty dla zabieganych zamknięte w sprayu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negatywne skutki nadmiernego spożycia gumy do żucia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 15:02
Zwykle kojarzona jest z odświeżaniem oddechu i higieną jamy ustnej w sytuacjach, kiedy nie możemy umyć zębów. Gdy po gumę do żucia sięgamy sporadycznie, możemy dostrzec jej zalety, ale jeśli jej nadużywamy, możemy sobie zaszkodzić.
rozwiń zwiń