Hair dusting. Cięcie bez skracania. Na czym polega "odkurzanie włosów"?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 11:05
Innowacyjna metoda pozwala pozbyć się zniszczonych włosów, zachowując ich długość. Dzięki temu pasma są wygładzone i odświeżone. Pomysłodawcą hair dusting, czyli dosłownie "odkurzania włosów" jest jeden z najpopularniejszych amerykańskich fryzjerów i stylistów włosów, Salu Salcedo.
Hair dusting pomaga pozbyć się zniszczonych końcówek bez ich nadmiernego obcinania.
Hair dusting pomaga pozbyć się zniszczonych końcówek bez ich nadmiernego obcinania. Foto: Anetlanda/Shutterstock.com

Hair dusting to rozwiązanie idealne dla tych kobiet, które zapuszczają włosy i nie lubią ich skracać. Przez długi czas niepodcinane kosmyki niszczą się, przecierają, przesuszają i odstają, przez co włosy wyglądają na zniszczone i zaniedbane. Odkurzanie włosów pomaga pozbyć się poszarpanych i sterczących końcówek, dzięki czemu włosy staja się gładsze, a fryzura nabiera ładnego kształtu.

Czytaj także
różowe włosy fryzura kobieta 1280.jpg
Sposoby na elektryzujące się włosy

Na czym polega ta metoda? Zniszczone i rozdwojone końcówki likwiduje się na różnej długości włosów, starannie przycinając odstające pasmo.

Do zalet techniki można przypisać nie tylko fakt pozbycia się zniszczonych końcówek. Cięcie sprawia, że włosy są wyraźnie wygładzone i mają odświeżony wygląd bez konieczności drastycznego skracania ich długości. Oczywiście w ten sposób można uratować lekko zniszczone włosy, dla drastycznie zniszczonych pasm jedynym ratunkiem będzie już tylko cięcie. W niektórych przypadkach nie trzeba będzie jednak obcinać zbyt wiele włosów, a jedynie najbardziej zniszczone końcówki. Sterczące pasma znajdujące się wyżej można usunąć tą metodą. Salu Salcedo, amerykański fryzjer i stylista włosów oraz twórca tej techniki zaznacza, że powinno się ją stosować tylko po odpowiednim przeszkoleniu, aby nie zaszkodzić klientce. Ponadto jest ona bardzo czasochłonna i wymaga zdecydowanie więcej czasu, niż standardowe cięcie. Mimo to, gwarantuje zdumiewający efekt, dlatego warto sprawdzić ją na sobie.


Źródło: salsalhair/Instagram

Źródło: quecolour/Instagram


Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włosy prawdę Ci powiedzą. Na czym polega trychologia?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 19:15
Piękne, zdrowe i lśniące włosy są nie tylko oznaką dbałości o fryzurę oraz używania odpowiednich kosmetyków, ale też świadczą o dobrej kondycji całego organizmu. Nadmierne wypadanie, przetłuszczanie czy łupież są sygnałem, że potrzebujemy leczenia. Jeśli więc zaczynamy je od włosów, powinniśmy udać się do trychologa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolor włosów, który podbił serca. Konkurencja dla tradycyjnych blondynek?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 16:25
To propozycja dla kobiet, które nie mają pomysłu na nowy odcień swoich fryzur lub szukają czegoś nowego i wyjątkowego. Rose gold szybko podbił serca zwolenniczek innowacji na całym świecie i dołączył do najmodniejszych kolorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerażające rzeczy, którymi kiedyś upiększały się kobiety

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 16:40
Kobiety są w stanie zrobić naprawdę wiele, by pięknie wyglądać. Wykonują specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, decydują się na operacje plastyczne, stosują triki makijażowe i zażywają suplementy. Wiele lat temu panie również dbały o to, aby czuć się atrakcyjnie, jednak cel osiągały nietypowymi, a nieraz nawet szokującymi sposobami…
rozwiń zwiń