Barre Workout. Trening przy drążku, czyli fitness w baletowym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 10:15
Barre Workout jest kombinacją ćwiczeń baletowych, pilatesu i jogi, które w większości odbywają się przy drążku. Trening angażuje duże grupy mięśni, wydłużając je i uelastyczniając. Pokochały go gwiazdy, m.in. Madonna i Natalie Portman.
W Barre Workout w roli głównej występuje drążek, który pomaga zachować równowagę.
W Barre Workout w roli głównej występuje drążek, który pomaga zachować równowagę.Foto: oneinchpunch/Shutterstock.com

Drążek i trening

Nazwa Barre Workout opisuje główną ideę finessu, czyli barre – drążek baletowy oraz workout – trening. Wszystko zaczęło się od premiery filmu "Czarny łabędź". Mary Helen Bowers, tancerka i trenerka gwiazd, która przygotowała Natalie Portman do głównej roli w filmie, opracowała zajęcia taneczne dla wszystkich, niezależnie od wieku i zdolności ruchowych. Jej pomysł spodobał się w świecie tak bardzo, że szybko pojawili się inni chętni, by udoskonalić baletowy fitness, a potem wprowadzić go na siłownie. 

Waga z równowagą

Barre Workout to bardzo efektywny trening, wykorzystujący siłę własnego ciała oraz charakterystyczny przyrząd dla baletu. Efektem jest wyszczuplenie i ujędrnienie sylwetki. Trening przyczynia się do wzmocnienia pośladków oraz ud i jest doskonałą propozycją dla wszystkich kobiet, które chcą spalić tkankę tłuszczową z brzucha. To także trening idealny dla pań, które chcą zadbać o swoje ramiona. W Barre Workout większość ćwiczeń wykonuje się przy drążku, który pomaga zachować równowagę. Angażując duże grupy mięśni, napina je i rozciąga, wzmacniając, wydłużając i uelastyczniając je.

Taniec bez piruetów

Trening czerpie inspiracje również z innych zajęć fitness, na przykład z pilatesu i jogi. Pomaga wzmocnić mięśnie i poprawić postawę. Proste i łatwe do naśladowania ruchy, sprawiają, że trening nie jest trudny i może być przeznaczony dla osób, które do tej pory nie miały nic wspólnego nie tylko z baletem, ale również w ogóle z tańcem. Mimo że opiera się na balecie, umiejętności taneczne czy wykonywania piruetów nie są tu wymagane ani potrzebne.

Trening to doskonała zabawa, poprawiająca samopoczucie. Wykonywane ruchy są zawsze kontrolowane, co zapobiega kontuzjom. Ważne jest, aby ćwiczenia były wykonywane płynnie, dynamicznie i precyzyjnie.

Barre Workout zdobył już popularność i uznanie wśród celebrytek. Uwielbiają go między innymi Madonna, Natalie Portman, Tori Spelling, Denise Richards i Kelly Osbourne.

 

Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieganie wydłuża życie, poprawia humor, spala tłuszcz i chroni przed chorobami. O czym powinni pamiętać biegacze?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 13:48
Jeden z najprostszych, najtańszych i najbardziej efektywnych sportów. Dla każdego bez względu na wiek i tryb życia. Polecany tym, którzy nie są zwolennikami wylewania siódmych potów na siłowniach i tym, którzy sami chcą zarządzać czasem przeznaczanym na trening.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniec chroni przed demencją. Dlaczego jeszcze warto tańczyć? Oto 7 powodów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 11:30
Przez ostatnie 10 lat rekordową popularność wśród aktywności ruchowej zyskał taniec. Ta forma ruchu wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale też na ducha. Polecana jest tym, którzy nie przepadają za wyciskaniem potu na siłowni i szukają innej sportowej alternatywy. Jakie inne korzyści płyną z tańca?
rozwiń zwiń