Facebook testuje. Wkrótce pojawią się reakcje i opcja ''NIE LUBIĘ''

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 16:00
Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych testuje właśnie, czy jego użytkownicy będą chcieli skorzystać z nowego przycisku ''NIE LUBIĘ'' oraz z możliwości dodawania reakcji do pojedynczych wiadomości w konwersacjach w Messengerze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: NiP photography/Shutterstock.com

Facebook każdego dnia szuka nowych rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z serwisu stanie się jeszcze przyjemniejsze. Co przygotował tym razem?

Reakcje w rozmowie

Wprowadzone już dawno temu na Facebooku reakcje zdobyły ogromną popularność. Można było się nimi posługiwać tylko w odpowiedzi na posty umieszczone na osi czasu. Teraz firma zamierza je wdrożyć także w swoim komunikatorze, dodając nową, długo wyczekiwaną opcję – ''NIE LUBIĘ''.

Czytaj także
internet hejt komputer 1000x668.jpg
Google ma pomysł na walkę z hejtem

Pierwsze zapowiedzi opcji kliknięcia ''nie lubię'' pojawiły się już w 2014 roku, kiedy to Mark Zuckerberg, twórca serwisu społecznościowego Facebook, zdradził, że myśli nad jej wprowadzeniem. Obecnie opinię pod postami możemy wyrażać za pośrednictwem reakcji, które Facebook wprowadził rok temu. Mamy do dyspozycji pięć przycisków, ale wśród nich zabrakło... łapki w dół. Teraz ma być to uzupełnione, choć z drobną uwagą - przycisk ''NIE LUBIĘ'' na razie pojawi się tylko w aplikacji Messenger służącej do przeprowadzania konwersacji.

Twórca serwisu zwraca uwagę na to, że nową reakcję nie do końca powinniśmy traktować jako "nie lubię", a raczej jako zwykłe "nie". Messenger często służy do umawiania spotkań czy omawiania pomysłów, a nowy przycisk może znacznie uprościć proces komunikacji.


Foto: Jakraphong Photography/Shutterstock.com

''NIE LUBIĘ'' pod postem

Miliony użytkowników czekało na reakcję "nie lubię" i prawdopodobnie już wkrótce otrzymają do niej dostęp w aplikacji Messenger. ''Łapka w dół'' testowana jest również pod konkretnymi wpisami na Facebooku. Jeśli funkcja uzyska aprobatę testujących, być może i wszyscy użytkownicy będą mogli z niej korzystać. Na razie pozostaje nam czekać na nią jedynie w zaktualizowanej wersji Messengera. 

Kiedy skorzystamy z ''łapki w dół''?

Obecnie opcja ta dostępna jest wyłącznie w fazie testów i dla wąskiego grona użytkowników. Zanim wszyscy użytkownicy będą mieć do niej dostęp, Facebook musi jeszcze sprawdzić wszystkie możliwe warianty korzystania z reakcji w Messengerze i dopracować detale. Nie znamy zatem dokładnej daty pojawienia się reakcji w aplikacji. Skoro jednak już wyciekają informacje na jej temat, możemy się spodziewać, że będzie to niedługo.

 

 

 


Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co wiemy, a co nam się wydaje? Indeks niewiedzy. Jak na tle innych krajów wypadła Polska?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 11:34
Ilu mieszkańców Polski to muzułmanie? Czy jesteśmy szczęśliwi? Jaki mamy poziom tolerancji? Okazuje się, że nasze przypuszczalne odpowiedzi na tego typu pytania różnią się od tego, jak jest w rzeczywistości. W taki sposób zbadano opinie mieszkańców 40 krajów. Jak poszło Polakom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unowocześnione Veturilo wkrótce rozpocznie kolejny sezon

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 09:00
Funkcjonalność, technologia i wygoda. Aplikacje mobilne, dotykowe wyświetlacze, dodatkowy hamulec, obsługa kart zbliżeniowych i wprowadzenie rowerów elektrycznych – to tylko część zmian przygotowanych na nowy sezon rowerowy w stolicy. Na 1 marca planowane jest uruchomienie systemu wypożyczania rowerów Veturilo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacja wskaże, kiedy kupić bilet lotniczy, żeby zapłacić najmniej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 07:00
Jak wykazują badania, Polacy przepłacają za bilety lotnicze. W ubiegłym roku prawie wydali o prawie 170 mln zł za dużo. Ceny biletów potrafią osiągać bardzo niskie ceny, ale kupując je w odpowiednim czasie możemy sporo zaoszczędzić. Jak znaleźć najlepsze oferty?
rozwiń zwiń