Gdzie aplikować perfumy, by ich zapach utrzymywał się jak najdłużej?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 13:00
To oczywiste, że chcielibyśmy, by nasz ulubiony zapach jak najdłużej utrzymywał się na ciele. Większość z nas zna popularną zasadę, w myśl której perfumy powinniśmy aplikować na szyję i na nadgarstki. Okazuje się, że zapach utrzymuje się dłużej na innych częściach ciała…
Jak twierdzą eksperci, perfumami powinno się spryskiwać miejsca, które raczej nie przychodzą nam od razu na myśl.
Jak twierdzą eksperci, perfumami powinno się spryskiwać miejsca, które raczej nie przychodzą nam od razu na myśl. Foto: Fotobyjuliet/Shutterstock.com

Dla nas i dla innych

Choć nie wszyscy lubią używać perfum, wszyscy lubią ładne zapachy i z pewnością na nie reagują. Osoba, przy której unosi się przyjemna woń, jest przez nas odbierana jako bardziej atrakcyjna. Zapach może też nam zapaść w pamięć i kojarzyć się z jakimś miejscem albo osobą – pewnie większość z nas zna ulubione perfumy swoich mam. Miłośnicy zapachów lubią sięgać po takie zapachy, które są wyczuwalne przez długi czas i nie drażnią otoczenia oraz ich samych.

Nie szyja i nadgarstki?

Gdy już dobierzemy odpowiadającą nam nutę zapachową, staramy się ją aplikować na ciało w taki sposób, by towarzyszyła nam przez cały dzień. Wiele osób powtarza, że perfumy powinno się psikać na szyję i nadgarstki, co wynika z przekonania, że spryskać należy miejsca, które są ciepłe, w okolicach żył, gdzie pulsuje krew.

Jeszcze inni proponują spryskać przestrzeń przed sobą, czyli rozpylić chmurę z perfum, po czym szybko w nią wejść, tak by maleńkie kropelki zapachu pokryły równomiernie całe ciało.

Są jednak inne części ciała, na których zapach utrzymuje się dłużej

Jednym z najlepszych miejsc dla perfum jest skóra za uszami, ponieważ to "punkt impulsu", gdzie żyły są najbliżej skóry, a skóra jest szczególnie ciepła. To także alternatywa dla spryskiwania perfumami dekoltu, kiedy nosimy naszyjniki.

Jak twierdzą eksperci, perfumami powinno się spryskiwać w miejsca, które raczej nie przychodzą nam od razu na myśl.
Foto: Ollyy/Shutterstock.com

Zgięcia łokci i kolan to także miejsca, w których woń będzie utrzymywała się długo. To bardzo wygodna metoda zwłaszcza dla osób, które noszą zegarki i biżuterię na nadgarstkach.

Perfumy aplikowane na pępku i pachach opatentowała aktorka Liv Tyler. Jaki jest jej przepis na trwały zapach? Najpierw należy posmarować perfumami w kremie nadgarstki i zgięcia łokci, a następnie skórę wokół pępka. W jednym z wywiadów Tyler stwierdziła, że to niezawodny sposób stosowany w jej rodzinie od pokoleń.

Innym miejscem, które długo utrzyma nasz ulubiony zapach, jest odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Spryskiwanie perfumami dołu pleców zaleca ekspert od zapachów, Chandler Burr. Jego zdaniem, ten sposób sprawia, że zapach jest bardziej subtelny, ale także trwały. To także jedno z miejsc, które najbardziej się poci, a zapach utrzymuje się właśnie tam, gdzie skóra jest nawilżona.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma inną ''chemię'' skóry i na każdej osobie perfumy utrzymują się dłużej lub krócej, mają też inny zapach. Każdy ma też swoje sprawdzone metody używania ulubionych flakoników. Najważniejsze, byśmy sami czuli się dobrze z wybranym zapachem.

 


Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dezodorant vs antyperspirant. Czym się różnią i który jest lepszy?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 16:30
Pocenie to naturalna czynność fizjologiczna naszego organizmu. Sam pot nie ma zapachu, ale w połączeniu z bakteriami z otoczenia wydziela nieprzyjemną woń. Aby tego uniknąć, producenci oferują szeroką gamę dezodorantów i antyperspirantów o różnych właściwościach i szerokim przeznaczeniu. Jak dobrać odpowiedni do naszych potrzeb, skóry i upodobań?
rozwiń zwiń

Czytaj także

5 domowych sposobów na wybielenie zębów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 17:31
Piękne zęby sprawiają, że chętniej i częściej się uśmiechamy. Ale żeby móc pochwalić się ładnym uzębieniem, trzeba o nie odpowiednio dbać. Kiedy zęby są zdrowe, chcemy też, aby były białe. A taki efekt można uzyskać stosując domowe metody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka problemów, jedno rozwiązanie. Jak działają wielofunkcyjne kremy BB?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 16:43
Kremy BB to hit sprzedażowy na całym świecie. I nie ma się co dziwić. W jednym opakowaniu zawiera mieszaninę kilku różnych kosmetyków upiększających i pielęgnujących, co czynić go produktem wielozadaniowym. Choć jest podobny do podkładu, różni się od niego. Czym zatem jest BB?
rozwiń zwiń