Michael Kors przejął luksusową markę obuwniczą za 1,2 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 10:44
Jego projekty noszą m.in. Jennifer Lopez, Angelina Jolie, Melania i Ivanka Trump, Michelle Obama, a nawet księżna Kate. Znany projektant mody i właściciel firmy Michael Kors Holdings teraz przejął luksusową markę Jimmy Choo zajmującą się produkcją obuwia.
Według Forbesa Kors ma fortunę przekraczającą 1 miliard dolarów, co czyni go najmłodszym miliarderem branży mody.
Według Forbes'a Kors ma fortunę przekraczającą 1 miliard dolarów, co czyni go najmłodszym miliarderem branży mody. Foto: J. Lekavicius./Shutterstock.com

Luksus i elegancja

Michael Kors jest prezesem i głównym projektantem w firmie Michael Kors Holdings, która sprzedaje luksusową odzież damską i męską oraz akcesoria: torebki, portfele, zegarki, biżuterię, obuwie i perfumy.

Na koniec pierwszego kwartału finansowego w 2016 roku firma miała ponad 770 sklepów na całym świecie. Obecnie ekskluzywne butiki Korsa znajdziemy w Nowym Jorku, Beverly Hills, Palm Beach, Chicago, Miami i Southampton. 

Projekty Michael Kors Collection są do kupienia w sklepach w Londynie, Paryżu, Cannes, Mediolanie, Tokio, Hong Kongu, Szanghaju i Seulu. Jego projekty nosiły gwiazdy, takie jak: Olivia Wilde, Dakota Johnson, Blake Lively, Kate Hudson, Jennifer Lawrence, Taylor Swift, Kate Middleton, Angelina Jolie, Jennifer Lopez , Hillary Clinton, Melania Trump, Ivanka Trump, Heidi Klum, Catherine Zeta-Jones czy Michelle Obama.

W styczniu 2014 r. Forbes podał, że Kors ma fortunę przekraczającą 1 miliard dolarów, co czyni go najmłodszym miliarderem branży mody. W tym roku przypada 36-lecie działalności luksusowej marki odzieżowej.

Michael Kors i Jacquetta Wheeler w sukni jego projektu.
Michael Kors i Jacquetta Wheeler w sukni jego projektu.                   Foto: Everett Collection/Shutterstock.com

Styl i różnorodność

Właściciel amerykańskiej firmy zdecydował się na zakup luksusowej marki obuwniczej Jimmy Choo za 1,2 miliarda dolarów. Podkreślił, że podziwia elegancki styl i trendy w stylu Jimmy Choo - Czekamy na powitanie Jimmy Choo naszej luksusowej grupie – mówił Kors. Dodał też, że Jimmy Choo będzie działał pod dotychczasowym zespołem kierowniczym.

Plan sprzedaży został poparty również przez głównego właściciela Jimmy Choo, JAB Holdings, należącego do rodziny niemieckich miliarderów Reimann.

Zdaniem Michaela Korsa nabycie nowej firmy ma przynieść wiele korzyści, w tym "możliwość wzrostu sprzedaży Jimmy Choo do jednego miliarda" oraz "bardziej zrównoważony budżet z większą dywersyfikacją produktów". Jimmy Choo będzie miał również szansę na wzrost w kategorii luksusowego obuwia męskiego, a także na większą ekspozycję na rynki światowe ", szczególnie na szybko rozwijający się rynek w Azji".

Firma obuwnicza Jimmy Choo szybko zyskała grono fanów, do których należą aktorzy, piosenkarze i celebryci. Wśród nich jest utalentowana wokalistka Beyonce, nagrodzona Oscarem aktorka Emma Stone czy też księżna Cambridge, Kate.

 


Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

''Efekt księżnej Kate''. Arystokratka w sukienkach z sieciówek

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 11:12
Gdy światowe media ogłosiły zaręczyny księcia Williama, jego wybranką zainteresował się cały świat. Ukochana nie tylko szybko wzbudziła uznanie i sympatię, ale stała się też inspiracją dla współczesnych kobiet. Kate Middleton to nowa ambasadorka mody, ale i wzór matki oraz żony, który chcą naśladować nie tylko Brytyjki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwiaty, koronki i suknia polskiej projektantki. Księżna Kate i pierwsza dama – piękniejsza strona dyplomacji

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 14:00
Brytyjska para książęca została ugoszczona przez polską parę prezydencką w Warszawie. Księżna Cambridge Catherine i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda pięknie prezentowały się u boku swoich partnerów, zachwycając wspaniałymi stylizacjami. Trudno odpowiedzieć na pytanie, która wyglądała ładniej…
rozwiń zwiń