Nowości na Facebooku. Wpisz te słowa w komentarzu i sprawdź, co się stanie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 13:42
Popularny portal społecznościowy wciąż próbuje różnymi sposobami sprawić, by korzystanie z niego było jeszcze przyjemniejsze. Co przygotował tym razem? Wpisz w poście lub w komentarzu pod nim dane słowa, a zobaczysz sam!
Co tym razem przygotował słynny portal społecznościowy?
Co tym razem przygotował słynny portal społecznościowy?Foto: tongcom photographer/Shutterstock.com

Czary-mary, hokus-pokus

Niedawno, z okazji 20 lat od wydania pierwszej książki o Harrym Potterze Facebook przygotował specjalną animację dla fanów słynnego czarodzieja. Po wpisaniu ''magicznego'' hasła "Harry Potter" (lub którejś z nazw domów w szkole magii Hogwart: Slytherin, Gryffindor, Ravenclaw oraz Hufflepuff) litery zmieniały kolor, a po kliknięciu we wpisane hasło pojawiała się czarodziejska różdżka, która zastępowała kursor. Niby to nic takiego, ale facebookowy gadżet zachwycił mnóstwo osób.

Buziaki i uściski

Twórcy portalu społecznościowego postanowili również przygotować coś (nie tylko) dla zakochanych. Popularny angielski skrót ''xoxo'' stosuje się w rozmowach z ukochanymi lub w listach miłosnych – oznacza dokładnie: buziaki i uściski. Podwójne "xo" W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych to nierozłączny element kontaktów z bliskimi. W Polsce słowo to nie ma swojego odpowiednika, ale na Facebooku w tym przypadku nie ma znaczenia język, którym się posługujemy. Wystarczy, że wpiszesz w komentarzu słowo ''xoxo'', a na ekranie pojawią się urocze serduszka. To na pewno sprawi radość osobie, która zobaczy je na swoim profilu.

Screen z profilu PolskieRadio.pl na Facebooku.
Screen z profilu Polskie Radio na Facebooku.

Są też gratulacje!

Na Facebooku bardzo często gratulujemy swoim znajomym. Nowy związek, zaręczyny, narodziny dziecka, nowa praca, zdany egzamin na prawo jazdy… powodów jest mnóstwo. Wiedzą o tym twórcy serwisu społecznościowego i dlatego postanowili nam urozmaicić składanie fejsbookowych gratulacji. By sprawić, aby na ekranie pojawiły się balony i konfetti, wystarczy wpisać w poście lub w komentarzu pod nim: ''gratki", "gratulacje" lub "congrats''.

Screen z profilu PolskieRadio.pl na Facebooku.
Screen z profilu Polskie Radio Sport na Facebooku.

 

Barwne animacje będą pojawiać się na naszych ekranach za każdym razem, gdy klikniemy we wpisane słowa. Pamiętajmy, że to nowa funkcja i może nie od razu będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Czasem przy wprowadzaniu nowości w sieci trzeba cierpliwie poczekać na swoją kolej.

Sprawdź, czy działa u Ciebie!

 

 


 

Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pułapki wirtualnych relacji. Dlaczego ''lajki'' nie poprawiają nastroju?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 05:00
Dużo ''lajków'' na Facebooku nie uszczęśliwi. Naukowcy ostrzegają osoby o obniżonym nastroju przed zbytnią wiarą w moc wsparcia internetowych znajomych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instagram na czele niechlubnej listy. Ma negatywny wpływ na użytkowników

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 13:40
Aplikacja zajęła pierwsze miejsce w rankingu mediów społecznościowych, które mają najgorszy wpływ na kondycję psychiczną młodych ludzi. Badania Królewskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego (RSPH) w Wielkiej Brytanii, wykazały, że Instagram wpływa negatywnie na sen i zaburza obraz ciała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po 32 latach Microsoft usuwa Painta – najpopularniejszy program do tworzenia grafik

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:50
Żywot jednego z najbardziej znanych komputerowych programów graficznych dobiega końca. Po planowanych aktualizacjach Paint zapewne zniknie z Windowsa 10, a w jego miejscu pojawi się nowy program, który w niczym nie przypomina poprzednika.
rozwiń zwiń