X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczna neurologia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 20:00
Naukowcy i zawodowi muzycy połączyli siły, by razem tworzyć kompozycje odtwarzane niemal bezpośrednio z mózgu.
Fragment autografu Jana Sebastiana Bacha. Niektóre z dzieł lipskiego kantora to po prostu opracowania dzieł Antonio Vivaldiego
Fragment autografu Jana Sebastiana Bacha. Niektóre z dzieł lipskiego kantora to po prostu opracowania dzieł Antonio VivaldiegoFoto: wikipedia, domena publiczna

Eksperyment odbywa się w ten weekend w brytyjskim mieście Plymouth.

Tradycyjnie kompozytor wymyśla jakąś muzykę, zapisuje nuty, a te potem są odtwarzane przez instrumentalistów. Teraz ma być inaczej dzięki tak zwanej „muzycznej neurotechnologii”.

Specjalny czepek z elektrodami rejestruje muzyczne myśli kompozytora, wyświetla je na ekranie komputera, a na przykład wiolonczelistka patrzy na monitor i od razu gra.

- Ja nie chcę eliminować tradycyjnych kompozycji, raczej chodzi o stworzenie nowych narzędzi, by osiągnąć ten sam cel innymi metodami - mówi BBC autor eksperymentu profesor Eduardo Miranda z Uniwersytetu Plymouth. Podczas odbywającego się tam dziś i jutro festiwalu „muzyczną neurotechnologię” ma wykorzystać nie jeden muzyk, ale cały kwartet.

(ew/IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak