X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka Brytania: gigantyczna kara dla banku za zwodzenie klientów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 14:50
Brytyjski Urząd Kontroli Praktyk Finansowych ukarał wielki bank Lloyds rekordową grzywną w wysokości 28 milionów funtów.
Audio
  • Grzegorz Drymer z Londynu o kłopotach banku Lloyds/IAR
Wielka Brytania: gigantyczna kara dla banku za zwodzenie klientów
Foto: Glow Images/East News

Powodem był system przyznawania premii, który zachęcał pracowników, aby sprzedawali klientom niepotrzebne im inwestycje i ubezpieczenia.
Urząd odkrył takie praktyki w oddziałach banków Lloyds, TSB, Halifax i Bank of Scotland, należących do grupy Lloydsa. Aby dostać premię czy wręcz utrzymać się w pracy, agenci sprzedaży i doradcy finansowi nakłaniali klientów do wykupywania niewiele wartych polis oszczędnościowych i innych produktów inwestycyjnych, ubezpieczeń kredytów i ubezpieczeń od poważnych chorób.
W swoim orzeczeniu Urząd Kontroli Praktyk Finansowych stwierdza między innymi: "W jednym przypadku doradca sprzedał polisy sobie samemu, żonie i koledze, aby uniknąć przeniesienia na niższe stranowisko".
Dyrektor urzędu, Tracey McDermott powiedziała, że klienci mają prawo oczekiwać lepszego traktowania przez główne światowe instytucje bankowe. Bank Lloyds TSB został już 10 lat temu ukarany za podobne forsowanie sprzedaży swoim klientom niekorzystnych inwestycji i dlatego obecna grzywna została podwyższona o 10%.
pp/IAR

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

''

Zobacz więcej na temat: bank oszustwa Wielka Brytania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bank HSBC zamyka konta 40 misji dyplomatycznych

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 17:26
Największy brytyjski bank w ramach planu minimalizacji ryzyka prania pieniędzy i innych niepożądanych transakcji zwrócił się do ponad 40 misji dyplomatycznych i konsulatów, w tym nuncjatury apostolskiej, by zamknęły swoje konta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjska policja przyłapała byłego prezesa banku Co-op na zakupie narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 12:59
Brytyjska policja poinformowała o aresztowaniu byłego prezesa banku Co-Op i pastora Kościoła Metodystów Paul Flowers, przyłapanego na zakupie narkotyków. Ta sprawa już od weekendu przyciąga uwagę brytyjskich mediów i polityków - bo pastor był darczyńcą Partii Pracy. Przekazał jej 50 tysięcy funtów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE ukarała bankowy kartel rekordowym 1,7 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 08:53
Milionowe kary dla ośmiu międzynarodowych instytucji za udział w zmowie i manipulację stopami procentowymi. Komisja Europejska chce, by amerykańskie i europejskie banki zapłaciły łącznie ponad 1,7 miliarda euro.
rozwiń zwiń