Pikieta ojców pod Kancelarią Premiera: matka jest traktowana przez sądy jako właścicielka dziecka

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 17:29
Kilkudziesięciu ojców w koszulkach z napisami "Stop dyskryminacji ojców” domagało się prawa do wychowywania własnych dzieci. Zgromadzeni podkreślali, że są źle traktowani przez sądy rodzinne.
Audio
  • Dorota Piotrowska o pikiecie ojców pod Kancelarią Premiera/IAR
Manifestacja konfederacji stowarzyszeń ojcowskich w Polsce zorganizowana przez stowarzyszenie dzielnytata.pl przed Kancelarią Premiera w Warszawie.
Manifestacja konfederacji stowarzyszeń ojcowskich w Polsce zorganizowana przez stowarzyszenie "dzielnytata.pl" przed Kancelarią Premiera w Warszawie.Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Nie widzimy własnych dzieci i chcemy zmienić prawo rodzinne. Matka jest traktowana przez sądy jako właścicielka dziecka. Ona w zasadzie o wszystkim decyduje - skarżyli się ojcowie. Tłumaczyli, że przez opieszałość sądów zostaje zerwana więź ojca z dzieckiem.
- Nie mamy wpływu na wychowanie naszych dzieci, nie możemy być z naszymi dziećmi w trakcie zabaw, nie możemy wychodzić z nimi na spacery - powoduje to totalne wyalienowanie ojca od dziecka - mówili zgromadzeni.
Tłumaczyli, że nie chodzi im o zabranie dzieci matkom, ale o to, by rodzicie się dzielili opieką nad nimi. Przed Kancelarią Premiera zgromadzili się ojcowie stowarzyszeni w ruchu "Dzielny tata”. Jak podkreślali działa już w nim ponad tysiąc osób. Celem ich wspólnych działań jest, między innymi, wprowadzenie opieki naprzemiennej po rozstaniu rodziców.
pp/IAR

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Zobacz więcej na temat: dzieci prawo rodzice
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ponad 250 tysięcy postępowań przeciwko niepłacącym alimentów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 10:21
W 2012 r. gminy prowadziły postępowanie wobec 255,2 tys. dłużników alimentacyjnych; świadczenia z funduszu alimentacyjnego pobierało miesięcznie średnio 326,3 tys. osób; ich przeciętna wysokość wynosiła 346,96 zł - wynika z informacji MPiPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myślisz, że miłość wystarczy? Twój związek może nie przetrwać

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 13:45
- Dziś jest bardzo łatwo uzyskać rozwód, cały przemysł rozwodowy dobrze funkcjonuje w myśl "nie pasuje nam związek, to zmieniamy". Tymczasem kryzysy to etapy, przez które przechodzi każdy związek i każda rodzina - mówią założyciele fundacji "Rozwód? Poczekaj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojciec głoduje przed sądem. Chce widywać dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 12:34
Ojciec, który przez miesiąc głodował przed Sądem Okręgowym w Olsztynie przerwał swój protest. Andrzej Duszak walczy o prawo widzenia się ze swoimi dziećmi, dlatego zdecydował się na protest głodowy.
rozwiń zwiń