X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krwawa sobota w Iraku. W zamachach zginęło co najmniej 15 osób

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 20:04
Wzrost liczby aktów terroru w Iraku rodzi obawy, że może się powtórzyć fala przemocy na tle religijnym, jak w latach 2006-2007, na które przypadł jej szczyt.
Ambulans w Iraku
Ambulans w IrakuFoto: Wikimedia Commons

Pięć osób zginęło w eksplozji dwóch bomb w Nahrawanie na południe od Bagdadu. Cztery poniosły śmierć w zamachu na grupę szyitów pielgrzymujących do Karbali.
Dalszych sześć osób zginęło w oddzielnych atakach. Celem jednego z nich była restauracja w Bagdadzie, inny wymierzony był w policjantów.
W Nahrawanie, gdzie w sobotę podłożono bomby na targu, w piątek cztery osoby zginęły w eksplozji samochodu pułapki na targu rybnym.
Coraz częstsze akty przemocy w Iraku kierowane są głównie przeciw szyickiej większości i instytucjom zdominowanego przez nią rządu. Obiektami zamachów są miejsca, w których gromadzi się wiele osób, jak targi, meczety i kawiarnie.
Za rządów Saddama Husajna sunnici zajmowali ważne stanowiska, obecnie czują się marginalizowani przez rząd premiera Nuriego al-Malikiego zdominowany przez szyitów.

''

PAP, bk

Zobacz więcej na temat: Irak terroryzm zamach
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W październiku zginęło w Iraku niemal 1000 osób

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 11:20
Był to najtragiczniejszy miesiąc w Iraku od 2008 r. Bilans ofiar zamachów od początku roku sięga już 7 tysięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seria krwawych zamachów w Iraku. Dziesiątki ofiar

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 20:48
Co najmniej 24 osoby zginęły w poniedziałek w serii zamachów w Iraku. Większość ataków przeprowadzono w Bagdadzie, a ofiary to głównie ludność cywilna i funkcjonariusze policji.
rozwiń zwiń