X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fuele: nie ma odpowiedzi w sprawie umowy od Kijowa, prace wstrzymane

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 13:00
Słowa i działania władz Ukrainy odnośnie umowy stowarzyszeniowej są sprzeczne - napisał w niedzielę na Twitterze komisarz UE ds. rozszerzenia Stefan Fuele.
Audio
  • Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR): Bruksela zawiesza rozmowy Ukrainą
Budynek Berlaymont - siedziba Komisji Europejskiej
Budynek Berlaymont - siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Komisja Europejska

W Kijowie na Majdanie gromadzą się dziesiątki tysięcy ludzi >>>

- Słowa i działania prezydenta i rządu (Ukrainy) są coraz bardziej sprzeczne ze sobą. Ich argumenty nie mają podstaw w rzeczywistości - ocenił Stefan Fuele.

Przypomniał, że w zeszły czwartek w Brukseli przekazał ukraińskiemu wicepremierowi Serhijowi Arbuzowowi, iż zapowiedziane konsultacje z władzami Ukrainy na temat problemów dotyczących podpisania i wdrażania umowy stowarzyszeniowej z UE są uzależnione od jasnego zobowiązania Kijowa, że tę umowę podpisze.  - Prace są wstrzymane, nie dostałem odpowiedzi - dodał komisarz.

Screen
Screen Twittera Stefana Fuele

Wcześniej przygotowania zawiesił rząd Ukrainy

Rząd Ukrainy wstrzymał w zeszłym miesiącu przygotowania do stowarzyszenia z Unią, tłumacząc to obawami o pogorszenie relacji handlowych z Rosją. Decyzja tak wywołała trwające do dziś protesty zwolenników zbliżenia z UE w Kijowie i innych miejscach.

Okrągły stół

Rozwiązania kryzysu politycznego nie przyniosły piątkowe obrady okrągłego stołu między władzami a opozycją na Ukrainie.Prezydent Wiktor Janukowycz odrzucił postulaty natychmiastowego podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE i dymisji rządu. Oświadczył on również, że Ukraina nie może podpisać umowy stowarzyszeniowej z UE w obecnym kształcie, a dla ratowania gospodarki potrzebne jest odnowienie relacji handlowych z Rosją. Ta wypowiedź stoi w sprzeczności z tym, co w czwartek mówił w Brukseli na spotkaniu z Fuelem ukraiński wicepremier Arbuzow, który zapowiedział, że Ukraina podpisze umowę wkrótce biorąc pod uwagę narodowy interes.

Na spotkaniu w Brukseli uzgodniono, że rozpoczną się dwustronne rozmowy, aby przeanalizować sprawy i ewentualne trudności, jakie mogą być związane z wdrażaniem przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej wraz z porozumieniem o wolnym handlu. Fuele zastrzegł jednak, że te konsultacje będą prowadzone w świetle "jasnego zobowiązania" władz w Kijowie, że podpiszą umowę z Unią.

Niespodzianka przed szczytem w Wilnie

Do podpisania umowy miało dojść pod koniec listopada na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Kilka dni przed spotkaniem ukraińskie władze poinformowały, że podpisów nie złożą i tłumaczyły, że stowarzyszenie z Unią odbije się negatywnie na relacjach gospodarczych z Rosją. Zażądały więc od Brukseli rekompensat finansowych. Unia Europejska nie zgodziła się jednak na dodatkowe wsparcie. Obiecała jedynie pomoc przy wdrażaniu umowy, miliard euro na dostosowanie się do unijnych standardów i wsparcie podczas rozmów z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie pożyczki wynoszącej 15 miliardów dolarów. Ukraina uznała, że ta oferta nie jest satysfakcjonująca.

IAR/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej Ukraińców chce być w Unii Europejskiej niż w Unii Celnej z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 11:00
Podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE chce 45 proc. obywateli Ukrainy. Zwolenników zbliżenia z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu jest 14 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Ukrainy: na tym etapie nie podpiszemy umowy z UE!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 17:14
Ci tak zwani liderzy opozycji, opowiadają bajki, że podpiszemy umowę i od razu będziemy jeździć do Europy bez wiz. Nic podobnego! Jeśli podpisalibyśmy tę umowę, to w ciągu roku stracilibyśmy cały nasz przemysł - oświadczył szef ukraińskiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto tysięcy ludzi na koncercie. "Majdan przyniesie skutek"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 08:00
Na niedzielę w Kijowie planowana jest ogromna kilkusettysięczna manifestacja proeuropejska. To czwarty tego rodzaju protest. Swoją kontrdemonstrację zapowiadała również Partia Regionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące ludzi na Majdanie. Chcą dymisji rządu i umowy z UE

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 14:02
Ukraińcy przyszli tłumnie na potężną demonstrację za podpisaniem umowy z Unią Europejską.
rozwiń zwiń