X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UE rozpocznie negocjacje akcesyjne z Serbią 21 stycznia 2014 roku

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 21:55
Ministrowie ds. europejskich przyjęli we wtorek mandat do negocjacji akcesyjnych z Serbią. - Pierwsza konferencja międzyrządowa ma się odbyć 21 stycznia - powiedział komisarz UE ds. rozszerzenia Sztefan Fuele.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sylwia Mróz/PR

Sztefan Fuele nie chciał spekulować, jak długo negocjacje mogą potrwać. Ważnym warunkiem ich powodzenia jest postęp w normalizacji stosunków z Kosowem, dawną prowincją Serbii, zamieszkaną w większości przez Albańczyków, która w 2008 roku jednostronnie ogłosiła niepodległość. Belgrad nie uznaje niepodległości Kosowa. - Nie widzę powodów, by proces normalizacji stosunków Serbii i Kosowa miał się skomplikować - oświadczył Fuele.
W kwietniu tego roku Serbia i Kosowo zawarły wynegocjowane pod auspicjami Unii Europejskiej porozumienie o normalizacji stosunków obu państw. Reguluje ono przede wszystkim sytuację w północnej części Kosowa, zamieszkanej przez 40-tysięczną serbską mniejszość.
Serbia od wielu lat puka do drzwi Wspólnoty. Wypełniając zalecenia Brukseli władze w Belgradzie między innymi schwytały i odesłały do trybunału w Hadze dowódców z czasów wojny na Bałkanach, oskarżanych o zbrodnie wojenne. 26 maja 2011 roku serbska policja aresztowała Ratka Mladicia, pięć dni później został on poddany ekstradycji z Serbii do Hagi. Niespełna dwa miesiące po aresztowaniu Mladicia, 20 lipca 2011 roku, serbska policja zatrzymała kolejnego zbrodniarza wojennego - Gorana Hadzicia.
Na wtorkowym posiedzeniu ministrowie państw Unii Europejskiej nie przyznali statusu kraju kandydującego do UE Albanii, choć taką decyzję rekomendowała Komisja Europejska. Do sprawy tej Unia ma powrócić w czerwcu.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, Wikipedia, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kosowo świętuje niepodległość. Serbia: nigdy jej nie uznamy!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2013 19:00
5 lat od ogłoszenia niepodległości, ale wciąż wiele nierozwiązanych problemów. Kosowscy Albańczycy świętują dziś rocznicę formalnego odłączenia się od Serbii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serbia zatwierdziła porozumienie z Kosowem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 11:31
Decyzja ta może mieć kluczowe znaczenie dla Serbii przy rozpoczęciu rozmów akcesyjnych z Brukselą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE krytykuje Serbię za zakaz parady gejów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 16:41
Unia Europejska skrytykowała rząd Serbii za zakazanie parady gejów trzeci rok z rzędu. Władze w Belgradzie tłumaczyły decyzję zagrożeniem ze strony ugrupowań skrajnie prawicowych.
rozwiń zwiń