X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brytyjski wywiad szpiegował Angelę Merkel i zastępcą Barroso

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 20:27
Londyński dziennik "The Guardian", powołując się na informacje Edwarda Snowdena, ujawnia, że Brytyjczycy szpiegowali najbliższych sojuszników - w Komisji Europejskiej, w Niemczech i we Francji.
Audio
  • Brytyjczycy szpiegowali Merkel. Z Londynu Grzegorz Drymer (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: REGIERUNGonline/Imo

"The Guardian", amerykański dziennik "New York Times" i niemiecki tygodnik "Der Spiegel" są w posiadaniu dokumentów Edwarda Snowdena.

Już poprzednie odcinki rewelacji Snowdena bulwersowały Europę między innymi informacjami o amerykańskim podsłuchu komórki kanclerz Angeli Merkel. Najnowszy odcinek ujawnia, że Brytyjczycy też podsłuchiwali niemiecki rząd. Jest to szczególnie kłopotliwe, bo premier David Cameron podpisał dwa miesiące temu wspólną unijną deklarację potępiającą amerykański podsłuch kanclerz Merkel.
Ale lista zainteresowań brytyjskiego Ośrodka Wywiadu Elektronicznego w Cheltenham jest znacznie dłuższa. "Guardian" ujawnia, że jest na niej zastępca przewodniczącego Komisji Europejskiej, Hiszpan Joaquin Almunia. Wzbudziło to już gniewną reakcję Komisji, że takie praktyki jednego z państw członkowskich są absolutnie nie do przyjęcia. Ale w Cheltenham czytano też e-maile izraelskiego premiera Ehuda Olmerta, licznych przywódców afrykańskich, organizacji Lekarze Świata, koordynatora ONZ do spraw Darfuru i francuskiej firmy zbrojeniowej Thales.

Nagabywany o to przez "Guardiana" ośrodek w Cheltenham oświadczył, że jego praca służy wyłącznie bezpieczeństwu Wielkiej Brytanii.

mc

''

Komentarze1
aby dodać komentarz
Stefan Jr2013-12-21 11:34 Zgłoś
I bardzo dobrze, że szpiegowali! Niemcom i Francuzom nie można wierzyć. Wystarczy wspomnieć maj i czerwiec 1940 r. i tego czasu późniejsze konsekwencje! A układy niemiecko – rosyjskie POwinny budzić czujność całej Europy!

Czytaj także

Brytyjczycy podsłuchiwali Niemców? Ministerstwo zażądało wyjaśnień

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 17:42
Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych zażądało od brytyjskiego ambasadora pisemnych wyjaśnień w sprawie doniesień na temat stacji przechwytywania łączności elektronicznej, która ma się znajdować w budynku ambasady w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gracze "World of Warcraft" śledzeni przez wywiad USA

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 19:11
Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i brytyjska agencja wywiadu elektronicznego GCHQ szpiegowały graczy w wirtualnych światach gier komputerowych - poinformowały dzienniki "Guardian" i "New York Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Snowden został uznany człowiekiem roku "Guardiana"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 21:28
Edward Snowden, były współpracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) ujawnił kulisy inwigilacji elektronicznej stosowanej przez amerykańskie i brytyjskie tajne służby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA będą nadal szpiegować Niemców. Umowa antyszpiegowska nie zostanie podpisana

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 08:07
Poniedziałkowy "New York Times" poinformował, że USA odmawiają podpisania z Niemcami umowy antyszpiegowskiej, o co zabiegają władze w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin: Moskwa nie kontroluje Edwarda Snowdena

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 12:17
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nie spotkał się ze Edwardem Snowdenem i zapewniał, że rosyjskie agencje bezpieczeństwa nie współpracują z Amerykaninem.
rozwiń zwiń