X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irak: ataki na chrześcijan w Bagdadzie, dziesiątki zabitych

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 12:09
W Bagdadzie miały miejsce trzy ataki bombowe. Jeden z nich przeprowadzono, gdy wierni świętujący Boże Narodzenie wychodzili z kościoła w południowej części miasta.
Irak: ataki na chrześcijan w Bagdadzie, dziesiątki zabitych
Foto: nulus/sxc.hu/CC

Policja i służby medyczne informują, że w eksplozji samochodu pułapki śmierć poniosły co najmniej 24 osoby. Bombę ukrytą w samochodzie zdetonowano, gdy wierni świętujący Boże Narodzenie wychodzili z kościoła w południowej części Bagdadu. Nikt dotąd nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu.
Dwa ładunki wybuchowe eksplodowały na zatłoczonym bazarze, w dzielnicy zamieszkiwanej głównie przez chrześcijan. Służby porządkowe mówią o co najmniej dziesięciu ofiarach. Kilkadziesiąt osób jest rannych.
Iracka wspólnota chrześcijańska, do której należy uznający zwierzchnictwo papieża Kościół chaldejski oraz niezależny od Rzymu Asyryjski Kościół Wschodu, skurczyła się dramatycznie w ciągu ostatniej dekady, a wierni rozproszeni są między Bagdadem, Mosulem, Kirkukiem i Kurdystanem.
Przed inwazją USA na Irak w 2003 roku w kraju mieszkało ponad milion chrześcijan. Obecnie mniejszość szacuje się na niecałe 500 tys. osób. Chrześcijanie stali się celami napaści, zamachów i porwań; brak poczucia bezpieczeństwa nadal skłania ich do emigracji.
2013 był dla Iraku czarnym rokiem - skala aktów przemocy sięgnęła poziomu z 2008 roku. Według zestawienia agencji AFP w całym kraju zginęło w kończącym się roku ponad 6,5 tys. ludzi.

'' ps

Zobacz więcej na temat: Irak terroryzm zamach
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seria krwawych zamachów w Iraku. Dziesiątki ofiar

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 20:48
Co najmniej 24 osoby zginęły w poniedziałek w serii zamachów w Iraku. Większość ataków przeprowadzono w Bagdadzie, a ofiary to głównie ludność cywilna i funkcjonariusze policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krwawa sobota w Iraku. W zamachach zginęło co najmniej 15 osób

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 20:04
Wzrost liczby aktów terroru w Iraku rodzi obawy, że może się powtórzyć fala przemocy na tle religijnym, jak w latach 2006-2007, na które przypadł jej szczyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamachy w Iraku. 89 ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 19:22
Seria krwawych zamachów w Iraku. Blisko 100 zabitych i tyle samo rannych. Rok 2013 przejdzie do historii jako najbardziej krwawy od sześciu lat.
rozwiń zwiń