X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Egipt: Bractwo Muzułmańskie uznane za organizację terrorystyczną

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 18:05
Egipski rząd tymczasowy zakazał tej organizacji, wiernej obalonemu w lipcu prezydentowi Mohamedowi Mursiemu, wszelkiej aktywności, w tym demonstracji i protestów.
Przedstawiciele starszyzny Bractwa Muzułmańskiego
Przedstawiciele starszyzny Bractwa MuzułmańskiegoFoto: PAP/EPA/KHALED ELFIQI

Al Dżazira informuje, że decyzję podjęto dzień po krwawym zamachu na posterunek policji w prowincji Mansur na północy kraju, w którym zginęło 14 osób.

Bractwo Muzułmańskie przejęło władzę w Egipcie w 2011, w wyniku wyborów, po obaleniu wieloletniego dyktatora Hosniego Mubaraka. Na czele państwa stanął wówczas Mohamed Mursi. Jednak jego rządy zakończył w lipcu tego roku wojskowy zamach stanu. Wielu członków Bractwa wówczas aresztowano.

W poniedziałek do mediów dotarła informacja, że 450 członków egipskiego Bractwa, przebywających w więzieniu, rozpoczęło strajk głodowy. Protestują przeciwko nieludzkiemu traktowaniu za kratkami. Jak twierdzą, odmawia się im wizyt najbliższych, pomocy prawników i opieki medycznej.

mc

''

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2013-12-25 21:32 Zgłoś
Komorowski ostatnio jeździł do Arabii Saudyjskiej i do Kataru. Po co on tam jeździł, co naprawdę obiecał? Jest obawa, że ten rząd sprzeda polską sprawę naftowym szejkom i będziemy mieć bractwo muzułmańskie w Polsce (przy pomocy Amerykanów), które z początku będzie tylko niewinnym ośrodkiem kulturalnym, - poznajmy się, zapraszamy na darmowy szaszłyk z barana i naukę arabskiego.

Czytaj także

Egipt: Mursi chce pozwać władze wojskowe za usunięcie go z urzędu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 15:23
Były prezydent Egiptu Mohamed Mursi zamierza pozwać władze wojskowe za usunięcie go z urzędu. Poinformował o tym prawnik Mohamed al-Damati, który odwiedził polityka w więzieniu, gdzie oczekuje on na kolejne przesłuchanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egipt. Islamiści proponują dialog z władzami

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 20:42
Bracia Muzułmańscy i inni zwolennicy obalonego prezydenta Mursiego zaproponowali dialog dla znalezienia wyjścia z kryzysu politycznego, w jakim pogrążył się Egipt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egipt: aresztowany znany bloger. Za nawoływanie do demonstracji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 08:44
Działacz prodemokratyczny i bloger, jeden z symboli powstania przeciwko prezydentowi Hosniemu Mubarakow miał nawoływać do manifestacji wbrew nowym przepisom, znacznie ograniczającym prawo obywateli do zgromadzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egipt: 14 ofiar zamachu na posterunek policji

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 07:12
Przed posterunkiem w miejscowości Dakalia, we wtorek nad ranem wybuchł samochód-pułapka. Co najmniej 14 osób zginęło, a 100 zostało rannych. Rząd twierdzi, że za zamachem stoi Bractwo Muzułmańskie.
rozwiń zwiń