X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PAH wraca do Sudanu Południowego

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 09:56
Po niemal tygodniu Polska Akcja Humanitarna wznawia swoją misję w Sudanie Południowym. Powodem jest poprawa bezpieczeństwa w tym kraju.
Sudan Południowy - obóz uchodźców
Sudan Południowy - obóz uchodźcówFoto: PAP/EPA/YNA

Po interwencji wojsk rządowych ustały walki w Jubie i Bor, a sytuacja jest względnie bezpieczna. W ostatnią sobotę z powodu zamachu stanu i walk w rejonie Bor pracownicy PAH zostali ewakuowani z Sudanu Południowego. Teraz misja zostanie odwieszona.

W przyszłym tygodniu z Polski poleci tam jeden z koordynatorów, a z Kenii wrócą członkowie zespołu Emergency Response Team PAH, aby koordynować pomoc wodno-sanitarną. W kolejnych dniach z Polski wyjadą kolejni pracownicy Polskiej Akcji Humanitarnej.
PAH alarmuje i apeluje o pomoc - jeśli nie zostanie podjęta interwencja, Sudanowi Południowemu grozi epidemia cholery. Wielu mieszkańców tego kraju nie ma dostępu do wody pitnej. W najgorszej sytuacji są ludzie koczujący w skupiskach na terenach baz ONZ w Jubie i w Bor.

Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmuje

ONZ wyliczyła, że na pomoc dla całego Sudanu Południowego potrzeba natychmiast 166 mln dolarów, żeby można było zapewnić niezbędną obsługę medyczną i dystrybucję żywności.

Według  Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) fundusze te są również potrzebne na zorganizowanie ośrodków dla uchodźców, którzy musieli uciekać z powodu ostatniej fali przemocy na tle etnicznym.

- Co najmniej 90 tys. ludzi w ciągu ostatnich dziesięciu dni opuściło swe domy, z czego 58 tys. schroniło się w bazach ONZ - oświadczył przedstawiciel ONZ Toby Lanzer.

Pomoc potrzebna jest także dla około 200 tys. ludzi, którzy do Sudanu Południowego przybyli z sąsiedniego Sudanu. Znaleźli się w dwóch stanach Sudanu Południowego: Unity i Górny Nil. W opublikowanym przez OCHA komunikacie Lanzer ocenił, że sytuacja jest "wyjątkowo trudna dla ludności" Sudanu Południowego.

Sudan
Sudan Południowy - obóz uchodźców
PAH w Sudanie Południowym

Polska Akcja Humanitarna koordynuje projekt finansowany przez UNICEF. Jego głównym celem jest pomoc w dostępie do czystej i zdrowej wody oraz poprawa warunków sanitarnych najbardziej poszkodowanych społeczności (głównie mieszkańców wsi) w pięciu hrabstwach stanu Jonglei.

Rezultatem braku wody są liczne choroby, powodujące niedożywienie u dzieci, a nawet ich śmierć.   Szacuje się, że 74 na 1000 noworodków umiera podczas porodu (średnia światowa – 49 zgonów na 1000 porodów).Około 75% domostw pobiera brudną wodę z bagien i rzek. Nie ma tam systemów kanalizacyjnych, brakuje latryn i środków higienicznych.

IAR/iz

 

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragedia w Sudanie Południowym. Zginęli żołnierze ONZ

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 08:44
Trzech pochodzących z Indii żołnierzy sił pokojowych ONZ zginęło w stanie Dżunkali, w Sudanie Południowym - poinformował w indyjski ambasador przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PAH zawiesza misję w Sudanie. Ewakuowano pracowników

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 22:45
Polska Akcja Humanitarna zawiesza misję w Południowym Sudanie. Powodem są walki, jakie wybuchły tam po nieudanym zamachu stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ: na pomoc dla Sudanu Płd. potrzeba milionów dolarów

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 09:50
Organizacje humanitarne wyliczyły, że natychmiast muszą mieć 166 mln dolarów. Za te pieniądze można by zapewnić niezbędną obsługę medyczną i dystrybucję żywności.
rozwiń zwiń