Bytom: pobity czterolatek walczy o życie. Zatrzymano trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 11:12
- Ciężko pobity czteroletni chłopiec z Bytomia trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali matkę dziecka, jej partnera oraz jego matkę. Chłopiec doznał licznych obrażeń, walczy o życie - podała w sobotę policja.
Audio
  • Ciężko pobity czterolatek z Bytomia trafił do szpitala/IAR

Nadkomisarz Tomasz Gogolin z zespołu prasowego śląskiej policji powiedział, że informację o pobitym czterolatku przekazało policjantom pogotowie ratunkowe, które z mieszkania przy ul. Zabrzańskiej dziecko do szpitala. Chłopczyk trafił do chorzowskiego szpitala pediatrycznego. Doznał licznych obrażeń, także narządów wewnętrznych.
Policjanci zatrzymali 28-letnią matkę chłopca oraz jej 26-letniego partnera. Kobieta mieszkała z nim i trojką swoich dzieci w mieszkaniu jego 65-letniej matki, która także została zatrzymana.
26-latek, który w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie, usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
65-letnia kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad czterolatkiem oraz nieudzielenia mu pomocy. Grozi jej do pięciu lat więzienia. Matka chłopca również usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy synowi, za co grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności.
Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im przestępstw. W sobotę staną przed bytomskim prokuratorem, który przed sądem będzie domagał aresztowania całej trójki.
pp/PAP

Zobacz galerię Dzień na Zdjęciach>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śląsk: miesięczne dziecko trafiło do szpitala z urazem głowy. Rodzice zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 12:53
Prokuratura Rejonowa w Tychach może jeszcze w piątek postawić zarzuty rodzicom i krewnemu dziewczynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczynka z ciężkim urazem głowy w szpitalu. Matka aresztowana

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 13:04
23-letnia matka miesięcznej dziewczynki, która w sobotę trafiła do szpitala z ciężkim urazem głowy, jest podejrzana o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląsk: 12-latek brutalnie pobity podczas rodzinnej awantury

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 15:36
Chłopiec z podejrzeniem złamania żeber i uszkodzenia organów wewnętrznych trafił do gliwickiego szpitala.
rozwiń zwiń