X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak szpieguje amerykański wywiad? Metody inwigilacji NSA

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 10:45
"Der Spiegel" zamieścił w najnowszym numerze artykuł na temat metod inwigilacji elektronicznej, którymi posługuje się amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).
Kwatera główna NSA w stanie Maryland
Kwatera główna NSA w stanie MarylandFoto: NSA/ Wikimedia Commons

Niemiecki tygodnik powołuje się na wewnętrzne dokumenty NSA, dotyczące jednego z wydziałów tej agencji, zwanego TAO (Tailored Access Operations). "Spiegel" pisze, że TAO jest elitarnym zespołem hakerów, dysponującym bogatym zestawem "nowoczesnych gadżetów", umożliwiających atakowanie najtrudniejszych celów. M.in. są to kable do monitorów komputerowych, wyposażone w urządzenia, umożliwiające rejestrowanie uderzeń w klawiaturę, pamięci USB z nadajnikami radiowymi przekazującymi wykradzione dane itp.

Według "Spiegla" NSA wykorzystuje też "słabe punkty architektury internetu" do umieszczania szpiegowskiego oprogramowania w wybranych komputerach. Wykorzystuje się też słabe punkty sprzętu i oprogramowania, dostarczanego przez wiodące firmy z branży technologii informatycznych, takie jak Cisco Systems, czy chińska Huawei Technologies Ltd. Tygodnik zamieszcza pochodzącą z 2008 roku listę takich słabych punktów w produktach kilku wiodących firm amerykańskich (Microsoft, Western Digital Corp., Dell Inc.).

O aferze PRISM i Edwardzie Snowdenie - tu czytaj więcej >>>

W artykule opisano też przechwytywanie komputerów i innych urządzeń elektronicznych, zamawianych przez osoby, bądź firmy, które znalazły się na celowniku TAO i instalowanie w nich szpiegowskiego oprogramowania w tajnych warsztatach przed wysłaniem w dalszą drogę do adresata. Metoda ta jest "jedną z najbardziej wydajnych" - pisze "Spiegel", powołując się na jeden z dokumentów NSA.

Associated Press odnotowuje, że niemiecki tygodnik nie podał, w jaki sposób uzyskał wgląd w dokumenty NSA. "Spiegel" publikował już artykuły na podstawie dokumentów przekazanych mediom przez byłego współpracownika NSA Edwarda Snowdena. Wśród sześciorga autorów najnowszego artykułu na temat metod NSA jest amerykańska dokumentalistka Laura Poitras, "jeden z kluczowych kontaktów Snowdena".

Afera PRISM

6 czerwca były współpracownik amerykańskich służb wywiadowczych Edward Snowden ujawnił informacje, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) prowadzi za pomocą systemu PRISM inwigilację elektroniczną obywateli, obejmującą także sojuszników Stanów Zjednoczonych. Snowden przekazał wybranym dziennikarzom materiały dotyczące działalności amerykańskiego wywiadu, w tym inwigilacji internetu na wielką skalę, przechwytywania danych o milionach połączeń telefonicznych we Francji czy Hiszpanii i wreszcie podsłuchiwania telefonu kanclerz Niemiec Angeli Merkel i liderów 34 innych państw.

1 sierpnia otrzymał azyl tymczasowy w Rosji po ponad miesięcznym pobycie w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał 23 czerwca z Hongkongu. Władze USA uważają Snowdena za zdrajcę i oskarżają go o szpiegostwo. Amerykanie wielokrotnie apelowali do Rosji o wydanie Snowdena.

''PAP/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bruksela przesłucha Snowdena. USA zaniepokojone

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 20:38
Stany Zjednoczone są zaniepokojone planowanym zeznaniem Edwarda Snowdena w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NSA odtajnia część dokumentów o inwigilacji. "Zgodę wydał Bush"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 12:15
Szef amerykańskiego wywiadu James Clapper odtajnił część dokumentów o uprawnieniach podległych mu służb w walce z terroryzmem, m.in. tych zezwalających na zapisywanie rozmów telefonicznych i śledzenie internetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moja misja jest wykonana - Snowden udziela wywiadu amerykańskiej gazecie

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 07:43
Były kontraktowy pracownik amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) Edward Snowden oświadczył w wywiadzie dla dziennika "Washington Post", że osiągnął to co zamierzał.
rozwiń zwiń