Pierwszy w Polsce, mobilny konfesjonał rusza do walki o dusze

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 14:31
Dostawczy mercedes z konfesjonałem w środku objeżdżać będzie całą Polskę. Oficjalnie, posługę rozpocznie w niedzielę w Koszalinie.
Ks. Rafał Jarosiewicz w mobilnym konfesjonale
Ks. Rafał Jarosiewicz w mobilnym konfesjonaleFoto: PAP/Marcin Bielecki

- Wierzę w to, że słowa papieża mają ogromna moc, a on proponuje, żeby wychodzić na ulicę; wychodzić w te miejsca z których ludzie nie przyjdą do kościoła - mówi ksiądz Rafał Jarosiewicz, który spowiada w tym nietypowym konfesjonale.

Siedemnastoletni dostawczak został całkowicie odmieniony.  - To, co było niepotrzebne z tyłu tego samochodu, zostało wyrzucone. Jest taka fabryka mebli sakralnych na Podlasiu, która całkowicie przystosowała bus do takich wymogów - opowiada ksiądz Jarosiewicz.

Konfesjonał rozpocznie posługę w najbliższą niedzielę w Koszalinie, na terenie placu podożynkowego, ale jak zapewnia ksiądz Jarosiewicz, może być w całej Polsce - będzie to zależne od sytuacji gdzie w konkretnych inicjatywach ewangelizacyjnych będzie potrzeba - wyjaśnia.

Mobilny konfesjonał TVN24/x-news

12 stycznia konfesjonał stanie na giełdzie koszalińskiej. Wybór padł na nią - dlatego, że jest tam wielu ludzi - mówi ksiądz Jarosiewicz i dodaje, że w konfesjonale będzie można porozmawiać, wyspowiadać się i  spotkać księdza, który czeka poza murami kościoła.

- Myślę, że kwestia oczekiwania jest bardzo ważna dla współczesnego człowieka. Potrzebuje on wiedzieć, że ktoś na niego czeka, że ktoś ma dla niego czas - dodaje ksiądz Jarosiewicz.

polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: Kościół religia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rachunek sumienia na smartfonie, spowiedź w realu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 07:18
Kościoły w Szczecinie, Warszawie, Lublinie, Sosnowcu, Trójmieście, a nawet w Manchesterze będą spowiadać całą noc w akcji "Noc konfesjonałów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katowice: przedświąteczna spowiedź w centrum handlowym

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 08:14
W przerwie kupowaniem prezentów a staniem w kolejce po świąteczne przysmaki, w katowickim centrum handlowym będzie można pójść do spowiedzi.
rozwiń zwiń